reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Wez dziewczyno wyluzuj, sama zaczelas sie spinac. Polecilas poszukac w google, to pokazalam co znalazlam... Takim tonem to do swoich dzieci, a nie do mnie.
Od dzieci to się odp... jak śmiesz! Już nie masz argumentów. Jak umiesz czytać ze zrozumieniem to wytłumaczę .. tobie kazałam poszukać bo wprowadzasz w błąd i posłuchałaś na takie jak ty nie unoszę tonu tylko biorę popcorn Ignor i nie pisz do mnie bo szkoda żebyś wypalała ostatnie szare komórki. Nie można mieć innego zdania. Wierz sobie i licz jak chcesz jak już pisalam. miłego.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To trochę nie tak działa. Dawka leku jest bardzo indywidualna i zależy od danej reakcji organizmu na lek. Kiedyś pytałam o to endokrynologa, bo w poczekalni były kobiety po operacji usunięcia tarczycy. Niektóre z nich brały o połowę mniejszą dawkę leku niż ja. Zainteresowało mnie to dlaczego ktoś kto nie ma wcale tarczycy zażywa mniej leków niż ja, która ma uszkodzoną, ale jednak ją ma. Endo powiedziała, że niektórym wystarczy niedużo, a inni mają problem z wchłanianiem leku. Z tego co wiem to też jak się zaczyna brać leki na tarczyce to trzeba wprowadzać je stopniowo i nie można od razu zacząć od dużej dawki, bo szybko z niedoczynności można wpaść w nadczynność. Potem znów byłoby wachnięcie wyników do góry, a chodzi o wyregulowanie, aby tarczyca dobrze działała i dziecko było zdrowe. Najlepiej rób badania co 3 tygodnie i wtedy lekarz będzie dawkował więcej lub mniej leków.
Dziękuję za wytłumaczenie ,ja to mało co wiem jeszcze w tych sprawach dopiero zaczynam walkę z tarczycą. Mi dopiero kazała na kontrolę 19 września ,ale za Twoją rada wyniki będę robić co 3 tygodnie. ;)

1 dzień wakacji w toku .. w tym roku młodzi zasłużyli na takie dlugie, wzorowo skończyli i mamuśka dumna hehe.
Nie mam ochoty wcale na jedzenie, staram się na sile. W czwartek w następny wizyta zobaczymy co powie.
Nie długo przeprowadzka mnie czeka , miała któraś taka sytuacje. Chodzi mi o dzieci ,jak się znalazły w nowej szkole? O to sie najbardziej martwię.

Edit. zmiana usuwam się z FB i nie będę tu się udzielać , za duży kij w dupie bo gowno jest słowem które uraziło. Myślałam ,że tu na luzie ,a obraza od razu i wjazd na dzieci czego sobie nie życze.. jak się dyskutuje to nie włącza się w to rodziny z tego moja już ostrzejsza odpowiedz. Żegnam i oby szczęśliwie do stycznia
 
Ostatnia edycja:
Moja strasznie przezyla zmiane. W poprzedniej szkole znała dzieci juz od przedszkola, razem bawily sie na placu zabaw itp.
Pozniej trafiła do szkoly gdzie juz takie grupki byly potworzone i bardzo hermetyczne.
Z doświadczenia powiem zebys szybko reagowała jak" ktos cos komus powie bo ktos cos slyszał" itp. Dzieciaki sa okrutne. Oby twoje trafiły na lepszych :) staraj sie zeby wiecej czasu spedzali razem z nowa klasą. Zajecia dodatkowe, wyjazdy, urodziny itp
Dziękuję za wytłumaczenie ,ja to mało co wiem jeszcze w tych sprawach dopiero zaczynam walkę z tarczycą. Mi dopiero kazała na kontrolę 19 września ,ale za Twoją rada wyniki będę robić co 3 tygodnie. ;)

1 dzień wakacji w toku .. w tym roku młodzi zasłużyli na takie dlugie, wzorowo skończyli i mamuśka dumna hehe.
Nie mam ochoty wcale na jedzenie, staram się na sile. W czwartek w następny wizyta zobaczymy co powie.
Nie długo przeprowadzka mnie czeka , miała któraś taka sytuacje. Chodzi mi o dzieci ,jak się znalazły w nowej szkole? O to sie najbardziej martwię.
 
Mam pytanie, czy badanie usg przez brzuch, a usg do pochwy mogą mieć jakieś inne znaczenie, np. nie wszystko przez usg brzuszne da się zbadać? Macie jakieś doświadczenie. Mój gin ma tylko przez brzuch, zastanawiam się, czy to nie za mało.
Nasunęło mi się drugie pytanie, czy mogą prowadzić moją ciążę dwie placówki ginekologiczne nfz?
 
Mam pytanie, czy badanie usg przez brzuch, a usg do pochwy mogą mieć jakieś inne znaczenie, np. nie wszystko przez usg brzuszne da się zbadać? Macie jakieś doświadczenie. Mój gin ma tylko przez brzuch, zastanawiam się, czy to nie za mało.
Nasunęło mi się drugie pytanie, czy mogą prowadzić moją ciążę dwie placówki ginekologiczne nfz?
Ja jeszcze w 9 tygodniu miałam dopochwowe badanie, ale już teraz na prenatalnych 12t lekarz zrobił mi przez brzuch bo powiedział, że macica się już w górę przesunęła i byłoby niewygodnie robić. Z kolei przez brzuch jest mniej wyraźnie widać przy takim małym dziecku,ale jakoś udało się wszystko zbadać;)
 
Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było, gratuluję udanych wizyt pięknie pijących serduszek ❤ my juz po badaniu prenatalnym, wiadomo 100 % pewności nie da nam nikt bo to bada tylko człowiek i maszyna ale jest wszystko dobrze i będziemy mieć synka ❤❤ badanie musiałam mieć i dopochowow i przez brzuch bo mały stał na głowę od małego figluje miałam też test pappa ale dla mnie mogłam go nie robić.. przy pierwszym wyszło mi prawdopodobieństwo 1:20000 a teraz 1:675 ale po usg jestem spokojniejsza
 
Na tym etapie ciazy sugeruje poszukac takiej w ktorej jest wszystko. Dobry sprzęt, dobry lekarz u do tego najlepiej pracujacy w szpitalu w ktorym chcesz rodzic.
Na nfz masz możliwość korzystania z każdej w pl :)
Mam pytanie, czy badanie usg przez brzuch, a usg do pochwy mogą mieć jakieś inne znaczenie, np. nie wszystko przez usg brzuszne da się zbadać? Macie jakieś doświadczenie. Mój gin ma tylko przez brzuch, zastanawiam się, czy to nie za mało.
Nasunęło mi się drugie pytanie, czy mogą prowadzić moją ciążę dwie placówki ginekologiczne nfz?
 
Super [emoji173] gratuluje synka [emoji7]
Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było, gratuluję udanych wizyt pięknie pijących serduszek [emoji173] my juz po badaniu prenatalnym, wiadomo 100 % pewności nie da nam nikt bo to bada tylko człowiek i maszyna ale jest wszystko dobrze i będziemy mieć synka [emoji173][emoji173] badanie musiałam mieć i dopochowow i przez brzuch bo mały stał na głowę od małego figluje miałam też test pappa ale dla mnie mogłam go nie robić.. przy pierwszym wyszło mi prawdopodobieństwo 1:20000 a teraz 1:675 ale po usg jestem spokojniejsza
 
reklama
Do góry