reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamusie gotują, szydełkują...

WAFLE
składniki:
- 1 kostka margaryny
- 1 szklanka cukru
- 1/2 szklanki mleka
- 4 łyżki kakao
- cukier waniliowy
- 2 szklanki mleka w proszku
- 2 opakowania wafli

Margarynę,cukier,mleko,kakao,cukier waniliowy zagotować,a następnie lekko wystudzić.Do tego dodać 2 szklanki mleka w proszku-wszystko dokładnie wymieszać,najlepiej użyć miksera.Gorącą masą smarować wafle.
Ja je obwijam folią aluminiową i dociskam czyms cięzkim.Powinny poleżeć trochę w lodówce
 
reklama
Przepi na placki z cukinii: (akurat jest na nie sezon)
-2 srednie cukinie
-2 jajka
-szklanka maki
-sol, pieprz, vegeta

Cukinie obieramy i scieramy na duzych oczkach na tarce, dodajemy jajka, szklanke maki i przyprawiamy. Konsystencja powinna byc gesta, wiec mozna dodac jeszcze troszke maki gdybyscie zdecydowaly ze ciasto jest za rzadkie. Rozgrzewamy patelnie z olejem, smazymy az sie ladnie zarumienia. Po usmazeniu mozna posypac cukrem. Pycha, uwielbiam!!!
Smacznego

Ja zamiast mąki dodaję kaszy manny a do cukini trochę marchwi i cebuli :)
 
alternatywny pomysł na wafle :-)

1 puszka mleka skondensowanego słodzonego

całą puszkę gotowac około 3 godziny

otworzyć, powstałą masą przekładac wafle :-)
 
alternatywny pomysł na wafle :-)

1 puszka mleka skondensowanego słodzonego

całą puszkę gotowac około 3 godziny

otworzyć, powstałą masą przekładac wafle :-)

ostatnio gdzies slyszalam, ze mozna juz kupic mase kajmakowa i nie trzeba juz gotowac skondensowanego mleka bo ta sama firma sprzedaje gotowe
 
Przepis od znajomej jeszcze nie próbowałam ale brzmi pysznie
Krokiety inaczej :

naleśniki, z jajek, mleka, mąki, wody i proszku do pieczenia i szczypty soli, teraz dodalam tez do ciasta
trochę oregano (co do proporcji to trudno powiedzieć bo zawsze na oko wsypuje
wszystko do robota i sie miesza az wychodzi ciasto).

Jak juz beda nalesniki zrobione smarujemy je sosem pomidorowym albo koncentratem pomidorowym, posypujemy oregano, układamy plasterek szynki, sera żółtego, kukurydze z puszki, ogorek kiszony pokrojony w kostke,
Na koniec na to wszystko dajemy podsmażone pieczarki z cebulką, zwijam w krokieta, no i panieruje w jajku i bułce tartej, smażyć najlepiej na masełku bo są najsmaczniejsze i super pachna
 
to ja podam moje ulubione paróweczki :

robimy naleśniki (przepis naleśnikowy tylko zamiast cukru robimy na słono)
smarujemy naleśnik keczupem, starty ser, na to parówka, zwijamy. Jajko, bułka obtaczamy to i fru na patelnię :)
 
Postanowiłam reaktywować ten temat bo myślę, że jest wśród nas dużo dziewczyn z duszą artystyczną.
Proszę o zamieszczanie zdjęć wykonanych przez siebie dzieł sztuki, linków do ciekawych stron i porad.
Piszcie , pytajcie i się chwalcie:)
 
reklama
a wiec moje jedne z najbardziej ulubionych przepisow:

placuszki z kurczakiem

1 op. piersi z kurczaka- pokroic w kosteczke
7 jaj, 3 łyżki mąki, 1 łyżka vegety + koperek posiekany, dodac ok 40dkg sera potartego i wymieszać mikserem,
dodać pierś z kurczaka i wymieszać. kłaśc lyżką na rozgrzanym oleju. pychota i dzieci bardzo to lubią!!


pieczeń mielona

2 opakowania miesa mielonego: wieprzowego i wieprzowo- wołowego;
2 zupy cebulowe knorr
1 jajko
1 kwasna smietana 18% 0,25l

dokladnie wyrobic mieso z pozostalymi skladnikami, wylozyc do rynienki (keksówki) wyscielonej papierem do pieczenia i piec ok 1godz.
do obiadku czasem zrobie sosik;)



filety z kurczaka a'la KFC poledwiczki (a nawet lepsze;) )

2 podwójne filety z kurczaka pokroic w paski namoczyc w sosie.
sos: 3 lyzki jogurtu naturalnego i 3 łyzki majonezu
wstawic do lodowki na kilka godzin.
nastepnie rozkruszyc krakersy solone. panierowac kawalki miesa, ukladac na blasze wylozonej papierem do pieczenia i piec w nagrzanym piekarniku ok 40' podawac z suroweczka- pychotka!!!!!


ciasta:
ciasto półkruche z jablkami

4 szkl mąki
1,5 szkl cukru
3jajka
1 kostka margaryny
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 op. cukru waniliowego
mus jablkowy

mąkę, cukier, margaryne, proszek do pieczenia cukier wanioliowy posiekac nozem dodac jajka i ugniesc ciasto, schlodzic w lodowce pol godziny do godziny.
podzielic na 2 czesci. pomiedzy polozyc mus. piec w 180st ok 40-50min trzeba obserwowac- ma byc zarumienione. poleca ie dla mam karmiących o dziwo..


babka sprinterska

2,5 szkl mąki
1,5 szkl cukru
3/4 szklanki wody gazowanej
1szkl oleju
5 jajek
cukier wanioliowy
proszek do pieczenia

wymieszac wszsytko i do czesci mozna dodac kakao i na koniec zalac na wierzch. piec ok 40' w 180st
 
Do góry