reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

A myślisz ze mam dzwonic do lekarza ? Bo powoli przechodzi ale o 6 sie obudziłam tak bolał brzuch na miesiaczke sie wystraszyłam :(
 
reklama
Ty boli mnie jakbym miesiaczke miała dostac masakra - łyknąć no spe ?? Czy czekac jeszcze chwile ??
Emenrms lyknij nospe forte ( czyli 80 mg)i magnez. To sa wskazowki lekarza, nie to ze sama wymyslam i max w ciagu dnia mozez wziac 3 takie dawki. Mozliwe, ze spala na boku, nie "podparlas" brzucha podusia i troszke Ci sie naciagnelo to i owo. Jak przechodzi to dobrze. Ale wiadomo, jak Cie to bedzie niepokoic zawsze lepiej zapytac lekarza. Ja Ci powiem tylko tyle, ze ja juz kilka eazy na ip ladowalam, ze mnie tak boli jak na okres i oczywiscie panika. Za kazdym razem bylo ok, i kazali mi brac npspe i magnez w takich dawkach. Jesli pojawiloby sie krwawienie, to juz wtedy trzeba leciec do lekarza w te pedy
 
Emenrms lyknij nospe forte ( czyli 80 mg)i magnez. To sa wskazowki lekarza, nie to ze sama wymyslam i max w ciagu dnia mozez wziac 3 takie dawki. Mozliwe, ze spala na boku, nie "podparlas" brzucha podusia i troszke Ci sie naciagnelo to i owo. Jak przechodzi to dobrze. Ale wiadomo, jak Cie to bedzie niepokoic zawsze lepiej zapytac lekarza. Ja Ci powiem tylko tyle, ze ja juz kilka eazy na ip ladowalam, ze mnie tak boli jak na okres i oczywiscie panika. Za kazdym razem bylo ok, i kazali mi brac npspe i magnez w takich dawkach. Jesli pojawiloby sie krwawienie, to juz wtedy trzeba leciec do lekarza w te pedy

Ale taka dawka chyba przy mocnych bolach? Ja bralam jedna mala nospe plus odpoczynek i tez spoko :)
 
Niby nie szkodzi ale ja po nospie przez pol dnia dziecka nie czulam :( ale nospa to mniejsze zlo
Inna bajka, widzisz, co lekarz to inna teoria, co organizm, to inaczej reaguje. Ja czesto biore nospe przez takie wlasnie bole i lekarz mowi mi, ze absolutnie noe ma to wplywu i ja tez noe zauwazam po zazyciu zmniejszonej aktywnosci malej. Ale w 100% sie zgadzam, ze lepiej nie zazywac nic, czasem jednak trzeba wybrac mniejsze zlo
 
Mnie nieraz tez boli jak na okres, ale ja nic nie biorę :) przynajmniej jest to znośne gorzej ja by to były skurcze a one są bardziej bolesne :(
Emenems kochana jak się martwisz zadzwoń do położnej będziesz spokojna, jak chcesz to weź nospe troszkę uśmierzy :)
 
Wzielam jedna no spe pierwszy raz w tej ciazy mam troche wyrzuty sumienia bo obiecalam sobie nic nie brac ....
Ja wstsje i do pracy sie szykuje wiec odpoczynek średni....ale teraz to wyraźnie ciągnie w pachwinach wiec moze pośpieszyłam sie z ta no spa ? Kurcze... Ale sie przestraszyłam bo ja z tych co mi nic nie dolega ... A bol więzadeł to spoko to wiem ze normlane ...


Dobrze ze mi powiedizalas Innabajka ze moge pol dnia teraz dziecka nie poczuć bo bym umarła ze stresu ... Juz zamowilam trn detektor tętna i idzie do mnie

Juz brzuch nie boli miesiaczkowo tylko ciągnie a to spoko, nie wiem czy ta no spa mądra była :/
 
Zęby było śmiesznie nie pamiętam żeby mnie tak brzuch bolał w tym okresie ciąży, ale ja wtedy nawet nospe nie brałam, ewentualnie przej chyba blisko 2 miechybbbralam magne b6 na skurcze łydek bo jak złapało to puścić nie chciało, trza znów się zaczyna wiec ginkowi powiem to mi przypomni jaka dawka dzienna, no i wiadomo ze około 36 tyg trzeba zakończyć dawkowanie

A i mi się przypomniało dlaczego 12h przed glukozą nie wolno jeść normalnego jedzenia, z tego co pamiętam to chodziło bardziej o słodkie :)

Ja glukozę będę chyba miał za jakieś 3 tyg, mam nadzieję że gin mi przepisze na skierowaniu i kłucie tylko 2x, 1 przed podaniem a drugie po 2h i chyba już z palca, tak miałam wcześniej i teraz tez bo juz gadałam z laborantką :) no i musze skołować opiekę w ten dzień do dziecka na min 2h żeby za nim nie biegać, bo już mi gadała babka ze może mi wyjść niedocukrzenie a to też nie za dobrze.
 
reklama
Wzielam jedna no spe pierwszy raz w tej ciazy mam troche wyrzuty sumienia bo obiecalam sobie nic nie brac ....
Ja wstsje i do pracy sie szykuje wiec odpoczynek średni....ale teraz to wyraźnie ciągnie w pachwinach wiec moze pośpieszyłam sie z ta no spa ? Kurcze... Ale sie przestraszyłam bo ja z tych co mi nic nie dolega ... A bol więzadeł to spoko to wiem ze normlane ...


Dobrze ze mi powiedizalas Innabajka ze moge pol dnia teraz dziecka nie poczuć bo bym umarła ze stresu ... Juz zamowilam trn detektor tętna i idzie do mnie

Juz brzuch nie boli miesiaczkowo tylko ciągnie a to spoko, nie wiem czy ta no spa mądra była :/
Emenems, nie zamartwiaj sie teraz, dobrze, ze przestalo bolec a nospa nie zrobi malej krzywdy. Ja absolutnie nie promuje brania lekow w ciazy. Ale skoro lekarz z kliniki uniwersyteckiej zapewnia mi, ze nie zrobie w ten sposob krzywdy to pozwalam sobie go zacytowac tutaj. Jak do pracy to w takim razie jak to mawia moja Babcia, miej dzis do roboty stosunek seksualny ( czyli niech Cie p......doli wszystko). Trzymaj sie cieplo i sie nie martw
 
Do góry