reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamusie gotują, szydełkują...

reklama
Ja za szpinakiem akurat nie przepadam, ale będą u mnie dzisiaj rybki smażone ze szpinakiem, bo mi się spieszyło i kupiłam gotowe, tylko do usmażenia :-)

Natomiast moja mama zawsze wyczynia ze szpinakiem różne cudeńka i nawet da się zjeść, jak będzie okazja, to ją o to podpytam, bo do tej pory nigdy mnie to nie interesowało :-)
 
Ja od dziecka mam anemię, doktorka mojej mamie poleciła, żeby mi zrobić szpinak :-D

Moja mam posłuchała, gotowała mi to i sama przy okazji polubiła.

A też bardzo dobre są pierogi ze szpinakiem , tyle, że ciężko je u nas dostać, a szpinak z jajkiem gotowanym i ziemniaczki młode, mniam mniam
 
Tylko że teraz już wiadomo, że szpinak wcale nie zawiera jakoś mega dużo żelaza, to był błąd w wynikach badań swego czasu :-D

Ale na pewno nikomu nie szkodzi i jeżeli ktoś lubi, to czemu miałby nie jeść, w końcu nie trzeba jeść samych superzdrowych rzeczy :-D
 
naleśniki ze szpinakiem są boskie :)

u mnie dzisiaj pulpeciki w sosie koperkowym :) z ziemiaczkami i surówką z marchweczki :)
 
Karlita, zrobiłaś mi zachciankę :-D Ale rybki się już smażą, niestety...;-)

Mnie czeka teraz parę dni na wyżywieniu szpitalnym - jest nadzieja, że dowiozą mi to, czego sobie zażyczę poza tym :-D Mama na pewno będzie szaleć :-D
 
Ciasto z jablkami
1,5 szklanka mąki pszennej
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
5 jajka
¾ szklanki cukru
1/3 szklanki oleju
5-6 jabłek
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
aromat waniliowy

Jabłka obrać i pokroić na dość cienkie plastry. Mąkę pszenną połączyć z ziemniaczaną oraz z proszkiem do pieczenia. Ubić mikserem jajka z cukrem, dodać olej, aromat i wciąż miksując po trochu wsypywać mąkę. Ucierać kilka minut, a następnie wrzucić do ciasta połowę jabłek i wymieszać.
Średniej wielkości tortownicę (o średnicy 24-25 cm) wysmarować tłuszczem i napełnić ciastem. Na wierzchu ułożyć resztę jabłek. Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 180 °C. ok. 45 minut, aż ciasto się zrumieni i zacznie odstawać od ścianek formy. Ciepłe ciasto posypać cukrem pudrem.
Smacznego.
 
Ciasto z jablkami
1,5 szklanka mąki pszennej
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
5 jajka
¾ szklanki cukru
1/3 szklanki oleju
5-6 jabłek
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
aromat waniliowy

Jabłka obrać i pokroić na dość cienkie plastry. Mąkę pszenną połączyć z ziemniaczaną oraz z proszkiem do pieczenia. Ubić mikserem jajka z cukrem, dodać olej, aromat i wciąż miksując po trochu wsypywać mąkę. Ucierać kilka minut, a następnie wrzucić do ciasta połowę jabłek i wymieszać.
Średniej wielkości tortownicę (o średnicy 24-25 cm) wysmarować tłuszczem i napełnić ciastem. Na wierzchu ułożyć resztę jabłek. Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 180 °C. ok. 45 minut, aż ciasto się zrumieni i zacznie odstawać od ścianek formy. Ciepłe ciasto posypać cukrem pudrem.
Smacznego.

Proste i nie trzeba dużo składników
a jak się zrobi w podłużnej formie, ja okrągłej nie mam
 
reklama
Do góry