reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

U mnie wlasnie nie ma tego napiecia od gory do dolu, tylko po prostu wybrzuszenie z jednej strony i napiecie skory. Ja sie martwie bo ja te wybrzuszenie sobie glaskam i do niego mowie, a tu nagle ze niby to nie dziecko tylko miesien sie napina! Szok!;)
A u mnie to różnie czasem cały brzuch twardy, a czasem mały się wypycha po jednej stronie. Ale zauważyłam też, że jak on się tak mocno rozpycha to potem od tego też mi macica twardnieje, jakby reagowała na jego rozpychanie ;) Biorę magnez, bo wiadomo, że nie zaszkodzi, a może pomóc:)
 
reklama
Ja czasem obserwuje, ze najpierw wypycha sie Mala - zgaduje ze kolano, stopa albo lokiec moze pupa a potem po akcji twardnieni tej strony brzucha. Poza tym przy dluzszym staniu lub 'bez powodu' twardnienie calego brzucha z lekkim bolem i to pewnie klasyczny skurcz braxtona.
 
Miewacie moze bole okresowe? Czy to sa skurcze przepowiadajace? Czasami czuje jakbym miala zaraz dostac okresu :( Lekarka powiedziala, ze to normalne, ale ja juz sama nie wiem.
Podobno skurcze przepowiadające są dla niektórych bezbolesne, odczuwane jako spięcie, twardnienie brzucha, a dla niektórych odczuwalne jak bóle okresowe. A lekarka badała szyjkę macicy? Podobno takie bóle mogą świadczyć o problemach z szyjką, ale nie muszą, więc najlepiej jakby lekarz wszystko sprawdził. Choć jeśli lekarka mówi, że jest dobrze to pewnie jest (jeśli Ciebie badała, a nie mówiła tylko co jej się wydaje).
Może jeśli nie jesteś pewna tej lekarki to skonsultuj się z innym lekarzem, najważniejszy jest Twój spokój i pewność, że wszystko jest dobrze.
 
Ja jutro zamierzam kozystac z przywilejow odmiennego stanu :p
Moze zacznie sie remont dziennego pokoju i przyjada tesciowie. Coz ;) ja nosic nie moge, wdychac 'smrodow' nie moge i nie moge sie denerwowac - prawda? Ominie mnie czarna robota ale przyznaje, ze wolalabym sama moc to zrobic niz sie prosic o pomoc.
No, a remont mial byc we wrzesniu, teraz pytanie brzmi czy przed grudniem zdaza...
I w ogole czekam kiedy meza najdzie refleksja, ze jednak cos go oddciazalam przy poprzednich pracach i szlo szybciej. Dzis caly dzien walczy z naszym ponad 10letnim urobkiem zmagazynowanych skarbow i widze, ze go trafia 'syzyfowosc' tej pracy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy brzuch moze twardniec w reakcji na stres? Od wczorajszego wieczora mam problem z tym. Nawet w nocy sie mega napinal - budzilo mnie to.
Mala ma teraz czkawke a ja czuje spiecia brzucha. :(
Zaraz zacznie sie akcja remont, moze profilaktycznie najem sie no-spy?
 
Do góry