reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Kas - będzie dobrze, tylko bez nerwów :) maleńka poczeka do bezpiecznego tygodnia, zobaczysz.
Moja tez się obraca, ostatnio była głowa w dół a wczoraj zrobiła fikolka, brzuch mi naciagnelo i teraz czuję jej główkę tak trochę z boku. To że leży głowa w dol wcale nie oznacza ze się szykuje do wyjścia :)

Simka - współczuję sytuacji w pociągu, czasem mam wrażenie ze ludzie maja braki w wychowaniu.

Maja - ja miałam bardzo podobne wyniki (na czczo ok, po godzinie 199, po dwóch 125) i lekarz powiedział żeby nie dać się zwariować. Kazał mi iść do rodzinnego po skierowanie do diabetologa ale powiedział że jak tam nie dotrę ;) to nic się nie stanie - mam po prostu nie jeść rzeczy z wysokim indeksem glikemicznym, nie pić soków kolorowych i odpuścić sobie słodycze. Stwierdził że najważniejsze że ten cukier spada (ze wynik po 2h jest niższy juz po 1h) no i liczy się też na czczo.

Nie wiem czy u Ciebie powie to samo, bo u mnie prócz cukru wszystko idzie ksiazkowo - wyniki, waga, badania, przyrost dziecka, samopoczucie. Każdy przypadek jest inny :)


Milej niedzieli dziewczyny!
 
Ostatnia edycja:
A ja po glukozie i nie jestem zadowolona, na czczo w normie, po godzinie 200 i ostatni 130 i teraz czu ten drugi oznacza cukrzyce? Komentarz do badan będzie we wtorek a wizyta dopiero 27. Kurcze mam juz serdecznie dość, wiecznie cos nie tak, teraz jeszcze mi cukrzycy brakuje do szczescia:(.
Jakie są normy w lab podane? U mnie po 2h do 140 i taki chyba w większości jest, więc byłoby ok. A po godzinie to nie wiem bo ja tylko po 2 robiłam...
 
inis w końcu jakiś ludzki lekarz hehe uu mnie o 1 jednostki po godzinie było przekroczone a na czczo i po dwóch ok i juz panika i musze jeździć do tego diabetologa :p
 
No właśnie chciałam poruszyć temat ustepowania... Odkąd widać brzuch - raz mnie kasjerka poprosiła do kasy poza kolejka. Chodzę prawie codziennie do biedronki, w weekendy po sklepach... Dzisiaj stałam 15mim w kolejce po mięso, nikt nie ustąpił, każdy udawał, że nie widzi, nawet pani z obsługi. Przykre to jest ale wtedy sobie myślę w głębi ducha ze taki brak kultury kiedyś obróci się przeciwko takim ludziom....

Glukozę na czczo miałam 82 a po 2 h miałam 92... Ciśnienie mam przeważnie 100/60 wiec ciągle chce mi się spać, czasami mam puls bardzo wysoki bo 95-100 uderzeń i wtedy ledwo żyje :/
 
Moncia ja mam puls 130 prawie od początku do tego ciśnienie 90/50 i cukrzyce ciążowa :D do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić byle maluchy były zdrowe :)

A nam sie dziś udało łóżeczka kupic <3
 
Paulettah pokaż łóżeczka pokaż :p ja też mam wysoki puls ok 140, przed ciążą miałam niskie ciśnienie np 80/40 a teraz trochę się podwyższyło w granicach 100/60, i też niestety mam cukrzyce ale mi została po pierwszej ciąży i już będzie ze mną do końca życia :(
a zgaga od wczoraj to mnie tak pali że już nic mi nie pomaga siedzę i czuję że ogniem zione bleee nienawidzę tego najbardziej z dolegliwości ciążowych no i jeszcze bujania dziecka na moim pęcherzu eh...
jutro mam w końcu wizytę i dowiem się jak tam u nas sprawy się mają
 
Dzieki dziewczyny za wsparcie :) jestem pozytywnie nastawiona do tego wszystkiego wiec musi byc ok :) chciałam wam powiedzieć ze promocje sa w Tesco na ubranka letnie i inne rzeczy, 50% rabatu wiec ja wczoraj zaopatrzyłam mała na lato ;) co do pierwszeństwa to rzadko sie zdaza zeby ktoś ustąpił no ale tacy sa ludzie niestety, można powiedzieć tez czasy bo kiedyś człowiek był inny.
 
reklama
Paulettah pokaż łóżeczka pokaż :p ja też mam wysoki puls ok 140, przed ciążą miałam niskie ciśnienie np 80/40 a teraz trochę się podwyższyło w granicach 100/60, i też niestety mam cukrzyce ale mi została po pierwszej ciąży i już będzie ze mną do końca życia :(
a zgaga od wczoraj to mnie tak pali że już nic mi nie pomaga siedzę i czuję że ogniem zione bleee nienawidzę tego najbardziej z dolegliwości ciążowych no i jeszcze bujania dziecka na moim pęcherzu eh...
jutro mam w końcu wizytę i dowiem się jak tam u nas sprawy się mają

Łóżeczka kupiliśmy takie

ImageUploadedByForum BabyBoom1445184545.385121.jpg

Jak skręcimy i ustawie to wrzucę foto :)
Widzę ze mamy dużo podobnych doleglosci mnie tez ciagle po pęcherzu smyra :(
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1445184545.385121.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1445184545.385121.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 61
Do góry