reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Zosia już waży 7kg, nie wiem dokładnie ile ma cm, ale ubrania na 62 już przymałe. Zębów jeszcze brak. Od około 2 tygodni obraca się z pleców na brzuch przez jeden bok, od dwóch dni próbuje przez drugi i już prawie jej wychodzi. Wczoraj obróciła się z brzucha na plecy, ale chyba nie do końca świadomie, bo leżałam potem lekko zdziwiona.
Umie już wysoki podpór, macha nogami, "pływa", coś tam "gada" po swojemu. Ogólnie mało płacze i bardzo dużo się cieszy.
Z jedzeniem bywa różnie, póki co najbardziej lubi młodego ziemniaka, sama kaszkę jaglaną z dodatkiem kukurydzianej i ryżowej i jabłko, marchewka reż ejsy dobra a resztę zje bo zje, nie jakieś duże ilości.
Ze spaniem w nocy bywa różnie. Przeważnie budzi się dwa razy i śpi od 20 do 7-8. Bywają noce, że budzi się częściej niż 2 razy, ale nie umie jeszcze przesłać całej nocy bez jedzenia.
 
Zależy. Ostatnio był bunt i mleko było bardzo niedobre😁.. ale takto 150 ml *6 ale ostatnio nawet *7.. ale przeważnie ok 900 ml..
O kurcze jaka ilość 🤭a coś jeszcze je oprócz tego? Jak robicie ze tyle mleka wypije?
U mnie pięknie pił do 3m, później jak nie on coś mu się odwidziało.
Na tą chwilę max to jest 600 na dobę a dziś tylko 500.Nie wypije mi częściej niż co 4-5godz a i to ilości też raptem 100-160 to 160 to raczej tylko na noc i nie zawsze.
Wypiął się na mleko konkretnie.
A ile dokładnie ma twój maluszek? Mało pisałyśmy więc nawet nie wiem kiedy kto rodził 🙄
[/QUOTE]
No i u nas zmiana ,,mlekowa,, nastąpiła.. teraz pijemy 150 ml *4 czyli 600 zejdzie.. i przestajemy budzić się w nocy na jedzonko
 
O kurcze jaka ilość 🤭a coś jeszcze je oprócz tego? Jak robicie ze tyle mleka wypije?
U mnie pięknie pił do 3m, później jak nie on coś mu się odwidziało.
Na tą chwilę max to jest 600 na dobę a dziś tylko 500.Nie wypije mi częściej niż co 4-5godz a i to ilości też raptem 100-160 to 160 to raczej tylko na noc i nie zawsze.
Wypiął się na mleko konkretnie.
A ile dokładnie ma twój maluszek? Mało pisałyśmy więc nawet nie wiem kiedy kto rodził 🙄
No i u nas zmiana ,,mlekowa,, nastąpiła.. teraz pijemy 150 ml *4 czyli 600 zejdzie.. i przestajemy budzić się w nocy na jedzonko
[/QUOTE]
U nas od kilku dni około 700 lub ciut więcej.
Ale są zaparcia prawie od tyg masakra jestem już załamana.
Odstawiłam wszystko po kolei i nic to nie zmieniło.
Nawet czopek nie pomógł a tak biedny płaczę jak robi.
Dziś do lekarza podjedziemy niech coś może fachowego przepisze.
Tylko skąd te zaparcia skoro wcześniej ich nie było czyżby na żeby też tak może być? Bo akurat się pojawiły w tym czasie. Żabek wyszedł ale kolejny idzie..
 
No i u nas zmiana ,,mlekowa,, nastąpiła.. teraz pijemy 150 ml *4 czyli 600 zejdzie.. i przestajemy budzić się w nocy na jedzonko
U nas od kilku dni około 700 lub ciut więcej.
Ale są zaparcia prawie od tyg masakra jestem już załamana.
Odstawiłam wszystko po kolei i nic to nie zmieniło.
Nawet czopek nie pomógł a tak biedny płaczę jak robi.
Dziś do lekarza podjedziemy niech coś może fachowego przepisze.
Tylko skąd te zaparcia skoro wcześniej ich nie było czyżby na żeby też tak może być? Bo akurat się pojawiły w tym czasie. Żabek wyszedł ale kolejny idzie..
[/QUOTE]
O a u nas wręcz odwrotnie. Zębów nie widać ale kupa jest co dzień i to wczoraj to chyba 6 razy była. Nie taką straszną,ale jesteśmy z mężem w szoku że tak się dzieje.. dziś też już 2 były. Tylko odwróci się na brzuch i już... A może od jedzonka? Co ostatnio Maluszek jadł?
 
U nas od kilku dni około 700 lub ciut więcej.
Ale są zaparcia prawie od tyg masakra jestem już załamana.
Odstawiłam wszystko po kolei i nic to nie zmieniło.
Nawet czopek nie pomógł a tak biedny płaczę jak robi.
Dziś do lekarza podjedziemy niech coś może fachowego przepisze.
Tylko skąd te zaparcia skoro wcześniej ich nie było czyżby na żeby też tak może być? Bo akurat się pojawiły w tym czasie. Żabek wyszedł ale kolejny idzie..
O a u nas wręcz odwrotnie. Zębów nie widać ale kupa jest co dzień i to wczoraj to chyba 6 razy była. Nie taką straszną,ale jesteśmy z mężem w szoku że tak się dzieje.. dziś też już 2 były. Tylko odwróci się na brzuch i już... A może od jedzonka? Co ostatnio Maluszek jadł?
[/QUOTE]
Jada tak jak zawsze i dlatego te zaparcia mnie tak zdziwiły. Dziś po czopku caaala pielucha. Oby to go odblokowało już..
 
O a u nas wręcz odwrotnie. Zębów nie widać ale kupa jest co dzień i to wczoraj to chyba 6 razy była. Nie taką straszną,ale jesteśmy z mężem w szoku że tak się dzieje.. dziś też już 2 były. Tylko odwróci się na brzuch i już... A może od jedzonka? Co ostatnio Maluszek jadł?
Jada tak jak zawsze i dlatego te zaparcia mnie tak zdziwiły. Dziś po czopku caaala pielucha. Oby to go odblokowało już..
[/QUOTE]
Oj tak,wazne żeby mu pomogło.. a ząbek na dole ? Bo u nas chyba górne będą pierwsze. Czekamy..
 
reklama
Do góry