reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
Witam sie
Ja nadal mam problemy z ogarnieciem wszystkiego:( nocki całkiem całkiem Mała je co 3-4 godziny za to w dzien co godzine jest głodna, nie wiem czemu tak.

Dziewczynom nierozpakowanym życzę powodzenia i szybkich porodów,
i duzzzzzzzo zdrówka dla wszystkich!
 
Witajcie Kochane:biggrin2:
Musze Wam napisac co dowiedzialam sie w aptece dzisiaj od milej Pani Farmaceutki:biggrin2: Wybralam sie tam specjalnie po ten roztwor sacharum lactis i babeczka powiedziala tak:Ten roztwor to cukier mlekowy ktory jest potrzebny naszym maluchom gdyz jeszcze nie maja dojrzalego ukl pokarmowego. Do tego dobrze podawac lakcid- to sa takie dobre bakterie, ktore tez pomogaja maluchowi na kolki.
Ten lakcid dala mi w ampulkach zeby rozmieszac z wodą lub herbatka i podac raz dziennie małemu, a co do tego roztworu to trzeba miec recepte na sporzadzenie tego. Wezme wiec we wtorek bo bede z Wiktorkiem na szczepieniu.

I jeszcze taki news- te niemieckie krople na kolke co podawała damqelle - sab Simple, to jest odpowiednik espumisanu lub bobotica. Babka wytłumaczyła mi dlaczego „podobno” te niemieckie są lepsze, a to dlatego ze tam zalecaja większą i częstszą dawkeJ Na polskich kroplach np. boboticu, jest wskazanie 4 razy dziennie po 8 kropli a u nich 12-15 i tak babka kazala wlasnie podawac i to przed każdym jedzeniemJ Wiec zobaczymyJ Sama stwierdzila tez ze Bobolic jest lepszy od espumisanu.

claudia, ariska – dobrze ze z Waszymi maluszkami lepiej, teraz to już tylko do przoduJ
joasiab,biała – mam nadzieje ze jednak z waszymi maluszkami nie będzie tak źleJ Zawsze tak jest ze starsze dzieciaczki przytargaja cos do chalupy i tak po kolei ciagnie się łańcuszek, jeden od drugiegoL

Malta - co do tego niemieckiego leku, to położna mnie powiedziala to samo co Tobie, ze bobotic, ma podobny skład. My teraz Aluni podajemy po 2 krople espumisanu 2 razy dziennie, bo jest jeszcze za malutka, a po 4 tyg., podaje sie wg ulotki. Poki co odchodza jakies pierdziawki:)

Nie wiem czy Twój Wiktorek duzo płacze, nasza Ala nie mogła spac z jakiegos powodu, genrealnie mylielsmy ze to kolki, ale ona po prostu nie chce lezec sama w łożeczku, po 15- 20 min. sie wybudza i tylko przy cycku zasypia. Chyba potrzebuje duzo bliskosci.

czesc Dziewczyny:biggrin2:
claudia i ariska bardzo sie ciesze ze u Was lepiej:biggrin2:

piałyscie o witaminie D i K. ja D podaje po skonczonym 4 tygodniu a witm. K nasza lekarka nie zalecila.

U nas w miare ok. Bartus ma nadal klopoty z kupka:-( podałam mu dzis czopka i sie zalatwil. Znowu byl ten sluz ale nie wiem czy od czopka czy poprostu byl. dzwonilismy do lekarki to powiedziala ze to normalne i zeby sie nie przejmowac. problem by byl jakby samym sluzem sie zalatwial.

a ja mam chyba dolka. kazdy mowi ze matka ma intuicje to ja chyba jestem zla matka bo wcale jej nie mam. nadal nie umiem rozpoznac czemu bartus placze czy bo jest glodny czy bo go cos boli. tak samo z ta jego kupa nie wiem czy naprawde jest ok tak jak mowi lekarka czy powinnam jednak sie martwic:-( masakra czuje sie beznadziejnie.

Aniwar - co do kupki ze śluzem, to mnie połozna mówiła, ze jesli takie sie pojawia, to moze to byc alergia na nabiał. Nie wiem czy duzo jesz nabiau, ale moze zaobserwuj czy po tym, nie robi takich kupek. I na pewno jestes wspaniała mamą i nie myśl inaczej. Ja tez nie wiem czesto co mojej Ali jest, ale chyba trzeba sie uczyc metodą prob i błedów, bo kazde dziecko jest inne.

Moj Wiktor od dwoch dni tez daje czadu. Juz rece opadaja i siły brak od tego noszenia:-(

Dziewczyny, czy Wy tez nosicie ciagle na rekach i bujacie? No poza tym jak śpi dzidzia oczywiscie.

Jak bujam mlodego to jest ok, widze ze oczka zamkniete, oddech rowny wiec dawaj go do jego wyrka, ale gdy tylko zblizam go do materacyka to oczy robi jak 5 zl i ryk!

Dzisiaj przyszedl bujaczek lezaczek FISHER PRICE 3w1 Lezaczek Fotelik Bujaczek do 18kg (1427668603) - Aukcje internetowe Allegro i uczymy malego...

Wytrzymal nawet cale 20 minut w nim:biggrin2: Jest ładniutki i ma fajowe kolorki i wibracje Polecam.:biggrin2:

Malta - u nas jest to samo, kiedy odstawiamy Ale do łozeczka, to jest to samo. Wczoraj do nas przyszła chusta. Kochana polecam!!! Naprawde, wszystkie problemy znikneły jak reka odjął. Spała w chusicie 3 h! Nie płakala, nie było wzdec i w koncu ja troche odpoczełam, a Alunia wreszcie była szczesliwa, bo odespala ostatnie nieprzespane dni.


Genralnie chusta poki co to u nas rewelacyjnie sie sprawdza...

Damqelle- u Ciebie tez :tak:prawda:biggrin2:

Ja polecam wszystkim mamom, ktorych dzieci nie chca spac same w łozeczkach, albo ciepia na kolki. Brzuszki sie masuja i dzieci sa spokojniejsze.


Monia-t - ja miałam zzo, nic mnie nie bolało po tym, dobrze sie czułam, zadnych zawrotow glowy, wymiotow nie mialam. A podczas porodu poczulam ogromna ulge. Ale kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Nie wiem czy to prawda, ale syszałam, ze sa podobne objawy taki, jak po narkozie. Mnie nigdy nic po narkozie sie nie dzialo, wiec, moze jest w tym cos prawdy.

malutk-a
-oj, Tosia kurczowo sie Ciebie trzyma, ja w ostatnich dniach chodzilam, po schodach w klatce schodowej, a w szpitalu dzien przed porodem, chodzilismy z mezem po schodach na 12 pietro w Rydygierze, tak 3 razy i chyba pomogło, bo rano szyjka była skrocona i rozwarcie na 2 palce:-D
 
Witam się i ja. Ala śpi więc mam chwilę żeby tu zajrzeć, ale widzę że mało się dzieje. Zastanawiam się nad zakupem pasa poporodowego, ale jest tego sporo na Allegro i nie wiem jaki wybrać. Czy któraś z mamuś może używa takiego pasa? Możecie coś polecić?

ja kupiłam taki gorset: GORSET BODY WYSZCZUPLAJACE Z REGULACJĄ UCISKU L (1389050755) - Aukcje internetowe Allegro, jestem bardzo zadowolona zawsze zakładam na spacer i ogólnie codzień po kilka godzin chodzę, narazie efektów nie widać, ale jest bardzo wygodny, poprawia figurę więc warto:)

malutk-a - dzięki za linka, dość tania ta chusta, w porównaniu do tych które oglądałam na all jeszcze niedawno, myślę czy nie zamówić jeszcze dziś:)

też chce kupić taki pas, nie wiesz od kiedy można go stosować? Sciągnęli Ci już szwy? wstyd się przyznać, ale ja nadal nie pojechałam ściągnąć na kamieńskiego. Wszystko się już prawie zagoilo ale jakoś nie mogę się wybrać, ciężko mi zostawiać Maje

ja zakładałam gorset - body od 3 tygodnia, tak jak zaczęłam spacery z synusiem, wkładałam podpaskę i nic się nie działo, fajnie masuje brzuch, zawsze coś pomoże, a szwy to ja sama sobie powyciągałam jak się pogoiło, a kilka szwów samo wypadło:)


joasiab- wspólczuje zakarzenia:( mam nadzieje, ze szybko się wyleczysz.. dostałas jakieś leki? jak trzeba to leczyć?

Witam sie
Ja nadal mam problemy z ogarnieciem wszystkiego:( nocki całkiem całkiem Mała je co 3-4 godziny za to w dzien co godzine jest głodna, nie wiem czemu tak.

Dziewczynom nierozpakowanym życzę powodzenia i szybkich porodów,
i duzzzzzzzo zdrówka dla wszystkich!

u mnie tak samo, w dzień Maciuś jadłby co godzine albo i częściej, uwielbia zasypiac przy piersi, może chuste zamówie i więcej w dzień będzie spał, bo go będę bujać, a on lubi jak się go buja, bo na spacerku w wózeczku zawsze śpi;)

moniaivoy - może u nas chusta też się sparwdzi, coprawda Maciuś noc przesypia ładnie, ale w dzien marudzi, jachętniej by jadł i się nosił u nas na rękach, więc skoro tyle mam chwali chusty... zamówie dziś albo w poniedziałek, najpierw musze zastanowic się czy ta chusta co malutk-a link wstawiła to dobrej jakości, bo cenowo mi odpowiada, ale jak to jest dziadowstwo to na droższą na chwile obecną mnie nie stać:) daj link chusty którą kupilaś?!
 
Ostatnia edycja:
moniaivoy ja chyba w pon bede sobie robic wycieczki po schodach jak nic sie nie zmieni bo dzis ani spacer do tesco na zakupy i wyjscie na 4 pietro nie pomoglo tyle, ze toska sie rusza. a jak ty masz chuste??

oj dziewczyny nasza trojka cos twarda mowie wam jeszcze wszystkie 3 urodzimy tego samego dnia hehe no i same damy zostaly bo wszystkie maja byc dziewczynki. jestem ciekawa co tam u samanty bo cos sie nie odzywa.
 
Blondi - ja tez kupiłam ta tańsza bo wydatek 200 zł to za duzo. nie wiem jaka jest róznica - ale jestem zadowolona, moze sie szybciej zmechaci po naszych wedrówkach - jednak bezpieczeństwo dziecku zapewnia, a to jest najwazniejsze. no i tak jak pisze moniaivoy - rysia lubi sie nosić i zasypiac przy mamie.
tez sobie zamówiłam gorset bo wygladam jakbym dalej w ciazy była

Ribi z Maciusiem niestety została w szpitalu na naswietlaniu
 
hej,
ja za chustę z przesyłką zapłaciłam 89zł więc nie ma tragedii, pewnie gdybym nie trafiła na okazje to też bym się wahała co do tańszych, bo średnio 150zł trzeba liczyć za firmówkę a tyle nie miałam w budżecie.
my po kebabie i spacerku na bulwarze, wiało ale ciepło i bardzo przyjemnie.
teraz bujam się na piłce, u mnie schody nie działają, nabawiłam się tylko zapalenia lewego Achillesa więc inne metody sprawdzam-póki co też nieskuteczne.
miłego wieczorku, ja idę się wykąpać i ogolić-a co :-)
 
Blondi dostałam antybiotyk, ale bezpieczny przy karmieniu piersią. Lekarz chciał mi dac jeszcze jakies leki obkurczające macicę ale nie mógł ze względu na karmienie. Mam nadzieję, że szybko się z tego dziadostwa wyleczę.
 
Blondi - ja tez kupiłam ta tańsza bo wydatek 200 zł to za duzo. nie wiem jaka jest róznica - ale jestem zadowolona, moze sie szybciej zmechaci po naszych wedrówkach - jednak bezpieczeństwo dziecku zapewnia, a to jest najwazniejsze. no i tak jak pisze moniaivoy - rysia lubi sie nosić i zasypiac przy mamie.
tez sobie zamówiłam gorset bo wygladam jakbym dalej w ciazy była

Ribi z Maciusiem niestety została w szpitalu na naswietlaniu

No to w takim razie jak większośc z Was te tansze zamawia to ja tez zamówie :)
Gorset wzięłam żeby brzuszek sie spłaszczył bo coprawda, znikł zaraz po porodzie brzuchol, ale troszku wypukłosci jest :) zresztą fajniej pupa też wygląda w gorsecie:) jeszcze 10kg mi zostało do zrzucenia:( ale najważniejsze że 12kg poleciało:)

Ribi - Napewno naświetlania Maciusiowi pomogą i niedlugo będziecie w domku:)

Blondi dostałam antybiotyk, ale bezpieczny przy karmieniu piersią. Lekarz chciał mi dac jeszcze jakies leki obkurczające macicę ale nie mógł ze względu na karmienie. Mam nadzieję, że szybko się z tego dziadostwa wyleczę.

Oby wszytsko wróciło do normy! Dobrze, że antybiotyk bezpieczny i mozna karmić:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ribi mam nadzieje, ze zoltaczka przejdzie jak naszybciej i spokojnie wrocicie z Maciusiem do domku!
joasiab zdrowka zycze, antybiotyk na pewno pomoze !

Trzymam kciuki za nasza nierozpakowana Trojce ;)

Moja Nastka tez do wniosku doszla, ze spanie w lozeczku jest beee i najlepiej u mamy przy cycu lub na raczkach przytulona.. . Inaczej budzi sie zaraz i jest krzyk... A przeciez ja musze znalezc tez czas dla synka, ktory ma chyba juz coraz mniej cierpliwosci do calej tej sytuacji... ehhh musze cos wymylec... Moze faktycznie ta chusta bylaby dobrym rozwiazaniem...
 
Do góry