reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Maciuś właśnie zasnął przy piersi, muszę go podnieść do odbicia, i odnieść do łóżeczka, a sama lecę do wanny bo już późno:)

macie jakiś sprawdzony sposob na odbijanie szybkie?
Jak trzymasz go do odbicia to możesz go klepać po pleckach, może coś pomoże. Niektórym dzieciom się szybko odbija a z innymi trzeba pół dnia biegać:-D
 
reklama
blondi moze to przez jablka. Nie bede ich jadla i zobaczymy. Tylko widzisz u nas jest z ta kupka taki problem ze On sie napina i mimo to jej nie robi. Spina sie prze i zaraz zaczyna plakc a kupki nie ma. Osttanio 7 dni samodzielnie jej nie zrobil. Zmienilismy wtedy mleko na ten bebilon i go ruszylo i prez trzy dni bylo ok a teraz znowu to samo wczoraj i dzsi dostal czopka bo nie moglam patrzec jak sie mecze Bidulek:-( a dzis jeszcze prykal i po pryknieciu w placz.
A ze snem u Nas to samo. Ktoregos razu przez sen sie napinal i normalnie powienien zrobic kupke a On sie obudzil i plakal i plakal.

Przy piersi jak jest to tez czesto podczas jedzenia sie napina i tak nozki podkurcza wtedy zaczyna mi "szarpac" piers tak kreci glowka z piersia w buzi. Szczegolnie jak piersi sa juz miekkie. Wtedy karmienie zwykle sie konczy a kupki i tak nie ma:-(

Kiedy to minie??

No objawy ma takie same jak mój Maciuś, też jak ciśnie kupkę przy piersi to się wierci, kwiczy, szarpie sutka, wypuszcza zaraz łapie i wciąga, czasem nawet się złoszcze, bo tak długo się preży, a na koniec tylko mały pierdek i kupki tez nie ma, szkoda mi go, ale ogólnie Maciulek robi kilka kup dziennie, kolory ich są rózniste, ale są... zyczę szybkiej poprawy, żeby kupki wróciły:)
A Ty musisz dokarmiać go sztucznym mlekiem( bo nie znam sprawy, albo mi wyleciało) może spróbuj tylko piersią? A jak karmisz butlami to sprobuj antykolkowych, na zamkniętym o tym dyskutujemy:)


agapa - dzięki napewno spróbuję, najgorsze jest to, że Maciuś zasnie przy piersi biorę go do odbcia, rozbudza się w końcu beknie i chce jeść na nowo:(, tak bylo właśnie przed momentem:( i znów go karmie, znów odbija albo i nie :( i potem zasypia i ulewa:(
 
Ostatnia edycja:
Witam
Prawie w ogóle się nie odzywam bo Ania jest teraz całym moim światem, ale czytam prawie na bieżąco :tak:
Któraś pytała o zzo - dla mnie rewelacja, gdyby nie znieczulenie nie wiem jak bym przetrwała poród bo tak silne miałam bóle że aż po podłodze zaczęłam się z piłką turlać (barki na piłce, kolana na podłodze), po znieczuleniu drzemałam aż do partych (odpoczęłam bo już ledwo żyłam), żadnych efektów ubocznych nie miałam.

Moja niunia dzisiaj ma gorszy dzień, mało śpi i markotna jest, przyśnie na chwilę ale zaraz wstaje.. Jeszcze teraz jestem wściekła na maxa.. Już mi prawie zasnęła na rękach to przyszła teściowa i wzięła ją ode mnie (uprzedzałam że się rozbudzi, że musi jeszcze trochę poleżeć) i tak jak kąpiel była przed 20stą tak do tej pory ją nosi na rękach :wściekła/y: i jeszcze buja :wściekła/y: W pokoju mam 21-23stopnie a ona zawinęła małą w kocyk i rożek :wściekła/y: normalnie jestem wściekła jak nie wiem :wściekła/y:

Dobrze że mąż będzie za 20 minut to może coś na to poradzi bo nie chcę się z nią kłócić..
 
A nie możesz jej jakoś delikatnie zasugerować ze małej może być gorąco i że to Ty bedziesz słuchala krzyku malej jak sie bedzie pozniej dopominała o noszenie? Jakos tak zeby jej nie urazic a zeby wiedziała ze Tobie się to nie podoba.
 
Aniwar a po twoim mleku mały też ma zaparcia? Bo może w mieszankach coś mu nie służy i stąd ten problem. Próbowałaś przepajać małego?
 
No objawy ma takie same jak mój Maciuś, też jak ciśnie kupkę przy piersi to się wierci, kwiczy, szarpie sutka, wypuszcza zaraz łapie i wciąga, czasem nawet się złoszcze, bo tak długo się preży, a na koniec tylko mały pierdek i kupki tez nie ma, szkoda mi go, ale ogólnie Maciulek robi kilka kup dziennie, kolory ich są rózniste, ale są... zyczę szybkiej poprawy, żeby kupki wróciły:)
A Ty musisz dokarmiać go sztucznym mlekiem( bo nie znam sprawy, albo mi wyleciało) może spróbuj tylko piersią? A jak karmisz butlami to sprobuj antykolkowych, na zamkniętym o tym dyskutujemy:)


agapa - dzięki napewno spróbuję, najgorsze jest to, że Maciuś zasnie przy piersi biorę go do odbcia, rozbudza się w końcu beknie i chce jeść na nowo:(, tak bylo właśnie przed momentem:( i znów go karmie, znów odbija albo i nie :( i potem zasypia i ulewa:(
kochana u mnie jest identycznie! ale wieczorkiem to ja daje mu juz smoczek, placze bo nie lubi ale czase sie przyssie..
w piatek o 23 mial taki wzmozony odruch ssania- byl az nerwowy, smoczek wchodzil i wychodzil z buzi..

wczoraj sie przestraszylam bo moj maly zjadl po 10 rano i od 10-prawie 18 spal, z 2 przerwami na 1 i 2minutowe jedzenie, potem kapiel przed 21 i do 22.30 znow spal (bez karmienia) myslalam, ze juz go cos lapie:(
ale w nocy pobudka co 1-2h wiec jakos sie przestawil.. teraz jest ok:)

wczoraj zakupilam 2 kartony tych pampersow z tesco, bo kolezanka dal 10szt na wyprobowanie i sa swietne, choc w domu u bratowej widzialm dady r.5 i roznia sie od r.2 wiec za 2miechy jak skoncze wszystkie pieluchy to wezme te inne dady byc moze bwda lepsze i moj nie bedzie przesikiwal..
 
witam sie nadal w dwupaku ale po paskudnej nocy. miska wstala po 4 i koniec spania, porostu myslalam ze ja normlanie nie wiem. jakos dalam rade adas do pracy poszedl a ja przemeczylam sie z nia do 6 z kawalkiem i baje puscilam i w kimono. troche pospalam i jest ciut lepiej chociaz z tego nie wyspania hu hu sie czuje ale przyjdzie adas to ide spac.
wczorajsze sposoby na przyspieszenie:
zakupy w tesco- zero
spacer-zero
wyjscie na 4 pietro-zero
seksik wieczorem- zero (ale za to przyjemnosc :-D)

dzis mam drugi termin z usg i dalej lipa ale mloda sie rusza i daje znac o sobie wiec chyba naprawde jej dobrze tam, juz nie wiem co mam o tym myslec.

dziewczyny jak tak czytam o tych waszych problemach z dzidziami to zastanawiam sie kiedy ja bede o tym pisac hehe a tu dupa dalej dwupak.

monia-t jakby co dawaj znac co tam
 
co do kupek - tez mielismy problemy bo dokarmiam malego mlekiem ale odkad zmienilam mleko na Enfamil to kupka jest przy kazdej zmianie pieluszki... tez czesto sie prezy i wybudza ze snu jak ida pierdki ale ogolnie robi kupki i to jest najwazniejsze...
 
Witam:-) Hmmm nasze kobietki w dwupakach coś się rozleniwiły;-) Trzymam za was kciuki:-)

Misiek dał mi wczoraj popalić, jak napisałam wczoraj, że kładę się, aby odespać noc i dzień to jeszcze się łudziłam, że tak będzie. Niestety mój brzdąc szybciutko oznajmił mi, że nici z mojego snu... Biedak nie mógł zasnąć do 1 w nocy, jak już zasnął to obudził się na karmienie o 3 i jadł do 4, potem dwie godziny snu i znowu nie spał...Zasnął dopiero pół godziny temu. Wieczorem dzwoniłam już zaniepokojona do naszej pediatry, ale uspokoiła mnie, że to jest jeszcze marudzenie po szczepieniach (podobno może trwać nawet do tygodnia, hmmm nie wiem czy wierzyć).
Na szczęście poziom glukozy ma w normie, kupki złociste, zero katarku... Mam nadzieję, że dzisiaj biedak wypocznie...
Pisałyście o pasach i gorsetach poporodowych...muszę się pochwalić, że już dwa tygodnie temu wrociłąm do swojej wagi z przed ciąży, a na dzień dzisiejszy mam 2 kg mniej... Choć mój M. twierdzi, że powinnam zrobic chociaż badania krwi, bo wg niego za szybko chudnę. W piątek mam wizytę u ginka to się go spytam, na razie tylko się cieszę z wagi;-)
Miłej niedzieli
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie do mam chustujących. Jakie macie chusty? Ja sobie chciała kupić bo Wojtek spałby tylko na rękach, ale jak się dowiedziałam, że jest 6 rodzajów ( z kółkiem, kieszonkowe itp.) to zwątpiłam. Jak macie namiary na jakieś sprawdzone sklepy, producentów, to podeślijcie jeśli nie na forum to na pw.
 
Do góry