reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Noo... ja trochę gęb do wykarmienia i ogarniania mam. 2 koty potwory Tytusa i Ramzesa, mimo kastracji Tytus jest okropnie złośliwy i lubi sobie siknąć na kanapę albo lustro i tuturutu 12 królików :) do listopada biegają luzem po ogrodzie od listopada do marca wracają do domu. Masa roboty i masa funduszu na wyżywienie, pielęgnację i leczenie. I też miewają swoje humory.

Szacun, już nie za koty bo u mnie do ubiegłego roku też były dwa złośliwe, został jeden, ale za 12 króli. Jejku jej
 
reklama
A który tydzień dziewczyny macie?
Ja wg @ dziś mam 19t 4d, a wg usg jutro będę miała równo 20t 0d, czyli połówka mi stuknie ;) Aż nie do uwieżenia, że jeszcze 20 tygodni i będziemy mieli dziecko;)Za tydzień we wtorek mam usg połówkowe, a dziś po południu idę do położnej wypełnić deklarację i zapisać się do szkoły rodzenia. Nawet mój M powiedział, że ze mną pójdzie na te zajęcia i to bez jakiegoś namawiania go i proszenia;)
 
Ja na razie nie mam nic z wyprawki. Planuje na przełomie września / października się zorganizować. Aktualnie kończę remont i tu się realizuje: dodatki,lampy, meble, firany itp:) żeby było pięknie jak nasza królewna się urodzi. A to pochłania sporą część oszczędności. Ale stronki przeglądam i szukam inspiracji :)
 
Też tak planowałam :) Może to i lepiej, że u mnie dziadkowie poszaleli. Będę mogła na jesień poczynić inwestycje w zwierzęta. Muszę trochę przeorganizować dom, żeby nowy lokator dogadał się ze starymi wyjadaczami. Ciekawe, czy będę w stanie pociągnąć jedno i drugie...
A ja mam kota sfinksa i agame brodata na 34 m2. Wierze ze bedzie sama miłość gorzej bo moj sfinks uwielbia wszystko co ciepłe, to sie będzie przytulać bestja.
 
U mnie według @ 19+2 a usg 20+1 ale dzisiaj mam wizyte wiec zobacze czy ta roznica nadal jest taka sama ;)
Ja wg @ dziś mam 19t 4d, a wg usg jutro będę miała równo 20t 0d, czyli połówka mi stuknie ;) Aż nie do uwieżenia, że jeszcze 20 tygodni i będziemy mieli dziecko;)Za tydzień we wtorek mam usg połówkowe, a dziś po południu idę do położnej wypełnić deklarację i zapisać się do szkoły rodzenia. Nawet mój M powiedział, że ze mną pójdzie na te zajęcia i to bez jakiegoś namawiania go i proszenia;)
 
A ja mam kota sfinksa i agame brodata na 34 m2. Wierze ze bedzie sama miłość gorzej bo moj sfinks uwielbia wszystko co ciepłe, to sie będzie przytulać bestja.

U mnie koty od zarania dziejów, więc w przypadku starszych córek po prostu spaly w łóżeczku, obok dzieci. Na początku bardzo się bałam, bo wszystkie babcie, starsze ciotki przekazywały mrożace krew w żyłach opowieści o zaduszonych, pogryzionych przez koty i zjedzonych dzieciach i tak dalej.... Ale to było dawno temu. Dziś śmieje się z tego oczywiście. Podstawą jest higiena zwierząt. Do tej pory moje zwierzęta predzej by życie oddały niż krzywdę zrobiły. A wychowanie dziecka wśród zwierząt - bezcenne dla ich rozwoju.
Ciekawe - sfinks jest indywidualista bardziej czy kotem rodzinnym? U mnie zawsze schronisko we to nie wiem:)
 
Tez od dziecka obcuje z kotami, ale teraz z doświadczenia wiem, że zdecydowanie lepsza do ułożenia jest kotka. Tytus reaguje na komendy głosowe typu "Nie" "kurw" " kapeć Cię widzi" i tp. i wie, że nie wolno, ale jest tak perfidny. W życiu nie miałam tak podłego zwierza;D Jak się nie ogarnie, to wygra na zimę luksusową wyprowadzkę do piwnicy.
1565602391221.png
 
reklama
Co racja to racja. Mam kotkę ale gościnnie na tydzień mam jeszcze kota rodziców. Nazywa się Behemot, bo to diabelski podmiot
 
Do góry