reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe kreski👑 Nowy Rok, nowe przeboje: każda z nas zagra w hitowe pozytywki na Testowym Stadionie!

Btw jakbyście chciały skontrolować TSH w luxmedzie bez skierowania to jak wybierzecie opcje żeby umówić się do endokrynologa to można przeklikać się przez te pytania kontrolne i zaznaczyć ze ma się objawy typowe dla niedoczynności i z automatu dają zlecenie na badania :D
Wszystko fajnie, tylko badanie mozna wykonac tylko w ich placówce.

Mam pakiet luxmedu,ale niesprawiedliwie traktują klientów w miastach, gdzie nie mają własnych placówek, tylko partnerskie. Ja się już raz nacięłam, jak chciałam skierowanie na jedno podstawowe badanie krwi. Internista na czacie skierował mnie na przegląd profilaktyczny, gdzie to badanie jest w pakiecie, potem na wywiad przed badaniami na teleporadzie, dostałam ponad 20 skierowań, po czym na miejscu w jednym z laboratoriów rejestratorka poinformowała mnie, że żadnego skierowania nie ma. Zadzwoniłam na infolinię, a tam poinformowano mnie, że skierowania na badania z przeglądu profilaktycznego są ważne tylko w placówkach luxmed.

Szkoda tylko, że o tym nie wspomnieli nawet słowem, przygotowując ofertę dla mojej firmy w mieście, gdzie swojej placówki nie mają.
 
reklama
Wszystko fajnie, tylko badanie mozna wykonac tylko w ich placówce.

Mam pakiet luxmedu,ale niesprawiedliwie traktują klientów w miastach, gdzie nie mają własnych placówek, tylko partnerskie. Ja się już raz nacięłam, jak chciałam skierowanie na jedno podstawowe badanie krwi. Internista na czacie skierował mnie na przegląd profilaktyczny, gdzie to badanie jest w pakiecie, potem na wywiad przed badaniami na teleporadzie, dostałam ponad 20 skierowań, po czym na miejscu w jednym z laboratoriów rejestratorka poinformowała mnie, że żadnego skierowania nie ma. Zadzwoniłam na infolinię, a tam poinformowano mnie, że skierowania na badania z przeglądu profilaktycznego są ważne tylko w placówkach luxmed.

Szkoda tylko, że o tym nie wspomnieli nawet słowem, przygotowując ofertę dla mojej firmy w mieście, gdzie swojej placówki nie mają.
To faktycznie słabo :(
 
wybieram się w przyszłym tygodniu na monitoring. Myślicie, że będzie na miejscu zapytać lekarki dlaczego tak postanowiła, a nie inaczej. Czy już po prostu iść do innego lekarza ?
Jeżeli lekarz Ci pasuje to ja jestem zdania - rozmawiać i pytać.
Mój gotuję codziennie, bo ja nie lubię 😂
Mój zawsze mówi, że ja go góruje najlepiej. Ale w kuchni albo pomaga albo sam coś zrobi :) nie ma tak, że jedno jest odpowiedzialne za cały dom. Jesteśmy partnerami, a nie służącymi.
Różnie. Jedne czują jak ból podczas okresu, inne lekki dyskomfort, trafiają się też osoby które mówią że bardzo bolało.
Ja odczuwałam dyskomfort, ale przed dostałam trochę pyszności dożylnie.

Bardzo mi się podoba porównanie stymulowania owulacji do gazowania w korku. No w punkt.
A dziękuję ☺️ tak mi się jakoś nasunęło
Ej kurczę tyle książek jest o ciąży, któraś mądra głowa stad powinna napisać książkę o tym jak w tą ciąże zajść! Z informacjami krok po kroku co badać, kiedy, na co zwracać uwagę u lekarza, jak w ogóle wybrać dobrego lekarza 🙈
Już był kiedyś tu taki pomysł 😅 ja miałam robić przepisy plodnosciowe 😅
 
Niby tak, ale szczerze mówiąc wole żeby pobierali z wypłaty, niż w razie jakiegoś wypadku dostać potem kosmiczny rachunek ze szpitala jak w Stanach np 🙈 a w razie utraty pracy ubezpieczenie dalej przysługuje jeśli osoba jest zarejestrowana w urzędzie jako bezrobotna chyba?
Jasne, niech pobierają, ale większość pobranych składek powinna iść na konto indywidualne osoby, od której składka jest pobierana. Jakiś procent powinien iść na ogólny koszt, ale nie całość. Dlaczego mam płacić na osoby, które w życiu nie przepracowały dnia, a na co dzień nie zajmują się niczym innym jak pijaństwem i staniem po sklepem.

Tak, urząd pracy zapewnia ubezpieczenie, jeśli się jest tam zarejestrowanym. Kiedyś miałam sytuację, że nie pracowałam przez 3 miesiące, mimo tego że przez lata uczciwie pracowałam i odprowadzałam pelne składki, a po miesiącu zostałam z niczym, bo nie miałam pracy. Nie mogłam się wtedy zarejestrować w urzędzie. Wcześniej w zasadzie w ogóle nie korzystałam z NFZ, bo po prostu nie chorowałam, a po miesiącu bez pracy nie mogłam z niczego skorzystać, bo wygasło ubezpieczenie.
 
Czy ja mogę się pochwalić garścią dobrych wiadomości i przełamać tą passę na forum?
Jestem po wizycie i mamy piękne grubiutkie endometrium, pęcherzyk 24 mm więc dzisiaj/jutro owulacja. Mąż jeszcze w domu. Oczywiście już było trzonowane. 😎 jutro i aż do niedzieli profilaktyczna powtórka.
I uwaga… dostanę heparynę po pierwszej wizycie 🥹 juhu! Lekarka nie mówiła mi wprost o niej wcześniej aby nie obciążać mnie psychicznie gdyby zastrzyki miały mnie dodatkowo wystraszyć. Ale ze względu na wywiad tj skłonności do krwawień przed upewnieniem się, że wszystko jest ok nie dostanę heparyny :)
A i wymazy idealne. Biocenoza ładna, tylko te dobre bakterie w ilości licznej :) Nowa cytologia pobrana.
 
Jeżeli lekarz Ci pasuje to ja jestem zdania - rozmawiać i pytać.

Mój zawsze mówi, że ja go góruje najlepiej. Ale w kuchni albo pomaga albo sam coś zrobi :) nie ma tak, że jedno jest odpowiedzialne za cały dom. Jesteśmy partnerami, a nie służącymi.

A dziękuję ☺️ tak mi się jakoś nasunęło

Już był kiedyś tu taki pomysł 😅 ja miałam robić przepisy plodnosciowe 😅
Oczywiście, że partnerami. Ja wiecej ogarniam w mieszkaniu. Sprzątam piorę itp. Natomiast mąż przeważnie gotuje. Co nie znaczy, że ja nie gotuje, a on nie sprząta.
 
Czy ja mogę się pochwalić garścią dobrych wiadomości i przełamać tą passę na forum?
Jestem po wizycie i mamy piękne grubiutkie endometrium, pęcherzyk 24 mm więc dzisiaj/jutro owulacja. Mąż jeszcze w domu. Oczywiście już było trzonowane. 😎 jutro i aż do niedzieli profilaktyczna powtórka.
I uwaga… dostanę heparynę po pierwszej wizycie 🥹 juhu! Lekarka nie mówiła mi wprost o niej wcześniej aby nie obciążać mnie psychicznie gdyby zastrzyki miały mnie dodatkowo wystraszyć. Ale ze względu na wywiad tj skłonności do krwawień przed upewnieniem się, że wszystko jest ok nie dostanę heparyny :)
A i wymazy idealne. Biocenoza ładna, tylko te dobre bakterie w ilości licznej :) Nowa cytologia pobrana.
Super wiadomość, oby przełożyła się na równie super efekt 🥰
 
Czy ja mogę się pochwalić garścią dobrych wiadomości i przełamać tą passę na forum?
Jestem po wizycie i mamy piękne grubiutkie endometrium, pęcherzyk 24 mm więc dzisiaj/jutro owulacja. Mąż jeszcze w domu. Oczywiście już było trzonowane. 😎 jutro i aż do niedzieli profilaktyczna powtórka.
I uwaga… dostanę heparynę po pierwszej wizycie 🥹 juhu! Lekarka nie mówiła mi wprost o niej wcześniej aby nie obciążać mnie psychicznie gdyby zastrzyki miały mnie dodatkowo wystraszyć. Ale ze względu na wywiad tj skłonności do krwawień przed upewnieniem się, że wszystko jest ok nie dostanę heparyny :)
A i wymazy idealne. Biocenoza ładna, tylko te dobre bakterie w ilości licznej :) Nowa cytologia pobrana.
Skłonności do krwawień? Rozwiniesz?
 
reklama
Do góry