reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

U nas na szczęście problem sadzania niesiedzącego dziecka rozwiązał sam, bo mała tego samego dnia nauczyła się siedzieć i siadać. My też się staramy nie przyspieszać, niech się dziecko rozwija w swoim tempie.
 
reklama
A to napisałam, że wyszły jedynki a potem cisza. Dziś rano przyjrzałam się dziąsłom mojego szkraba a tam prawa dolna dwójka. Więc jest 3 do 0 dla dolnej szczęki.
renna a może ząbkuje i boli go gdy ssie butelkow smoczek?
 
U was tyle ząbków a u mnie ani jednego nie ma. Ale to podobno lepiej jak póxniej wyjdą bo moja na mleku Nutramigen które ma dużo żelaza i by psuły jej się ząbki a jak wyjjda to już więcej pokarmów stałych będzie jadła. Także akurat dla nas lepiej że tych ząbków nie ma ale z drugiej strony chciałabym się juz móc pochwalić :p
 
aga mam nadzieje, że to zęby. Jak nic sie nie wykluje do poniedziałku, a on dalej nie będzie chciał butli to chyba do doktorki pójdziemy, bo jest coraz gorzej. Dziś tylko na kolację zjadł trochę butli ( ok 120-150 ml), a wcześniej wysysał max 30 ml:szok: Jak mu zagęściłam kaszką, włączyłam piosenki z YT (wiem, wiem, że dzieci nie powinny jeść i oglądać jednocześnie:)) i podałam łyżeczką to zjadał. Nie wiem czy to zęby, bo tak naprawdę to nie wiem jak poznać czy idzie jakiś ząb, bo jeszcze żadnym (tak jak u Wikiriki) nie mge się pochwalić. A od kilku miesięcy, za każdym razem jak Bartuś jest marudny, to słyszę: "pewnie zęby mu idą", ale jakoś ich nie widać:wściekła/y:. Pewnie ma to po mnie, bo mi podobo pierwszy ząbek wyrósł jak miałam 13 miesięcy. Moja mama się trochę martwiła, ale wszyscy ją uspokajali i pocieszali, że późne zęby będą zdrowsze, trwalsze itp- ALE NIE BYŁY!!! Mleczaki bardzo szybko mi się popsuły, a zęby stałe to szkoda gadać, w każdym przynajmniej jedna plomba:wściekła/y:
 
To u nas chyba najwięcej ząbków: 2 na dole, 4 u góry i dwie dolne dwójki się przebijają. A problem jest bo te zęby wychodzą hurtowo, tzn. dół po kolei ale góra - 3 naraz, potem czwarty i teraz te dwójki też na raz.
Pozdrawiam
 
Chaga u mojego starszaka wszystkie zęby wyszły po 2 naraz. Ale też wszystkie bez problemów.
Adaś ma do tej pory dwie 1 na dole i też wyszły równocześnie.

Z umiejętności to raczkowanie, siadanie, siedzenie, wstawanie, stanie z trzymaniem, troszkę chodzi przy meblach, kuca, siada i raczkuje ze stania. Wróżę mu szybkie chodzenie.
Robi i mówi przy tym pa pa. Wydaje różne dzwięki mama, tata, bababa, nie nie itp.

Blw nie stosuje nie wiem czy coś przy tym jadł. Jak dla mnie za dużo sprzątania. Czasem cośw łapkę dostanie ale to bardziej dla zajęcia niż jedzenia.
Renna Adaś też nic prawie nie pije prócz piersi. Podobno jak dziecku chce się pić ma wklęśnięte ciemiączko.
 
Co do szybkiego chodzenia to jeśli dziecko bardzo ładnie opanuje raczkowanie to dziecko może zacząć później chodzić i chyba u mnie tak będzie. Bo widzę że dla małej podstawową metodą przemieszczania się jest raczkowanie i nie jest jej potrzebne chodzenie :p
A wasze dzieci szaleją z ząbkami :p
 
Aga111 to Olek w rozwoju tak samo jak u Was ale nie robi jeszcze "papa". Dziś zaczął kręcić głową na nie :)
Pozdrawiam
 
u nas papa robi jak widzi pieska to tak dziwnie chrzaka:-D
raczkuje na całego, wstaje gdzie sie da, puszcza jedną rękę i tak stoi i grzebie gdzie sie da...najlepiej w koszu z jabłkami :))) no i mamy 4 zeby :)
 
reklama
A mój właśnie od kilku dni przyjmuje pozycje jak do raczkowania. Wcześniej ciągle mu się te nogi rozjeżdżały. Ale powiem wam nie cierpi jakoś z powodu nie raczkowania - czołga się po całym domu.
Co do zębów - wyszła mu górna dwójka, przed górnymi jedynkami. Jakaś dziwna ta kolejność ;)
renna - u mojego widać, że ząbkuje, jak już widać ząb tuż pod skórką dziąsełka. Czyli z dzień przed ;) Żadnych czerwonych opuchniętych dziąseł czy coś. Więc może Twój też potajemnie ;)
 
Do góry