reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

reklama
A dziewczyny, które miały prawidłowe szyjki na połówkowych, czy lekarze kontrolowali Wam na kolejnych wizytach? Bo mój twierdzi, że nie ma potrzeby.. Miałam 4cm w 21tc, teraz 28tc.

To dziwne troszkę, bo można usg już nie robić, ale szyjkę to się raczej sprawdza przy okazji każdego badania na fotelu. To jeśli mogę zapytać, do czego się ogranicza Twój lekarz na wizytach kontrolnych?
 
Robi mi zawsze USG - bada dziecko (wymiary). Ale mówi, że szyjki już nie ocenia bo była długa a zgodnie z wytycznymi nie ma takiej potrzeby, a wiadomo USG dopochwowe to zawsze jakieś tam zagrożenie infekcją. Na fotelu to mnie badał 2 razy przez całą ciążę.. Nie wiem czy też z powodu potencjalnych infekcji czy co.. Dodam, że lekarz ma ogólnie bardzo dobre opinie i wydaje się kompetentny, ale mimo wszystko..:/
 
Potwierdzam - u mnie też ginekolog sprawdza szyjkę podczas badania na fotelu. Myślę że by zaalarmowal przy czymś niepokojącym.
 
@oczekująca89 Gratuluje, to wspaniałe, ze bobas ma już taka słuszna waga.
@maryqska To z przeklinaniem ✋. Mam postanowienie, ze do porodu sie oduczę. Najgorzej przeklinam, jak jade samochodem . Ale poza tym zdarza mi sie to i tak zbyt często.
@malami25 Ciesze sie, ze już mogłaś wyjsć do domu. Wizyta faktycznie bardzo szybko. To super, ze chcą Was kontrolować. Zdrówka dla Ciebie i rodzinki.
 
Zostalo duzo tylko generalnie chwilowo wszystkie fora ucichly :)
Ja jestem tak padnieta po pracy ze chwilowo tylko podczytuje I padam na pysk.
Już sie nie moge doczekac końca.
Byle do pierwszego.
Ogarniam też dostep do zamknietego dla wszystkich aktywnych dziewczyn :)
Dziękujemy
@ Shaer , z takimi nogami to będzie wzrost koszykarza lub koszykarki Moje małe za to ma nóżki raczej krótkie, brzuszek duży, wiec maź twierdzi, ze do niego podobna
@malwi86 Ciesze sie, ze u dzidziusia wszystkomdobrxe. Glukoza jest obrzydliwa, ale to jednorazowa przyjemność. Pomysl, ze np.zla informacja o łożysku o wiele bardziej by Cię zmartwiła. Glukozę załatwisz raz dwa i bedziesz sie cieszyć cała reszta.
 
Ja tez ostatnio jestem totalnie zabiegana
Nie mam jak wejść poczytam
Całe dnie na nogach
A już północ wiec idę w kimono
Wizyta szybka, waga, ciśnienie, słuchanie serca;
I dostałam skierowanie na glukozę
Idę za tydzień i u nas nie trzeba iść na czczo, muszę się jeszcze umówić na usg po 28 tygodniu
Kolejna wizyta za 2 tygodnie



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Niby fajnie, ze nie musisz iść na czczo, ale wynik moze wtedy pozostawiać wiele do życzenia. Mój lekarz uprzedzał mnie, żeby dzień wcześniej zjeść kolacje o 18, a potem tylko woda niegazowana. Twierdzi, ze w innym przypadku moze wyjsć fałszywie zawyżony wynik, niepotrzebny stres i powtórka z rozrywki.
 
Dziewczyny, co do szyjki to przez moje problemy jestem w temacie. Jedyny wskaźnik przedwczesnego porodu to szyjka poniżej 25 mm podczas połówkowego. Przy czym lekarze sami maja problem, bo cześć urodzi z krótka szyjka w terminie, a cześć z długa przed. No ale tylko ta szyjka jest markerem wskazującym na zagrożenie przedwczesnym porodem. Jedyne wiarygodne badanie szyjki to usg dopochwowe. Badanie gin.nie jest miarodajne w najmniejszym stopniu. Ja miałam podana 3 razy, w sierpńiu, we wrzesniu( połówkowe) i teraz w październiku ( żeby zobaczyć czy dalej sie skraca, ale na szczęście sie wydłużyła - jestem na luteine. ) Jeśli któraś miała poniżej 25 mm na połówkowych to lepiej poprosić o usg dopochwowe.
Przepraszam, zaspamowalam dzis. Właśnie wróciłam do domku od mama, gdzie nie było internetu, ale za to zrobiłyśmy sobie dzień dla urody i energia mnie rozpiera, czego i Wam życzę. Miłego dnia.
 
No mnie zawsze bada ginekologicznie bo wlasnie sprawdza cY nie ma infekcji czy wydzielina ok i zanim sie cos zacNie każe reagować. Jak masz dobrego lekarza to pewnie czuwa ale dziwne ze usg robi tak często - moja wogole nie chce- a nie bada cie na fotelu.
 
reklama
Ja mam USG za kazdym razem (wizyta mniej wiecej co 4tyg) a na fotel siadam co druga wizyte. Podobnie jest u mnie z badaniami tj. mocz i morfologia tez co druga wizyte. Pewnie gdyby wyniki nie byly dobre to kazalby robic co miesiac.
 
Do góry