reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

No ja na ten tekst czy musi mieć wszystko od początku zapytałam tylko czy jego zdaniem dziecko ma spać w kartonie, kąpane być w zlewie, wycierane ręcznikami papierowymi i chodzić w jednych śpiochach dopóki się nie rozpadną... To się zamknął.

A tak serio dziewczyny. Ja na prawdę nie szaleję. Nie mamy najgorszej sytuacji finansowej, ale skumulowało nam się parę poważnych wydatków 0 kupno nowego mieszkania, które trzeba wykończyć i urządzić, więc i daw kredyty - bo za obecne i za nowe trzeba płacić plus rzeczy dla młodego.
Jedyne przy czym powiedziałam, że pójdę w jakość bez patrzenia na cenę był fotelik samochodowy z bazą. A i tak znalazłam najlepszą ofertę na niego. No i wózek chciałam nowy i spełniający pewne kryteria dla mnie istotne i też cenę wynegocjowałam.
Całą resztę to łażę po necie i wyszukuję gdzie najtaniej. I na prawdę tylko rzeczy potrzebne. Bez jakichś wariactw i fanaberii. Więc serio nie ma się powodu czepiać. Ciuszka nie kupiłam jeszcze ani jednego, bo czekam do grudnia, żeby mieć orientację, jaki mniej więcej rozmiar. Kilka ciuszków mam na wyrost, ale to od kuzynki dostane. W życiu nie byłam tak rozsądna przy robieniu zakupów jak teraz, a ten w życiu się nie czepiał, teraz nagle zaczął. Załamka...

Jakbym o sobie czytała - tez fotelik z baza był wybieramy pod względem jakości. Reszte tez staram sie zdobywać okazje itp.
I jak piszesz u mnie identycznie - zle nie jest ale kumulacja meble/remont/mebelki/pierdy/urlop/urodziny pierworodnej .... To nie to ze sie nie da ogarnac ale potrzrbuje albo współpracy ze strony meza albo braku narzekania i wolnej ręki :)
 
reklama
Juti- ale słodkie :)

green- ja kompletuję wyprawkę po raz drugi, ale też mnie to wkurza :p Bo za dużo tych gadżetów, od 3 lat sporo nowości doszło :p I sama nie wiem za co się wziąć. Dobrze, że chociaż ciuchy mam z głowy, bo w lumpach pokupowane za grosze. Ale najgorsze przed nami- wózek, łóżeczko, fotelik

Aaa dziewczyny z Poznania. Teraz w ten weekend Akpol Baby ma na ratajach Targi, ja się chyba z mężem przejadę samochodem, to może jakieś promocje na foteliki będę.
A 19 wrzesnia (to chyba sobota jest), w Pestce od 11 jest Dzień mamy :p Można sobie bezpłatnie usg zrobić w 4d Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama | Galeria Pestka
Tylko się zastanawiam, o której bym tam musiała być, zeby nie czekać długo w kolejce.

Marcepanek- no lepiej sprawdzić, niż później ma coś być nie tak. Moja siostrzenica, ze 2 lata temu chyba, albo z 1,5 roku temu, spadła z huśtawki łabędzia i rozbiła głowę. Siostra z nią od razu nie poszła do szpitala, to się okazało, ze krwiak się zrobił i to z ropą, trzeba ściągać było. Do dzisiaj ma ślad i jak się zmęczy czy coś, to to miejsce jej się czerwone robi

Emenems- ale kochany :p
 
Juti- ale słodkie :)

green- ja kompletuję wyprawkę po raz drugi, ale też mnie to wkurza :p Bo za dużo tych gadżetów, od 3 lat sporo nowości doszło :p I sama nie wiem za co się wziąć. Dobrze, że chociaż ciuchy mam z głowy, bo w lumpach pokupowane za grosze. Ale najgorsze przed nami- wózek, łóżeczko, fotelik

Aaa dziewczyny z Poznania. Teraz w ten weekend Akpol Baby ma na ratajach Targi, ja się chyba z mężem przejadę samochodem, to może jakieś promocje na foteliki będę.
A 19 wrzesnia (to chyba sobota jest), w Pestce od 11 jest Dzień mamy :p Można sobie bezpłatnie usg zrobić w 4d Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama | Galeria Pestka
Tylko się zastanawiam, o której bym tam musiała być, zeby nie czekać długo w kolejce.

Marcepanek- no lepiej sprawdzić, niż później ma coś być nie tak. Moja siostrzenica, ze 2 lata temu chyba, albo z 1,5 roku temu, spadła z huśtawki łabędzia i rozbiła głowę. Siostra z nią od razu nie poszła do szpitala, to się okazało, ze krwiak się zrobił i to z ropą, trzeba ściągać było. Do dzisiaj ma ślad i jak się zmęczy czy coś, to to miejsce jej się czerwone robi

Emenems- ale kochany :p

Ej super z ta Pestka :D ale to chyba o 10 by trzeba już stać Hahaha
 
Ej dziewczyny zniknęły mi z konta oszczędnościowego 300zl i najlepsze ze wyglada tak jakby nigdy ich tam nie było! Ale sie wkurwilam co robić??

Dodam ze mam bank online wiec wizyta w placówce odpada.
 
co do tych ksywek to ja nienawidzę jak na kobietę w ciąży mówi się ciężarna albo ciężarówka no szlag mnie trafia, ja kurde nie noszę żadnego ciężara tylko słodkie maleństwo
 
Simka a i owszem używałam, miałam kilkanaście pieluch typu kieszonka (wkład do środka, przy siku całość do prania) i dwa otulacze pul (wkład przylega do pupy, przy siku czasem można sam wkład zmienić a otulacz zostaje suchy, myślę że jednak nie więcej niż 3 razy.

Wkładów tez jest kilka rodzajów, jedne mniej chłonne inne bardziej, Ty się chyba znasz z budująca mamą, kojarzę ją też z fb profilu bobolider, jedne z tańszych pieluch ;) może akurat ma odsprzedać albo lepiej ci rozjaśni co i jak
 
reklama
Vivienne-z Weroniką już gadałam i wiem co i jak z tymi wielorazówkami. odpsrzedać nie ma, bo ona cały czas używa, a ma te one size. Ale poleciłą by na początek kupić kilka tych newborn (wystarczą ponoć do 7 kilo), a dopiero później one size, bo na początku takiemu maluszkowi to one za duże są. A później faktycznie starczają do końca pieluchowania
 
Do góry