reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe kreski👑 Nowy Rok, nowe przeboje: każda z nas zagra w hitowe pozytywki na Testowym Stadionie!

Zapewne była to Pani terapeutka od Totalnej Biologii i terapii krzyżowo czaszkowej. Według tej teorii endometrioza pojawia się w wyniku braku domu, swojego miejsca. Poronienia to może być dziecko nie przyjęte w rodzinie wcześniej i trzeba szukać we wcześniejszych pokoleniach, bo traumy dziedziczymy. I aby to zakończyć musisz przyjąć to dziecko do rodziny.
Jak boli Cię ucho to usłyszałaś coś czego nie chciałaś lub nie chcesz słyszeć i to samo z oczami - nie chcesz czegoś widzieć lub masz nie zobaczyć. Pęcherz moczowy to terytorium i walka o terytorium więc jak ktoś zaburza Twoje granice to powinien boleć Cię pęcherz. Itp itd.
Nie pytaj skąd wiem aż tyle 😅
Tak, to ona😀
 
reklama
Sa sytuacje, że nie można się zarejestrować i nie mówię tu o karencji za zwolnienie dyscyplinarne.

Ja miałam sytuację, że chciałam zmienić branżę, w której miałam dość duże kwalifikacje i ludzi do pracy brakowalo, dlatego wiedziałam, że jak się zarejestruję, to od razu skierują mnie do pracy, której nie chciałam. W mniejszych miastach nad morzem rynek pracy jest znany i bez sensu było się rejestrować, by trafić z jednego bagna w drugie. Wiedziałam, do jakich firm urząd kieruje i wiedziałam, że trafienie tam jest bez sensu.

Szukanie pracy w innej branży, zajęło mi 2,5 miesiąca, po 3 zaczęłam pracować, a przez te 1.5 miesiąca nie miałam ubezpieczenia mimo płacenia wczesniej składek przez 8 lat. Nie powinno być tak, że ktoś zabiera mi moje uskładane pieniądze na leczenie, bo podjęłam decyzję, że chce zmienić pracę, bo na takie zmiany często potrzeba czasu.
Dziwna sytuacja. Zawsze pytają co chcesz robić, czy jesteś otwarta na zdobywanie nowych kwalifikacji. Jeśli jesteś, to dla nich jest to na rękę bo upychają na staże, a ze osoba zatrudniają na staż idzie się zawsze dogadać.
 
Właśnie przed momentem dzwonił do mnie lekarz - przypisał mi jakiś silny gestagen, który mam brać przez 15 dni (nie będzie wówczas owulacji), przed końcem brania mam się upewnić, że torbiel zniknęła i jeśli tak będzie, po tych 15 dniach wystąpi miesiączka i wtedy zaczynamy.
To teraz przeganiamy Twojego pecha. Za 15 dni ma być miesiączka!
 
Dziewczyny, jako że nam mija zaraz rok starań, zastanawiam się co byście doradzały zbadać pod kątem diagnostyki niepłodności? Mam zbadane hormony, AMH, mąż ma zbadane nasienie. Wyniki w porządku, poza niewielką hiperprolaktynemią czynnosciowa u mnie. Moje USG też w porządku. Cykle regularne (z niewielkimi odchyłami 2-3 dni czasami). Lekarze trochę bagatelizują, ale w tym roku oboje konczymy 35 lat i boję się, że przyśpię coś, co mogłabym w miarę szybko zdiagnozować.
 
Dziewczyny jest szansa, że lekarz na NFZ w ogóle zainteresuje się tematem płodności ? Podobno gość jest super i chyba nawet kojarzę gościa z oddziału poporodowego 🤔 ale mam wrażenie, że na NFZ tylko potrafią zerknąć okiem i papa 🤷🏻‍♀️. Znajoma mnie opierdzielila, że chce iść do niego prywatnie jak mnie wpisze elegancko na NFZ i już 🙈 a teraz kombinuje, czy dobrze zrobiłam 🤣

Lekarze niespecjalizujacy się w niepłodności zrobią drożność na kasę chorych, laparo, histerio, ( w sensie dadzą skierowaniem), stymulację, zrobią cytologię ale nie wiem jak z monitoringiem bo ciężko się do takich dostać. U nas niektórzy przyjmujący na NFZ nie mają nawet USG. Nawet prywatnie niektórzy rozkładana ręce i kierują do kliniki.
Ale są poradnie leczenia niepłodności na NFZ może tam spróbuj 😏 @AScarlett korzystała z powodzeniem więc mogłaby coś więcej powiedzieć jeśli chcesz
 
Dziewczyny, jako że nam mija zaraz rok starań, zastanawiam się co byście doradzały zbadać pod kątem diagnostyki niepłodności? Mam zbadane hormony, AMH, mąż ma zbadane nasienie. Wyniki w porządku, poza niewielką hiperprolaktynemią czynnosciowa u mnie. Moje USG też w porządku. Cykle regularne (z niewielkimi odchyłami 2-3 dni czasami). Lekarze trochę bagatelizują, ale w tym roku oboje konczymy 35 lat i boję się, że przyśpię coś, co mogłabym w miarę szybko zdiagnozować.
drożność 🤔
 
Dziewczyny, jako że nam mija zaraz rok starań, zastanawiam się co byście doradzały zbadać pod kątem diagnostyki niepłodności? Mam zbadane hormony, AMH, mąż ma zbadane nasienie. Wyniki w porządku, poza niewielką hiperprolaktynemią czynnosciowa u mnie. Moje USG też w porządku. Cykle regularne (z niewielkimi odchyłami 2-3 dni czasami). Lekarze trochę bagatelizują, ale w tym roku oboje konczymy 35 lat i boję się, że przyśpię coś, co mogłabym w miarę szybko zdiagnozować.
A drożność była? Jeśli tak to najlepiej nie czekać tylko do kliniki.
 
Sa sytuacje, że nie można się zarejestrować i nie mówię tu o karencji za zwolnienie dyscyplinarne.

Ja miałam sytuację, że chciałam zmienić branżę, w której miałam dość duże kwalifikacje i ludzi do pracy brakowalo, dlatego wiedziałam, że jak się zarejestruję, to od razu skierują mnie do pracy, której nie chciałam. W mniejszych miastach nad morzem rynek pracy jest znany i bez sensu było się rejestrować, by trafić z jednego bagna w drugie. Wiedziałam, do jakich firm urząd kieruje i wiedziałam, że trafienie tam jest bez sensu.

Szukanie pracy w innej branży, zajęło mi 2,5 miesiąca, po 3 zaczęłam pracować, a przez te 1.5 miesiąca nie miałam ubezpieczenia mimo płacenia wczesniej składek przez 8 lat. Nie powinno być tak, że ktoś zabiera mi moje uskładane pieniądze na leczenie, bo podjęłam decyzję, że chce zmienić pracę, bo na takie zmiany często potrzeba czasu.
Dziwne. Musicie mieć upierdliwy urząd pracy. Mój mąż ma wysokie kwalifikacje i zawsze go pytały jakie plany. Mówił, że czeka na dofinansowanie i tyle 🤷🏻‍♀️ nikt go do niczego nie zmuszał 🤷🏻‍♀️. Zwłaszcza, że miał plan na siebie. Z drugiej strony wiem jak to wygląda w Urzędach i czasami wystarczy, że urzędniczka nie zdążyła wypić kawy 🤦 w sumie we wszystkich zawodach tak jest...dużo ludzi będących w pracy za kare 😔 i później ciężko cokolwiek załatwić albo się wkurzasz tylko 🤷🏻‍♀️. Super, że udało Ci się osiągnąć cel 🙂
 
reklama
Wszystko fajnie, tylko badanie mozna wykonac tylko w ich placówce.

Mam pakiet luxmedu,ale niesprawiedliwie traktują klientów w miastach, gdzie nie mają własnych placówek, tylko partnerskie. Ja się już raz nacięłam, jak chciałam skierowanie na jedno podstawowe badanie krwi. Internista na czacie skierował mnie na przegląd profilaktyczny, gdzie to badanie jest w pakiecie, potem na wywiad przed badaniami na teleporadzie, dostałam ponad 20 skierowań, po czym na miejscu w jednym z laboratoriów rejestratorka poinformowała mnie, że żadnego skierowania nie ma. Zadzwoniłam na infolinię, a tam poinformowano mnie, że skierowania na badania z przeglądu profilaktycznego są ważne tylko w placówkach luxmed.

Szkoda tylko, że o tym nie wspomnieli nawet słowem, przygotowując ofertę dla mojej firmy w mieście, gdzie swojej placówki nie mają.
Ale wybieracie się do kliniki?
 
Do góry