reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

reklama
melody- piękny termin , oby Ci szybko i lekko zleciało
Daga- pięknie Twój małż schudł, gratulacje ! a teraz nie trzyma sie tego że 1 -2 dni w tygodniu tylko proteinki ? ja tak potem chyba spróbuje, jeszcze nie wiem , daleka droge , nie myślę :)
Lucy - ja chcę tylko 3-5 kg. Wczoraj wieczorem głowa mnie potwornie bolała a dziś mam kryzys. Mdli mnie przez tą monotonie dla mnie ser biały i jogurty naturalne są blee , a sam tuńczyk w sosie własnym nie wchodzi jakoś , nawet z jajkiem ale jak dojdą warzywka to już inna bajka mniam mniam cebulka, ogóreczek itd. Teraz najlepiej wciągam serek wiejski lekki (piątnica) i na zmiane z polędwicą sopocką albo kurczakiem wędzonym. Po słodziku mam niesmak w buzi i suchość dlatego całkiem zrezygnuje ze słodzenia a jak u Ciebie ?
adiva- oj żeby lepiej nie angina, trzymaj sie ! Ja siłownie to nie, ale jak skoncze diete to zaczne ćwiczyć w domu. Teraz to jestem osłabiona i nie moge sie forsować, jedynie spacery, marsz dozwolony :)
 
Melody, cieszę się, że się dobrze czujesz:-), ja w sumie juz też. Na początku miałam dużo obaw, że może za wcześnie itp itd ale w sumie teraz wszyscy mi mówią że super różnica wieku między dzieciaczkami i pewnie mają rację.
Ja jestem jedynaczką więc mi się trudno wypowiadać, ale mój mąż miał 2 lata młodszą siostre i zawsze bylo ok.
Melody, jak Ty urodzisz to ja będę miała w domu już 2 miesięczne niemowle;-)


Dziewczyny już się nie moge doczekać na to USG połówkowe, żeby sie dowiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka:-)

Wiesz Daga, właśnie ja już od 2 tygodni czuję ruchy, aż się sama dziwiłam ze tak wcześnie i czy to wogóle możliwe...a teraz jeszcze wieczorem sie nasiliły:-). Przy Basi tak nie było i sobie tak myślę, że to chyba naprawde chłopak będzie, piłkarz chyba jakiś bo skoro taki mały a ja już tak wyraźnie czuje to co będzie za 2-3 miesiące:-D

U nas pogoda makabryczna.....brrrrrrrrrrrrr
 
Gratulacje :-).

Ja gilgotanie Tuśka czułam już koło 12 tygodni, a ze starszakiem dość późno bo po 21, więc w następnej ciąży jest to szybciej :-).

Co do odchudzania to ja jestem teraz na diecie po jelitówce, "pyszne" jadełko dla niemowlaków, dziś po raz pierwszy od 3 dni kurczaczek i było błe, więc znowu sloiczki i kleik. I już wiem, że zupa pomidorowa pierwsze danie (8 m-c, nie pamiętam firmy :-() jest ohydna w każdym wydaniu!
 
Kupinosia mąż przez jakieś 2 miesiące trzymał się się tej zasady, ale potem lato pełno smakołyków i waga troszkę wzrosła chyba o jakieś 4 kg, także tragedii nie ma bo jak schudł to okropnie wyglądał a teraz tak w sam raz.

Ja spróbowałam i jadłam tak przez 3 dni szczerze to nie dla mnie, owszem waga momentalnie leciała w dół i brzuch, ale chodziłam wyczerpana, w głowie mi się kręciło, wiecznie głodna, zła.

Ja ruchy w obu ciążach poczułam w 16 tc i były od razu mocne.

Adiva i jak tam??
 
Magdalen - a kiedy będziesz miała połówkowe ?
Daga- ja to samo, kręci sie w głowie, chodze zła, roztargniona i osłabiona. W ksiazce napisane że jak ktoś chce poniżej 10kg to wystarczą 3 dni , ja jutro mam czwarty i na tym skończe tzn przejde do następnej fazy :) Są jeszcze takie diety że np na śniadanie można tylko kawe a na kolacje suchara ;)) ale to już kompletnie nie dla mnie takie głodówki
 
Myślę że na początku grudnia:-) i mam nadzieję, że poznamy płeć.

No i oczywiście nie odchudzam się:-D ale choć staram się jeść z umiarem to i tak waga mi leci do przodu:-(Nie chciałabym przytyć tyle co z Basią bo to było 20 kg a że po ciąży zostało mi 5 kilosów to teraz bym się chyba załamała.
 
Ostatnia edycja:
jej wieki tu nie byłam i mam efekty:)nowe podwójne mamy się szykują, a ja jeszcze nie gratulowałam..gratulacje serdeczne:)harówka straszna, ale jaka magia i ile szczęścia:):);P
 
Melody6 gratulacje kochana :)!!!
Co do diet? Podziwiam jak ktoś daje radę na takiej drakońskiej. Moja podświadomość bardzo się buntuje na jakieś zakazy. Nie nadaję się!!! A efekt jest zupełnie odwrotny niż bym chciała. Głodomor ze mnie i łasuch. U mnie sprawdza się jedynie pilnowanie wielkości posiłków. Trochę się obawiam co będzie po ciąży z Gosieńką, co mi na biodrach "zostanie" ... no i ten wieczny głód przy karmieniu... strach się bać pochłonę chyba wszystko co dopadnę tak jak przy Oli
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dla mnie drakońska (Dukana) była przez pierwsze 3 dni (tylko chude mięso i nabiał) , potem jak wprowadziłam warzywka to praktycznie jadłam ze smakiem w ilosciach jakie chciałam i chudłam codziennie po 200-300g ! Po ciąży z Olą miałam problem zrzucić 3 kg i jak sie wzięłam za siebie tak od 2 listopada zostało mi już tylko 300g :) Będę walczyć o jeszcze więcej (1-2kg max) Dziś idziemy w gości i będą pyszności echhh. Upieke sobie rybke i pójde najedzona, tam najwyżej dostane ślinotoku :-D wezme ze sobą serek wiejski- lekki i paczke gum oczywiście sugarfree :-)
 
Do góry