reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Właśnie ja też zwracam uwagę na to, że np dużo stokke jest sprzedawanych po roku użytkowania, co daje mi do myślenia, ale ja na wózkach znam się tak jak na pogodzie :)

Ja też tak miałam, ale ostatnio trafiłam na super sprzedawcę w sklepie :) odradziła mi droższe anex sport - powiedziała, że gondola fajna, spacerówka nie... o dziwo najfajniejsze zawieszenie miały bebetto, spodobał mi się luca slim, ale tu spacerówka trochę większa - wiadomo to nie będzie parasolka. Sama sprzedawczyni jednak przyznała, że wybrałaby x-landera - ja nie mam pojęcia, ale tak bardzo wpadl mi w oko, że nie mogłam mimo twardego zawieszenia się przekonać do innych... U mnie zestaw kosztował 700zł, jest czarny tak jak chciałam i w super stanie :) Pompowane koła - podobno lepsze na zimę i spacerówka składa się do wymiarów torby :) Koleżanka ma x- landera, wozi w nim drugie dziecko, w między czasie pożyczyła siotrze więc jeździła w nim trójka, a on nadal sprawny :)

Na pocztąku stwierdziałam, ze wybór wózka jest dla mnie za trudny, kosztuje mnie to zbyt dużo stresu, ale poczytałam, obejrzałam filmiki na youtube o wyborze wózka, popytałam i wiedziałam, że nie kupię nowego i czego szukam :)
 
reklama
Kurczę ząb mi się ukruszyć. Już się boję do dentysty wolała bym na porodowke, strasznie się boję . Ale muszę w poniedziałek dzwonić. Mam nadzieję że nie będzie źle oby tylko plombę wymieniła na nową bo mam jeszcze stara czarna i naflala i na tym się skończyło. Błagam trzymajcie kciuki żeby tak było. :-( :(:hmm: dobrej nocy życzę, abyście się wyspaly.:)

Amalgamatowa to sobie wymień, wiem że już nie robią tych rteciowych, ale lepiej mieć kompozytowa :)

Właśnie zapomniałam ostatnio zapytać na wizycie gdzie jest dokładnie łożysko bo tak się zaaferowalam tym, że się podnioslo, że z tej radości już mi mózg wyłączyło :p ale wiem, że u mnie dochodzi jeszcze ta kwestia, że dziecko bardzo lubi układać się nogami w stronę kręgosłupa więc kopie gdzieś tam do wewnątrz zamiast w brzuch :p




O to bardzo pocieszające :)



A no właśnie zastanawia mnie czy ta różnica w długości gondoli jest taka znaczącą jeśli dziecko i tak pojeździ tam tylko kilka miesiecy

Mnie koleżanka uczulila, że jej córka zbyt szybko wyrosła z gondoli. W sensie, że gondola szybko stała się dla niej zbyt krótka.
 
Ja też tak miałam, ale ostatnio trafiłam na super sprzedawcę w sklepie :) odradziła mi droższe anex sport - powiedziała, że gondola fajna, spacerówka nie... o dziwo najfajniejsze zawieszenie miały bebetto, spodobał mi się luca slim, ale tu spacerówka trochę większa - wiadomo to nie będzie parasolka. Sama sprzedawczyni jednak przyznała, że wybrałaby x-landera - ja nie mam pojęcia, ale tak bardzo wpadl mi w oko, że nie mogłam mimo twardego zawieszenia się przekonać do innych... U mnie zestaw kosztował 700zł, jest czarny tak jak chciałam i w super stanie :) Pompowane koła - podobno lepsze na zimę i spacerówka składa się do wymiarów torby :) Koleżanka ma x- landera, wozi w nim drugie dziecko, w między czasie pożyczyła siotrze więc jeździła w nim trójka, a on nadal sprawny :)

Na pocztąku stwierdziałam, ze wybór wózka jest dla mnie za trudny, kosztuje mnie to zbyt dużo stresu, ale poczytałam, obejrzałam filmiki na youtube o wyborze wózka, popytałam i wiedziałam, że nie kupię nowego i czego szukam :)

Tez oglądam filmiki :) trochę czytalam na forach. Zwłaszcza w wątkach o reklamacjach :) testowałam też w sklepach różne rodzaje kółek i zupełnie nie czułam trekkingowych. Mąż kazał mi składać wózki, żebym zobaczyła z jakimi sobie poradzę. Nie mam nigdzie też schodów w okolicy, gdzie mieszkam, także nosić nie będę musiała ale chce by był lekki :)
 
A ja się jeszcze pożalę, że weszłam już w 20 tydzień, a ruchy dziecka czuję bardzo rzadko i są to bardzo delikatne "bulki" :( niby wiem, że różne czynniki na to wpływają i nie ma co panikować, ale jakoś tak mi przykro z tego powodu...
Spokojnie, ja zaczęłam czuć ruchy na początku 20. tygodnia. Dziś jest 21+0 i nadal szału nie ma. Młody pokrecił się trochę koło południa i od tamtej pory nic [emoji53]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurczę ząb mi się ukruszyć. Już się boję do dentysty wolała bym na porodowke, strasznie się boję . Ale muszę w poniedziałek dzwonić. Mam nadzieję że nie będzie źle oby tylko plombę wymieniła na nową bo mam jeszcze stara czarna i naflala i na tym się skończyło. Błagam trzymajcie kciuki żeby tak było. :-( :(:hmm: dobrej nocy życzę, abyście się wyspaly.:)

Hej Malwina

Mi sie tez to stalo ale zostwilam ukruszonego na pare miesiecy a teraz sie rusza jak nim cos ugryze :( takze warto leciec do dentysty szybciej niz pozniej. Mialam miec wizyte w tym tygodniu to sie dentysta rozchorowal I ide w srode .... tez mnie to mocno spina....
 
Co do boli to mnie w nocy przerazil jakby pulsujacy, niby skurcz jak przy okresie ale w waginie I zaczelam czytac o porodzie przedwczesnym I myslec o kobietach ktorym sie to przydarzylo... jakos w ciagu dnia trzymalo i puscilo dopiero po kolejnym magnezie I snie. Potem myslalam czy problemy gastryczne z zatwardzeniem i biegunka mogly miec na to wplyw?

Dobrze ze wizyte I usg mam w poniedzialek bo wyobraznia mi za bardzo pracuje...
 
Co do boli to mnie w nocy przerazil jakby pulsujacy, niby skurcz jak przy okresie ale w waginie I zaczelam czytac o porodzie przedwczesnym I myslec o kobietach ktorym sie to przydarzylo... jakos w ciagu dnia trzymalo i puscilo dopiero po kolejnym magnezie I snie. Potem myslalam czy problemy gastryczne z zatwardzeniem i biegunka mogly miec na to wplyw?

Dobrze ze wizyte I usg mam w poniedzialek bo wyobraznia mi za bardzo pracuje...

Ja miałam takie skurcze właśnie, ale trwające chwilę, dałam radę policzyć do 10. I wrażenie jakby mi ktoś kręcił coś w środku.
Dali mi luteine i po 2 dniach było lepiej. Lekarka uczulila mnie, że jeśli to się będzie powtarzać i szyjka się skróci to czeka mnie poród przedwczesny. Wyznaczylam sobie takie daty graniczne, przez które muszę przebrnąć, 24, 32 i 37 tydzień i zamierzam do tej ostatniej dotrzymać :)
 
Veronique, Mooms, dzięki za podpowiedzi.
Ja totalnie jestem zielona więc wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne :)
Rzeczywiście w takim razie te małe gondole odpadają :/

Anex cross też gdzies mi się kiedyś w oczy rzucił, będę musiała się bardziej mu przyjrzeć ;)

Spokojnie, ja zaczęłam czuć ruchy na początku 20. tygodnia. Dziś jest 21+0 i nadal szału nie ma. Młody pokrecił się trochę koło południa i od tamtej pory nic [emoji53]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dzięki za pociesznie :) zawsze to razniej jak człowiek dowiaduje się, że nie jest jedyną osobą w takiej sytuacji :p
 
Ja miałam takie skurcze właśnie, ale trwające chwilę, dałam radę policzyć do 10. I wrażenie jakby mi ktoś kręcił coś w środku.
Dali mi luteine i po 2 dniach było lepiej. Lekarka uczulila mnie, że jeśli to się będzie powtarzać i szyjka się skróci to czeka mnie poród przedwczesny. Wyznaczylam sobie takie daty graniczne, przez które muszę przebrnąć, 24, 32 i 37 tydzień i zamierzam do tej ostatniej dotrzymać :)
Też mam takie daty graniczne :)
 
reklama
Hej Malwina

Mi sie tez to stalo ale zostwilam ukruszonego na pare miesiecy a teraz sie rusza jak nim cos ugryze :( takze warto leciec do dentysty szybciej niz pozniej. Mialam miec wizyte w tym tygodniu to sie dentysta rozchorowal I ide w srode .... tez mnie to mocno spina....
No to trzymam za nas kciuki mocno. Bardzo się boję że będę musiała znieczulenie wziąć a nie chce zaszkodzić małej, wiem że są specjalne dla kobiet w ciąży ale i tak wolała bym aby obyło się bez.
 
Do góry