reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Veronique, Mooms, dzięki za podpowiedzi.
Ja totalnie jestem zielona więc wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne :)
Rzeczywiście w takim razie te małe gondole odpadają :/

Anex cross też gdzies mi się kiedyś w oczy rzucił, będę musiała się bardziej mu przyjrzeć ;)


Dzięki za pociesznie :) zawsze to razniej jak człowiek dowiaduje się, że nie jest jedyną osobą w takiej sytuacji :p

Ja też jestem zielona, tylko trzeba właśnie wziąć pod uwagę że my rodzimy zima, inaczej maja te kobietki co rodzą na wiosnę czy latem :)

Też mam takie daty graniczne :)

Tak, jak byłam na IP to był 20 tydzień, teraz jest 22, staram się za dużo o tym wszystkim nie myśleć, no ale zupełnie odciąć się nie da. No i właściwie jak rozmawiam z kimś znajomym, to okazuje się że większość miała podobne problemy z szyjka/ryzykiem porodu przedwczesnego. Ale dali radę :)
 
reklama
Ja miałam takie skurcze właśnie, ale trwające chwilę, dałam radę policzyć do 10. I wrażenie jakby mi ktoś kręcił coś w środku.
Dali mi luteine i po 2 dniach było lepiej. Lekarka uczulila mnie, że jeśli to się będzie powtarzać i szyjka się skróci to czeka mnie poród przedwczesny. Wyznaczylam sobie takie daty graniczne, przez które muszę przebrnąć, 24, 32 i 37 tydzień i zamierzam do tej ostatniej dotrzymać :)

Dzieki Veronique:) Kochana jestes!
Ja caly czas biore dopochwowo progesteron I niby szyjke mam dluga ale podobnie jak Ty licze tylko by przebrnac te tygodnie I nie myslec za duzo....
 
A jednak za szybko się ucieszyłam.
Moje nogi szaleją. Zupełnie jakby ktoś zrobił sobie laleczkę voodoo i mi nogi wyginał.
Już nie wiem co ze sobą zrobić. To jest jakiś koszmar. [emoji20]
 
O właśnie mutsy mnie ciekawi. Priamy to też już wyższa półka cenowa.

A czy taka mała gondola to rzeczywiście duży problem? Tzn. z tego co się doczytałam to zazwyczaj dzieci bardzo krótko w tych gondolach jeżdżą.
Dla zdrowia najlepiej dziecko przesadzić do spacerówki jak już samodzielnie siedzi.
Moja siadała sama w wieku 5 miesięcy, ale w gondoli jeździła do końca 7 miesiąca. W Bugaboo masz długa gondole i u nas spokojnie wystarczyła, mimo że córka wysoka.

Co do spacerówki, też miałam obawy, ale widać, że dziecku w niej mega wygodnie, no i masz 3 stopnie regulacji pochyłości, nawet śpi w niej wygodnie

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja się jeszcze pożalę, że weszłam już w 20 tydzień, a ruchy dziecka czuję bardzo rzadko i są to bardzo delikatne "bulki" :( niby wiem, że różne czynniki na to wpływają i nie ma co panikować, ale jakoś tak mi przykro z tego powodu...
A gdzie masz łożysko? Moja ginekolog powiedziała z ruchami spokojnie czekać na 22tc

 
Ja też kupiłam już - bardzo okazyjnie dlatego tak wcześnie... w super stanie x- landera x-pulse z fotelikiem maxi cosi...jestem bardzo zadowolona :) Nie miałam w planach zakupu nowego bo naczytalam się, że to różnie bywa... z doświadczeń kolezanek też wynikało, że często fajne gondole nie sprawdzają się jako spacerówki, większość z nich musiało potem spacerówki kupić nowe. U mnie fajniejsza jest spacerówka niż gondola, ale w niej Maluch pojeździ z pół roku :)
Pokaż fotkę

 
reklama
Kurczę ząb mi się ukruszyć. Już się boję do dentysty wolała bym na porodowke, strasznie się boję . Ale muszę w poniedziałek dzwonić. Mam nadzieję że nie będzie źle oby tylko plombę wymieniła na nową bo mam jeszcze stara czarna i naflala i na tym się skończyło. Błagam trzymajcie kciuki żeby tak było. :-( :(:hmm: dobrej nocy życzę, abyście się wyspaly.:)
Kciuki &&&&&&&&&&&

 
Do góry