reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja jeszcze nie mam wyniku, ale już mnie uprzedzono, że wyniki źle wyjdą.
Powiem Ci tak, jeżeli nie jesteś za aborcją w jakimkolwiek stanie jest dziecko, a Tobie nic nie grozi, ja bym nie robiła.
Mnie też proponowali, mam ich w nosie.
Pisali gdzieś, że pusuwali miliony ciąż, bo powychodził Down, a potem się okazało, że się mylili. Usunęli miliony zdrowych ciąż.

Nie chce mi sie w to wierzyć podstawą do usunięcia jest amniopunkcja która daje 100% pewności. Nikt nie usunie zdrowej ciąży bez takiej podstawy.
 
reklama
Ja jeszcze nie mam wyniku, ale już mnie uprzedzono, że wyniki źle wyjdą.
Powiem Ci tak, jeżeli nie jesteś za aborcją w jakimkolwiek stanie jest dziecko, a Tobie nic nie grozi, ja bym nie robiła.
Mnie też proponowali, mam ich w nosie.
Pisali gdzieś, że pousuwali miliony ciąż, bo powychodził Down, a potem się okazało, że się mylili. Usunęli miliony zdrowych ciąż. Szok.
Nie chce mi sie w to wierzyć podstawą do usunięcia jest amniopunkcja która daje 100% pewności. Nikt nie usunie zdrowej ciąży bez takiej podstawy.[/QUOTE]
 
Każde badanie ma swoj margines błędu a 100% pewność mozna mieć dopiero po porodzie. Ja gdybym nie rozwazala nawet potencjalnie decyzji o ewentualnej aborcji gdyby bylo cos nie tak nigdy nie zdecydowalabym sie na amnio. Zbyt duze ryzyko. No chyba ze ktos w przypadku diagnozy o ZD chce przerwac ciążę. Chociaz mi osobiscie ciezko to sobie wyobrazic na tym etapie
 
Tez wg mnie malo prawdopodobne zeby bez amino usuwali. A amino obarczone ryzykiem utraty ciazy lub uszkodzenia płodu, ale wynik jest pewny. Nikt po samej pappie nie usuwa ani po dobrej amino.
Coś tu ktos pokręcił.


Nie chce mi sie w to wierzyć podstawą do usunięcia jest amniopunkcja która daje 100% pewności. Nikt nie usunie zdrowej ciąży bez takiej podstawy.
[/QUOTE]
 
W pierwszej ciąży przytyłam 22kg,to był dla mnie szczęśliwy szok, bo z 56 na 78 po urodzeniu. Waga mi spadała aż na 66 i byłam szczęśliwa. Teraz mam 62,7 i nic nie przytyłam, tylko ok 3kg mi spadło :sad: a to już 15tc a waga ani drgnie.
Ja schudłam już w sumie 4 kg. Odżywiam się normalnie, a waga leci w dół. Już zaczynam się bać. Niby 13tc i 5 dzień brzuszek mi rośnie, a waga spada.
 
Ostatnia edycja:
Każde badanie ma swoj margines błędu a 100% pewność mozna mieć dopiero po porodzie. Ja gdybym nie rozwazala nawet potencjalnie decyzji o ewentualnej aborcji gdyby bylo cos nie tak nigdy nie zdecydowalabym sie na amnio. Zbyt duze ryzyko. No chyba ze ktos w przypadku diagnozy o ZD chce przerwac ciążę. Chociaz mi osobiscie ciezko to sobie wyobrazic na tym etapie
Proszę trochę doczytać zanim podaje sie nieprawidłowe informacje amniopunkcja daje 100% pewności co do wad dlatego jest podstawą usunięcia ok. 99,5% daje badanie z krwi wolnego dna płodu.
 
reklama
Wczoraj nawet miałam dyskusje ze swoim lekarzem na ten temat. Oczywiście mogą tez sie rozwinąć inne wady podczas trwania ciąży na które wpływu nie mamy np. wodogłowie itd.
 
Do góry