reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
A my nie dajemy Wit D.
A czemu nie? Pytam z czystej ciekawości 🤔
Powiem Ci ze mam córkę 12l i też nie przypominam sobie żebym dawała jej Wit D w tym wieku.

Ogólnie powinno co jakiś czas robić się poziom witaminy A nie suplementowac ja w ciemno.
Ja musze chyba młodemu zrobić bo strasznie się poci. Non stop mokry
 
A czemu nie? Pytam z czystej ciekawości 🤔
Powiem Ci ze mam córkę 12l i też nie przypominam sobie żebym dawała jej Wit D w tym wieku.

Ogólnie powinno co jakiś czas robić się poziom witaminy A nie suplementowac ja w ciemno.
Ja musze chyba młodemu zrobić bo strasznie się poci. Non stop mokry
U nas zaczęło się po powrocie ze szpitala ( po 9 dniach od urodzenia wróciliśmy gdyż żółtaczka się nasiliła) ,córka otrzymala Wit D. I wówczas zaczęły się nasze problemy. Jako miesięczne dziecko przesypiała 3 godziny na 24.. Nasz lekarz stwierdził że tak małe dzieci mają .Po dwóch miesiącach takiego,,życia,, zmieniliśmy lekarza. Ten na wejściu powiedział żeby odstawić Wit D. Odstawiliśmy.. Próbowaliśmy wrócić ale z takim samym skutkiem. Więc już nie wróciliśmy do niej. Córka była bardzo pobudzona,w ciągłym ruchu,rączki,nóżki w ciągłym ruchu .Lekarz powiedział że przedawkowała witD. Przez 6 miesięcy z niej to schodziło..
 
U nas zaczęło się po powrocie ze szpitala ( po 9 dniach od urodzenia wróciliśmy gdyż żółtaczka się nasiliła) ,córka otrzymala Wit D. I wówczas zaczęły się nasze problemy. Jako miesięczne dziecko przesypiała 3 godziny na 24.. Nasz lekarz stwierdził że tak małe dzieci mają .Po dwóch miesiącach takiego,,życia,, zmieniliśmy lekarza. Ten na wejściu powiedział żeby odstawić Wit D. Odstawiliśmy.. Próbowaliśmy wrócić ale z takim samym skutkiem. Więc już nie wróciliśmy do niej. Córka była bardzo pobudzona,w ciągłym ruchu,rączki,nóżki w ciągłym ruchu .Lekarz powiedział że przedawkowała witD. Przez 6 miesięcy z niej to schodziło..
A badalas jej poziom witaminy? Bo wiesz taka na oko ocena niczym nie poparta też mało wiarygodna. Ale oczywiście nie że negatywnie jesteś tem nastawiona do twojej decyzji.
Każdy robi jak uważa 😉

Mój maly też jest mega pobudzony zawsze wszędzie nawet w nocy nerwowo śpi. Krzyczy, piszczy płaczę. No i ta główka spocona. Ale on mega poci się od kad tylko pamiętam. Też myślałam nad tą witamina ale ja chce mieć czarno na białym. Tylko tak mi szkoda go znowu kłuć
 
Ja nie robiłam. Spróbowałam,odstawiłam. Po ok 2 tyg zauważyliśmy poprawę. Lekarz kazał wrócić do witaminy. Wrocilismy- znów to samo.. znów odstawiliśmy.. Lekarze tylko prywatnie ( początki covidu bo to tamten rok, wszystko utrudnione ) . I nie wróciliśmy do niej. Jedynie co dajemy to Wit C. Teraz już czasami bo Mala więcej jej je w owocach. Więc u nas było to w ,,ciemno,, tak na próbę- zadziałało
 
A u nas spania nie było w ogóle. Potrafiła iść spać o 2 a o 6 wstać. W dzień tylko bujana ,noszona i też nic.. Ja to potrafiłam cały dzień płakać jak widzialam jak ona się męczy.. lato całe spędziłam na spacerach by choć chwilę spala.. Jedynie co żałuję że słuchałam swojego lekarza.. bo mogłam działać wcześniej,wcześniej próbować.. a może byłoby nam łatwiej..
 
reklama
Przede wszystkim.. Jak była karmiona piersią było ok ale musiałam odpuścić karmienie piersią i zaczęliśmy mm
O widzisz. Jak karmilam starsza to też była Wit ale gdy przeszliśmy na butle już nie podawałam bo mówili że dosyć jest w mleku.

Teraz każdemu i zawsze zalecają. Wszystko tak się zmienia że....
 
Do góry