reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Ja miałam depresję tylko na drugą dobę. M akurat robił pępkowe, wiec wiedziałam, że pije sobie z kumplami i ma wszystko gdzieś, podczas gdy ja siedzę w szpitalu z dzieckiem, które nie umie lub nie chce zassać cycka, więc w kółko drze się z głodu, a do tego ledwo co przywieźli lampy żeby zbić małej poziom bilirubiny. Płakałam przez cały wieczór i chyba jeszcze pół nocy. Rano się ogarnęłam, a potem mi już nie wróciło. Ale wiadomo, ze każda z nas jest inna, ja mam dość silną psychikę.
I bardzo przydało się wsparcie ze strony mamy i jednej z moich przyjaciółek. Przyjechała do mnie zaraz po naszym powrocie do domu, pokazała na żywo jak wykąpać małą, jak ją uspokoić, jak szybko ubrać - dwie godziny z nią dały mi więcej niż wszystkie te godziny na szkole rodzenia!!!
Dacie radę na pewno - czy raczej damy - bo to ze mam jedno dziecko nie oznacza, ze przy drugim będzie hajlajf i od razu zaznam 100% radości z bycia matką - aż taką optymistką nie jestem ;)
Na mnie depresyjne działa sam szpital [emoji14] po jednym i drugim porodzie chciałam wypisać się na własne rzadanie. Jakieś depresji chyba nie mialam ale po drugim Porodzie jak przywieźli inkubator i podpieli młodej kroplowke do główki bo tam najłatwiej było znaleźć żyłe jak to zobaczyłam to ryczalam a do tego fakt że M i moja Rodzina nie mogli mnie odwiedzieć bo złapała wszystkich grypa zoladkowa a były święta Bożego Narodzenia to mnie dobijalo :D
Ogólnie też mam.silny charakter więc raczej dużo trzeba żeby mnie ruszyć, może dlatego mnie ominely depresję.
 
reklama
Ja też nie miałam żadnego doła po porodzie :) tylko złość z powodu odczuwanego bólu i taka trochę bezsilność, że nie mogę sama wstać po córeczkę i ją ponosić.
Dla mnie potem przychodziły gorsze momenty, że ja jako kobieta tylko siedzę z dzieckiem w domu, mąż chodzi do pracy, ma kontakt ciągły z innymi ludźmi itd a kobieta bardziej ograniczona no i też zmęczona. Ale dziś po równych 13miesiącach od dnia porodu utwierdzam się tylko w przekonaniu, że nie chciałabym wrócić do mojego życia ,,przed" córcią :)
Dziś mamy z mężem wychodne na parę godzin, a ja już tęsknię... ;-) ;)

Miłego weekendu
 
Witajcie po krótkiej przerwie :) Mam nadzieje, że żadna z Was nie dotknęły te okropne burze i nawałnice ktore wczoraj przeszły przez Polskę. Nas ominęły, rano były dwie burze (normalnie było żółte powietrze!) ale bardzo delikatne, akurat do spania.
Dzisiaj jedynie co zrobiłam to pranie i umylam podłogę, tak to ciagle leżę na przemian ze spaniem. Nie mówiąc o ciągłej chęci jedzenia... Odpoczywam po upałach choć mam nadzieje, że jeszcze jednak bedzie ciepło.
Dzisiaj maluch był rano bardzo aktywny, dawno mi tak nie sadził kopniaków i ku mojej i męża uciesze, udało sie mojemu mężowi poczuć te kopaczki :) Położył rękę na brzuchu i mały skopał go konkretnie hihi :) Czekałam na ten moment.

Ps. Od wczoraj skacze mi tak jakby mięsień, wewnętrzna strona uda, tak jakby przy pachwinie. Uczucie takie jak skaczące oko.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witajcie mamusie :-) podczytuje was wieczorami i codziennie zasypiam z telefonem ;-) odpoczywam u rodzicow ale tez mam troche zajec, bo a to sie z kolezanka umowie, a to do tesciowej trzeba isc, rodzine poodwiedzac i tak leci. Ale juz strasznie tesknie do domu i do meza. Dopiero we wtorek do nas przyjedzie :-( corcia tez ciagle pyta o tate.

Gratuluje udanych wizyt i cudownych dzieciaczkow :-)
 
Witajcie po krótkiej przerwie :) Mam nadzieje, że żadna z Was nie dotknęły te okropne burze i nawałnice ktore wczoraj przeszły przez Polskę. Nas ominęły, rano były dwie burze (normalnie było żółte powietrze!) ale bardzo delikatne, akurat do spania.
Dzisiaj jedynie co zrobiłam to pranie i umylam podłogę, tak to ciagle leżę na przemian ze spaniem. Nie mówiąc o ciągłej chęci jedzenia... Odpoczywam po upałach choć mam nadzieje, że jeszcze jednak bedzie ciepło.
Dzisiaj maluch był rano bardzo aktywny, dawno mi tak nie sadził kopniaków i ku mojej i męża uciesze, udało sie mojemu mężowi poczuć te kopaczki :) Położył rękę na brzuchu i mały skopał go konkretnie hihi :) Czekałam na ten moment.

Ps. Od wczoraj skacze mi tak jakby mięsień, wewnętrzna strona uda, tak jakby przy pachwinie. Uczucie takie jak skaczące oko.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Bierzesz magnez jakiś ?;)
 
U mnie nadal kaszel, obstawiam że przeszło na zapalenie oskrzeli, wczoraj cały dzień dychalam, noc spoko a dziś chyba już mokre i się odkleja, liczę że idzie ku dobremu...
Długi weekend super, ja chora a za oknem leje, może i dobrze bo szczerze nienwiem czy by chciało mi.sie gdzieś wyjść
 
Tak, biorę :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie mi skakalo dużo mięśni, ale dłuższy czas musiałam brać magnez, ale czytałam że w ciąży ten magnez ^zuzywa^ Sie szybciej, ponieważ łożysko zwiększa zapotrzebowanie naszego organizmu na magnez ;) też się suplementuje
 
No właśnie mi skakalo dużo mięśni, ale dłuższy czas musiałam brać magnez, ale czytałam że w ciąży ten magnez ^zuzywa^ Sie szybciej, ponieważ łożysko zwiększa zapotrzebowanie naszego organizmu na magnez ;) też się suplementuje

Biorę dwie tabletki dziennie, zwiększę dawkę do trzech :)?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Biorę dwie tabletki dziennie, zwiększę dawkę do trzech :)?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Myślę że możesz , zależy też jaki magnez bierzesz i co masz w ulotce, ja kupiłam magnez w którym wystarczy jedna tabletka ponieważ zawiera tyle jonów magnezu że starcza jedna na dzień ;)
Ale skakanie mieśni to najczęściej wina niedoboru magnezu, zależy też czy ten stan się długo utrzymuje, mi oko skakalo 3 tyg... I nie tylko.
Magnez biorę już od 6msc;)
 
Do góry