reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

No ja mam cukier od początku tak "na granicy" i od początku staram się trzymać dietę i dzisiejszy pomiar wagi to od początku +4,8 27 t.c. i boję się że to za mało :(
Nie martw się, ja jestem na diecie cukrzycowej i na początku 4 kg schudłam a teraz dopiero waga sprzed ciąży, czyli dopiero nabierać zaczynam, lekarz mówi że jak dziecko rośnie to jest ok :D a tu już 25 tc
 
reklama
No ja mam cukier od początku tak "na granicy" i od początku staram się trzymać dietę i dzisiejszy pomiar wagi to od początku +4,8 27 t.c. i boję się że to za mało :(
U mnie 27+6 i 3 kg na plusie. Wyniki są dobre, dzidzia rośnie i nie ma się czym przejmować ;). Normalnie musiałam uważać na pieczywo, słodkie itd bo zaraz tyłam. Ciąża to chyba jedyny okres w moim życiu gdzie mogę sobie pozwolić jeść codziennie białe pieczywo i coś słodkiego. Trzeba korzystać [emoji12]. Jesli masz dobre wyniki i z dzidzią okej to nie masz się czym przejmować.
 
Wcale a wcale nie mam wyrzutów sumienia. Przecież ciąża to stan wyjątkowy. Przez ostatni rok schudłam 12kg,teraz przytyłam ale liczę, że po urodzeniu dziecka schudnę. Bardzo bym chciała karmić piersią. Krzywej cukrowej jeszcze nie robiłam, nie miałam jeszcze zleconej. A powiedz mi, ile dziennej dawki wychodzi Ci magnezu? Mnie też oprócz rwy, męczy zespół niespokojnych nóg. Może za mało biorę magnezu? Nie lubię gorzkiej czekolady
Własnie, ten magnez. Nie licze nawet ile biorę ale wydaje mi się ze nawet za duzo. Problem z przyswajaniem go z tych suplementow, tu myslę nalezy sie zastanowic, dlatego pozwalam sobie na czekolade, z umiarem oczywiscie.
Moze powinnam tez wreszcie zjadac orzechy, to w koncu naturalna zywnosc, więc i przyswajanie magnezu powinno byc lepsze?
Moze to ze tyle magnezu jemy to na nic bo brakuje nam żelaza? Prosilam moją gine o radę z tym żelazem to stwierdzila ze nadmiar zelaza moze zaszkodzic dziecku i wypisala skierowanie na badanie krwi, to bylo ze dwa miesiace temu, a ja nie zrobilam tego bo nie sądzilam ze moge mieć niedokrwistosc. Czulam sie dobrze ogolnie.
Moze powinnam isc na to badanie krwi...
 
Wcale a wcale nie mam wyrzutów sumienia. Przecież ciąża to stan wyjątkowy. Przez ostatni rok schudłam 12kg,teraz przytyłam ale liczę, że po urodzeniu dziecka schudnę. Bardzo bym chciała karmić piersią. Krzywej cukrowej jeszcze nie robiłam, nie miałam jeszcze zleconej. A powiedz mi, ile dziennej dawki wychodzi Ci magnezu? Mnie też oprócz rwy, męczy zespół niespokojnych nóg. Może za mało biorę magnezu? Nie lubię gorzkiej czekolady

A bierzesz jeszcze suplenenty z żelazem? Ja robię od jakiegoś czasu odstęp między braniem magnezu, a suplementami, bo jest tam żelazo, a ponoć jak bierzesz żelazo i magnez w jednym czasie to jeden z nich ma mniejszą wchłanialność. Czekam zawsze dwie godziny i dopiero biorę suplementy. Położna mi tak doradziła na oststniej wizycie, bp mi wlaśnie żelazo zaczęlo spadać odkąd magnez biorę. Zobaczymy w przyszlym tygodniu czy coś się zmieni po badaniach.



Naszła mnie dzisiaj myśl żeby powoli zacząć prać ciuszki dla małego [emoji85] I w ogóle chciałabym móc zacząć sprzątać w jego pokoju, bo mamy jeszcze kilka rzeczy do wyniesienia. No ale co zrobisz jal musisz leżeć [emoji1787]
 
A bierzesz jeszcze suplenenty z żelazem? Ja robię od jakiegoś czasu odstęp między braniem magnezu, a suplementami, bo jest tam żelazo, a ponoć jak bierzesz żelazo i magnez w jednym czasie to jeden z nich ma mniejszą wchłanialność. Czekam zawsze dwie godziny i dopiero biorę suplementy. Położna mi tak doradziła na oststniej wizycie, bp mi wlaśnie żelazo zaczęlo spadać odkąd magnez biorę. Zobaczymy w przyszlym tygodniu czy coś się zmieni po badaniach.



Naszła mnie dzisiaj myśl żeby powoli zacząć prać ciuszki dla małego [emoji85] I w ogóle chciałabym móc zacząć sprzątać w jego pokoju, bo mamy jeszcze kilka rzeczy do wyniesienia. No ale co zrobisz jal musisz leżeć [emoji1787]
Ja mam wyniki krwi bardzo dobre. Nie muszę brać żelaza.Jak na razie. A czemu musisz leżeć?
 
@Be1992 kiedyś spałam, ale mi nie podpasowała. W sumie teraz brzuch większy to zrobię drugie podejście :)

Co do kilogramów to ja mam już + 11kg, dokładnie 24t i 1d ciąży :oops: krzywą cukrową chyba jako ostatnia będę robić, bo dopiero za jakieś 3 tygodnie gin zalecił.
Mi przez pierwsze dni było nie wygodnie i budziłam się w nocy. Ale w końcu się przyzwyczaiłam.
 
reklama
Do góry