reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Dziewczyny, nie jestem na bieżąco z forum ale muszę się z wami czymś podzielić. Dzisiaj poszłyśmy na szczepienie, które odroczyliśmy że względu na to, że mała złe znosi upały i miewa stany podgorączkowe no ale nie o tym, lekarz ją widział i nie mógł uwierzyć za ma dopiero 4,5 miesiąca. Jest pulchna, owszem ale nawiązałam że jest tak źle, powiedział że jest otyła i nie na żartów, trzeba ją ćwiczyć ostro i wprowadzać już owoce i warzywa! Szok. Przecież ja jej tylko cyca daję, nawet wody boję się słodzić jak podaję w ten gorąc.
Ale widzę że ma rację, wg siatki centylowej jest to już otyłość, 8.200kg!, tyle to chyba w 8 miesiącu byłoby ok. No i fakt ćwiczyć trzeba, bo z obrotami jest średnio a przy tym ciałku to ma co dźwigać. Do czego to doszło, ja- pół życia walcząca z niedowagą mam grube dziecię. :eek:
 
reklama
Akuku a może jakiś znajomy rówieśnik do innej klasy idzie i wtedy argument że razem że zaprowadzanie i odbieranie razem itd. U nas tak mogliśmy wskazać dzieci do jednej klasy żeby np razem odwozić z naszej wsi...
 
Pustiszi ryżowy

Inomama ale strona....się zakochałam!!Coś se zamówię na bank a zdjęcia śliczniuchne,Edit a te rozmiary są od 104cm czy ja nie tam gdzie tsza patrze??



Póżniej więcej postaram sie napisac bo cierpię na brak czasu i syf w hacie
 
Kasia- no właśnie też tak myślałam i tylko się śmiałam z tych jej wałeczków a teraz nie jest mi do śmiechu :/ ja nigdy tłusto nie jadłam, tym bardziej teraz kiedy musiałam okroić dietę, ale Mati ma spory apetyt, do niedawna jadła mi przez godzinę, teraz od 15 do 40 min w zależności od pory dnia.

Właśnie dziewczyny, znacie jakieś fajne ćwiczenia pomagające dziecku w nauce obrotów i pełzania?
 
Em-ka- moj Antos majac 4 m-ce I tydzien mial 8800 gr, o ilepamietam malutka Magsus ma juz 9 kg, Gabrys Vingi tez juz ok 9 kg wiec nie wiem dlaczego w Twoim przypadku mowa o nadwadze. skonsultuj z innym lekarzem albo z dietetykiem.

Inomama- piekne zdjecia, ciesze sie ze wszystko poszlo po Twojej mysli!:)
Dona- milych I slonecznych wakacji!
Kaczuszka- zdrowka dla synka

U nas tez upaly ale w domku klimatyzacja, wiec spacerki z rana laczone z zakupami I drugi wieczorem.
 
Ostatnia edycja:
Pustiszi ryzowy jest bezglutenowy a kukurydziany glutenowy, wiec chyba najpierw ryzowy. Em-ka mała fajnie wazy ale zeby otyłosc, chociaz moj Dawid mial roczek to wazyl jakies 9500, moje znow chudziny. I jak tu dogodzic rodzicom. A cwiczenia najlepiej poszukac na you tube, bo opisowo ciezko wytlumaczyc, bujanie na boki, przytrzymywanie na boku za bioderko i popychanie lekko do obrotu, kładzenie zabawek pod katem powyzej głowy tak, zeby dziecko siegalo raczka i zarazem samo kładło sie na boczki. Mój obraca sie swietnie w lewa strone a w prawa nie umie, tez stymuluje sytuacje a zeby zaczal sie i w druga obracac. Kasia u nas 29 w mieszkaniu, otworzylam dzwi wyjsciowe bo na korytarzu chlodniej o wiele, oby nikt nie wlazl. Wiktor spi od 12.00 przebudzil sie na jedzenie i spi dalej. Akuku dziewczyny podały dobre argumenty, ale powiem Ci ze moj Dawid chodzi do zerowki w szkole i ma 2 panie jedna rano a druga po poludniu, oczywiscie jedna uwielbia , druga mniej. Ale nie ma to zadnego wpływu na jego rozwoj a wrecz odwrotnie kazda wnosi do klasy jakas swiezosc i nowe pomysly, wiadomo co 2 głowy to nie jedna. Mi osobiscie to nie przeszkadza. Kaczuszka zdrowka dla synka, teraz sezon na anginy a szkarlatyna to angina polaczona z wysypka, wiec wszystko mozliwe.
 
Ostatnia edycja:
Emka moj kuba jak mial 4mce wazyl 8500...i lekarze tylko komentowali ze jak na cycu to ok bo przeciez nie bedziemy dziecku odmawiac jedzenia...tym bardziej ze on jafl tylko cyca do 6mies i byl bardzo rehularny w jedzeniu wiec byloby nie zdrowo omijac posilki tylko po to by dziecko "waleczkow" nie mialo. 3 roznych pediatrow mi to mowilo. A teraz szczuply i wysoki. Wyciagnal sie bardzo i żadnej nadwagi nie ma. Niedlugo konczy 3lata i ma 102cm.
Mysle ze nie powinnas sie przejmowac za bardzo ale jak sie martwisz to skonsultuj z kims jeszcze :)
 
Auto zapakowane po brzegi, kazda skrytka zapchana:), a ja cala poddenerwowana tak daleką podróżą z dwojka malych dzieci.

Akuku osobiscie bym sie zastanowila czy wiekszej szkody nie wyrzadzisz Vikiemu przenoszac go do nowej klasy, z nowymi dziećmi, gdzie każdy ma już swoje miejsce w grupie, niż poprzez zajęcia z dwoma wychowawczyniami. jezeli Viki jest przebojowy to sobie powinien poradzic w nowym środowisku, ale jezeli nie to moze zostać odrzucony przez dzieci, a pamietaj ze dzieci są okrutne.

Fifka mi sie podoba ten kolor. taki świeży

Sylka wspołczucia, paskudne te alergie

Pustiszi co do kleików nie poradze bo nie mam pojęcia, ja nadal glownie cyc, wczoraj i dzis zjadl marchewkę z mlodym ziemniaczkiem, i wczoraj troszke wiecej ulewal, dzis na razie spokoj

eMKa tak sobie mysle ze przeciez jak na cycu to nie powinno byc nadwagi, no nie wiem, moja cora tez zawsze byla taka okrąglutka i lekarka mowila ze za chwile bedzie grubsza ode mnie ale miescila sie w 50-75centulu wiec nikt nic nie mowil oporcz tej jednej babki. niedawno podsylalam dziewczynom cwiczenia przygotowujace do obrotow, jak znajde to ci podeślę. to chyba to bylo
cwiczenia obrotowe - YouTube, my uczymy sie obrotów u rehabilitanta i osobiscie radzilabym ci kogos takiego poszukac jezeli sie martwisz. dobry rehabilitant jest lepszy niz lekarz bo on patrzy calosciowo na rozwoj dziecka a lekarz w zal od swojej specjalizacji
 
reklama
Do góry