reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Ja tez chodzę do lekarza z prywatnego pakietu, ogólnie jest ok. Usg na każdej wizycie, ale takie szybkie podglądowe, zdjęć tez nie dostaje :( na usg genetyczne musiałam umówić się do innego gina ale połówkowe zrobi mi mój lekarz prowadzący.
 
Z tym asparginem ostrożnie. Tam jest potas a to na potas zdecydowanie bardziej należy uważać w ciąży, niż wit. B6, która w takich dawkach krzywdy nie zrobi. Dodana do preparatów z magnezem zwiększa jego przyswajalność, z którą i tak jest ciężko :) dlatego też zdecydowana większość preparatów magnezowych go zawiera. Pani farmaceutka zaproponowala Ci bardzo dobry preparat, który poleca większość ginekologów :) tez tak zawsze proponuję :) jeśli jednak obawiasz się wit. B6 możesz następnym razem kupić Slow-Mag (tylko poproś o ten bez B6).
To narazie wybiorę ten. :) jestem ogólnie leko sceptyczna. Ale magnezu na pewno mi brakuje bo mam typowe stany nerwicowe, wybuchy złości i zachcianki na orzechy i kakakao, a to dopiero sierpień :).
 
A to następnym razem wezmę. Wczoraj zjadłam jedną tabletkę na noc i wyspalam się jak dziecko. Bez koszmarów o pracy. A pytalysmy z mamą czy są takie jak mówisz bo biorę w femibionie b6. Nic nie mówiła Pani mgr. Widać nie mieli a coś sprzedać musieli :)
Bez potasu asmag
Szkoda ze Panie w aptece nie wiedziały. :)
Ja biore asmag max 3x dziennie od początku ciazy.
 
Ale to, że lekarz na tym etapie nie podaje wymiaru (długości) dzieciaczka to normalne. Na tym etapie już jest trudno to określić, dlatego szacuje się tylko wagę, a nie długość.

Ja od początku ciąży biorę Magne B6 forte. Na początku 1x1, a od kilku tygodni już 2x1. A nawet się nie skarżyłam na skurcze czy inne dolegliwości. Ale widocznie lekarz wie co robi. Na pewno mi nie zaszkodzi :)
 
Dopiszcie jeszcze prosze mnie do listy, 02.01 chłopak- już potwierdzone na połowkowym ;)

Ceny u lek jak sie chodzi prywatnie są powalające, ja jak sie dowiedziałam o ciąży od razu wykupiłam pakiet prywatnie, wychodzi taniej niż osobne wizyty + USG prenatalne, połowkowe, testy Pappa itp... Ale i tak strasznie drogo :(
 
To ja jeszcze mam inaczej. Na każdym badaniu usg i fota. Genetyczne robił mi mój i z każdą wizyta badania są coraz dłuższe bo coraz dokładniej ogląda mojego tasiemca i szyjkę. Połówkę mam u innego. Ale czasem mam wrażenie że jakby mógł to by mnie nospa karmil jak cukierkami. Już ustaliliśmy że szyjka czysta długa łożysko dobre dziecko zdrowe, skurczy mocniejszych brak :) a że coś zaboli lub pociągnie rozumiem w końcu to ciąża. Poród też będzie bolał xd a u mnie w mieście nie ma znieczulenia. Nie sprawdzono jak działa na płód nospa więc tak jak w ulotce biorę tylko i wyłącznie jak czuję że to ostatecznosc i boję się o maleństwo.
 
Dopiszcie jeszcze prosze mnie do listy, 02.01 chłopak- już potwierdzone na połowkowym ;)

Ceny u lek jak sie chodzi prywatnie są powalające, ja jak sie dowiedziałam o ciąży od razu wykupiłam pakiet prywatnie, wychodzi taniej niż osobne wizyty + USG prenatalne, połowkowe, testy Pappa itp... Ale i tak strasznie drogo :(
Ja mam szczęście w nieszczęściu gdyż badania dziecka i echo serca plodu mam w szpitalu z poradni patologii ciazy. Jak bym miala dodać koszt tych badan do leków to bym poplynela
 
Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było bo trochę się u nas działo. Ale już od prawie miesiąca wiem, że będę miała dwóch chłopaków :). Przeszłam zapalenie nerek i badania prenatalne. Mieszkam w Niemczech , więc wszystko jest bardzo komfortowe, szybkie i bezpłatne :). Jestem na etapie szukania położnej
 
reklama
Do góry