reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Ja z butlą próbuję już tydzień i nic:( wypluwa:( chciałabym tak jak Nulini, jeden raz na noc podawać. No i wyjść nigdzie nie mogę... Nie wiem o co mu chodzi...

Tatiana u nas dziś dopiero pierwszy sukces- poszło aż 20ml :szok::-D ale i tak się cieszę. Próbujemy długo...
Kiedyś przypadkiem jej wzrok skupił się na telewizorze szybko włożyłam butelkę i tak sobie "memlała" jak się zorientowała to płacz.
Później trochę ją zabawiałam, dawałam butelkę do zabawy- żeby sobie gryzła i się oswoiła. W końcu podałam herbatę i coś tam poszło ale niewiele.
Dziś mleko podgrzałam mocniej niż zwykle, przelałam też smoczek ciepłą wodą i kiedy miała dobry humor i nie była pora jedzenia dałam jeszcze raz i się udało :tak: Jak próbowałam w porze posiłku kończyło się wielką histerią. Bądź cierpliwa i ćwicz codziennie a na pewno się uda :tak: Trzymam kciuki


Co do spania u nas na cycku śpi od 20-5 rano zje i śpi do około 7, może i by pospała dłużej ale muszę starszaka do szkoły odwieść więc budzę :( Łucja śpi od skończonych 6tygodni, stały plan dnia i jakoś szybko sobie to uregulowała. Między czasie się przeprowadziliśmy i nic nie zaburzyło jej snu :-D W ciągu dnia je co 2, 2,5 do 3 godz. nie zdarzyło się jeszcze aby jadła np co godzinę :sorry:
 
reklama
U nas przy wyłącznym kp w dzień Dominik je co 2,3 godziny, a w nocy jak zaśnie ok.21 to z reguły budzi się po 3-4 godzinach (czasem 5, raz zdarzyło się 7!), potem znowu po 3 godzinach a wtedy już nad ranem częściej, popłakuje bo idzie kupa więc to już takie średnie spanie. Ostatecznie wstajemy ok. 7-8 najczęściej.

Dzisiaj budził się głodny w nocy co 1,5 godziny ehh chyba skok... bo nigdy tak nie miał.

karpanna co do Camarelo to jestem bardzo zadowolona, jedynie kosz na zakupy jest średni no i wózek przez to, że lekki i wysoki wydaje mi się dość niestabilny, takie mam wrażenie... na pochyłym terenie bardzo uważam no i jedną ręką nie mogę prowadzić bo zaraz mi na pobocze zjeżdża ;)
 
Ale macie super z tym spaniem ,mój G tak jak już pisałam od ukończenia 3 miesiąca śpi fatalnie :-( przedwczoraj pospał w kupie aż 4 h ,a tak to budzi się co 2-3 h ,a od 4-5 zwykle boli go brzuszek więc to już nie spanie. Dziś nie spał 2 h z powodu bólu brzucha,na szczęście Antoś miał na 9 i pobawił się z G a ja dospałam sobie 40 minut ;-) kupiłam dziś prebiotyk w kropelkach może coś pomoże,bo ile można
Gratuluje przewrotów :happy: G obkręca się w koło jak wskazówki zegara ale się nie przewraca

A co do jedzenia to ja nawet miarkę kleiku dosypuje do mleka wieczornego i nie przedłuża to w żaden sposób snu Gniewka
 
Ostatnia edycja:
Indi stały rytm dnia, wieczorne rytuały czyli kąpanie koło 19, potem mleko 150 ml, szybkie odbicie i do łóżeczka, karuzela i zasypia sam.. A przede wszystkim w łóżeczku śpi tylko w nocy. W dzień na kanapie sobie czasem drzemie no i na spacerze. ;-)
 
reklama
W dzień nawet nie patrzę na zegar bo mi to do niczego nie potrzebne. Raz przy cycu po 30 min, raz po 3 h, zależy czego mu potrzeba :-) Budzi się, bawi, je, znów bawi lub śpi. Je szybko więc nawet tego nie zauważam, 5 min max i koniec. Wieczorem za to z 20 min cycania, przytulania i zasypiania :thumbup:

Teraz np. Jak zasnął już niby na noc, wyszłam do sklepu. Wracam a mąż mówi, że mały się obudził z płaczen, beknął dwa razy i śpi dalej :-) Dzióbek mój mały
 
Do góry