reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Ja też jestem na etapie glukometru i diety. Pozwala mi to wykluczyć te rzeczy które ewidentnie zawyżają. Ale mam też swoje grzeszki, gorzka czekolada, ciasto... ale sporadycznie :oops: Ostatnio na wizycie wyszło mi złe TSH więc doszedł eutyrox i tardyferon na hemoglobinę. Do tego okazało się że szyjka jest krótka, więc mam zalecone więcej leżeć, odpoczywać i nie przeciążać organizmu... bo i tak dociążony :D początkowo mnie to strasznie dobiło i złapałam doły, ale poczytałam wątek o skurczach i skracającej szyjce, tam dostałam dużo wsparcia bo nie jestem jedyna, a i od rodziny dużo motywacji i pociechy że będzie dobrze. Jak tylko coś zakłuje to się kładę i odpoczywam.
 
reklama
Ja też jestem na etapie glukometru i diety. Pozwala mi to wykluczyć te rzeczy które ewidentnie zawyżają. Ale mam też swoje grzeszki, gorzka czekolada, ciasto... ale sporadycznie :oops: Ostatnio na wizycie wyszło mi złe TSH więc doszedł eutyrox i tardyferon na hemoglobinę. Do tego okazało się że szyjka jest krótka, więc mam zalecone więcej leżeć, odpoczywać i nie przeciążać organizmu... bo i tak dociążony :D początkowo mnie to strasznie dobiło i złapałam doły, ale poczytałam wątek o skurczach i skracającej szyjce, tam dostałam dużo wsparcia bo nie jestem jedyna, a i od rodziny dużo motywacji i pociechy że będzie dobrze. Jak tylko coś zakłuje to się kładę i odpoczywam.
Pewnie, że będzie dobrze [emoji5]. Najgorsze, ze przy cukrzycy ciążowej wskazana jest duża aktywność a niestety nie zawsze jest to wskazane.
Ah, i na razie 2 tygodnie bez grzeszkow...[emoji5]. Glukometr dopiero od 3 dni więc też badam co mogę jeść a co lepiej odstawić [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Veronique u nas wszystko w porzadku, zamówiłam juz mebelki do pokoiku, bo trzeba na nie trochę poczekać [emoji6] a jak u Ciebie kompletowanie wyprawki? Zamówiłas juz wózek? Ta moja cukrzyca ciążowa to chyba jednak ściema, od środy mierze cukier glukometrem i tylko raz miałam 153 (ale zrobiłam sobie pankejki z trzech łyżek cukru) a teraz ciagle mam w normie, po śniadaniu np 84, po rosole 94, po schabowym z ziemniakami i surówka 114...
A tak poza tym byłam w czwartek na wizycie u mojej ginekolog i dała mi skierowanie do poradni diabetologicznej i mały wazy juz około 1,2 kg [emoji7],


Hejka, wczoraj przytargalismy do domu komode dla małej. Łożeczka wciąż brak, myślę o dostawce. Wczoraj przyszło też zamówienie z apteki i mąż już chciał bawić się tym gilo-odciagaczem ;)
Wózek mam w częściach, w domu mam gondole, ale chciałam stelaż cały czarny i kolka jakieś inne, więc czekam aż przyjdą :)

Ja też jestem na etapie glukometru i diety. Pozwala mi to wykluczyć te rzeczy które ewidentnie zawyżają. Ale mam też swoje grzeszki, gorzka czekolada, ciasto... ale sporadycznie :oops: Ostatnio na wizycie wyszło mi złe TSH więc doszedł eutyrox i tardyferon na hemoglobinę. Do tego okazało się że szyjka jest krótka, więc mam zalecone więcej leżeć, odpoczywać i nie przeciążać organizmu... bo i tak dociążony :D początkowo mnie to strasznie dobiło i złapałam doły, ale poczytałam wątek o skurczach i skracającej szyjce, tam dostałam dużo wsparcia bo nie jestem jedyna, a i od rodziny dużo motywacji i pociechy że będzie dobrze. Jak tylko coś zakłuje to się kładę i odpoczywam.

Też mam krótka :( i miałam plamienia tydzień temu. Mała na usg (29tydzien) ważyła 1650 g :) Kawał Dziewczyny :)
 
Rzeczywiście cisza, może wszystkie zajęte zdrowym pichceniem [emoji6]

Przeczytałam post @Ropuszka666 o skutkach cukrzycy i się zestresowałam... ponieważ teoretycznie nie jestem w grupie ryzyka to mi w Irlandii badanie krzywej cukrowej nie przysługuje. Ale polski ginekolog też dziś powiedział, że mam tego badania zażądać, bo to standardowe i konieczne badanie wg standardów europejskich.
Kurde, muszę zadzwonić do rodzinnego w przyszłym tygodniu i chyba mu wiercić dziurę w brzuchu, żeby mi skierowanie na to dał.

Gdybys mogła mi dać znać jak się nazywa fachowo to badanie to ja tez zapytam u mnie choć nie wiem czy to nie za późno bo ja mam wizytę 21 a to już będzie 34 tydzień.[emoji17]


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]
[emoji593]Jacob / Jakub
 
Gdybys mogła mi dać znać jak się nazywa fachowo to badanie to ja tez zapytam u mnie choć nie wiem czy to nie za późno bo ja mam wizytę 21 a to już będzie 34 tydzień.[emoji17]


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]
[emoji593]Jacob / Jakub
Teoretycznie to badanie powinno być wykonane pomiędzy 24 a 28 tc. Ale nie wiem czy są jakieś przeciwwskazanie żeby zrobić później.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gdybys mogła mi dać znać jak się nazywa fachowo to badanie to ja tez zapytam u mnie choć nie wiem czy to nie za późno bo ja mam wizytę 21 a to już będzie 34 tydzień.[emoji17]


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]
[emoji593]Jacob / Jakub

Glucose challenge test z tego co słyszałam

Albo glucose tolerance test
 
Ostatnia edycja:
Kejka, ja też nie jestem w grupie ryzyka i cukier na czczo kilka razy robiłam w lab i zawsze ok a na krzywej po 2h 157... glukometr i dieta. Nigdy bym nie pomyślała, że mi takie kwiatki wyjdą...Myślę, że u Ciebie wszystko ok, ale jak masz byc spokojniejsza to sprawdź [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

No właśnie, moja kuzynka w ciąży też miała cukrzycę, a nie znam dziewczyny bardziej dbającej o zdrowe jedzenie. Więc dla spokoju postaram się to sprawdzić. U mnie 27tc, więc teoretycznie idealny czas, żeby to sprawdzić.
 
No właśnie, moja kuzynka w ciąży też miała cukrzycę, a nie znam dziewczyny bardziej dbającej o zdrowe jedzenie. Więc dla spokoju postaram się to sprawdzić. U mnie 27tc, więc teoretycznie idealny czas, żeby to sprawdzić.
Tak, ja robiłam końcówka 27. Właśnie też myślałam, ze to trzeba jeść niewiadomo ile, itd. [emoji23]. A ja w sumie od początku ciąży przytylam 4 kilogramy i zonk.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie, moja kuzynka w ciąży też miała cukrzycę, a nie znam dziewczyny bardziej dbającej o zdrowe jedzenie. Więc dla spokoju postaram się to sprawdzić. U mnie 27tc, więc teoretycznie idealny czas, żeby to sprawdzić.
Cukrzyca ciążowa jest hormonozalezna, z tego co pamiętam od progesteronu. Więc dieta przed ciąża to może nie mieć znaczenia. Ale mogę się mylić
 
reklama
Teoretycznie to badanie powinno być wykonane pomiędzy 24 a 28 tc. Ale nie wiem czy są jakieś przeciwwskazanie żeby zrobić później.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Chyba to.chodzi o.to ze w tym okresie sie najczesciej zaczyna i lepiej wykryc na początku niz pozniej.
No wlansie to odżywianie, ja od poprzedniej ciazy staram sie zdrowo i racjonalnie odzywiac bo od poprzedniej jak wyszly problemy z tarczyca to i z waga i zeby nie tyc musialam jesc zdrowo wiec tez myslalam ze mi to bardzo nie grozi. No niestety czesto problemy z tarczyca ida w parze z cukrzyca i na to sie juz nie ma wielkiego wplywu.

Napisane na BLN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry