reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Ja właśnie też chcę kupić, to moje pierwsze dziecko i wiem, że będę czuła się z tą matą bezpieczniej :)
Osobiście byłam bardzo zadowolona z monitora. Raz się włączył w nocy i synek zaczął płakać ... Nie wnikalam nigdy czy przyczyną mógł być bezdech... Czujnik delikatnie w nocy miga i mega to uspokaja. Synek w szpitalu miał bezdechy więc tym bardziej byłam zadowolona ze kupiłam przed narodzinami. Do 8miesiecy włączałam go co noc, później coraz mniej a teraz już nie używam i czeka na drugie baby😁
 
reklama
I jaka była waga końcowa?? Mój pierwszy syn 3900g i to bez cukrzycy 🙈
Dokładnie 3980 😂 z cukrzyca... Lekarz się zdziwił bo mam 164cm i 51kg wiadomo że w ciąży przytyłam ale i tak synek zrobił bałagan w moich brzuchu. Teraz przez to mam problemy bo mam przepuklinę i rozejście z pęknięciem kresy ale operacja wchodzi w grę dopiero po porodzie. Chcieliśmy dość szybko mieć drugie dziecko więc lekarz dał zielone światło. Mega obawiam się że przez to wszystko urodzi się w grudniu🤦 gdybym mogła wybierać wolałabym styczeń jednak nawet pierwszego 🤣
 
Dokładnie 3980 😂 z cukrzyca... Lekarz się zdziwił bo mam 164cm i 51kg wiadomo że w ciąży przytyłam ale i tak synek zrobił bałagan w moich brzuchu. Teraz przez to mam problemy bo mam przepuklinę i rozejście z pęknięciem kresy ale operacja wchodzi w grę dopiero po porodzie. Chcieliśmy dość szybko mieć drugie dziecko więc lekarz dał zielone światło. Mega obawiam się że przez to wszystko urodzi się w grudniu🤦 gdybym mogła wybierać wolałabym styczeń jednak nawet pierwszego 🤣
No to całkiem normalna waga szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę cukrzycę ciążową :)
No to może urodzi się wg życzenia mamy 😁😁 trzymam kciuki haha
 
No to całkiem normalna waga szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę cukrzycę ciążową :)
No to może urodzi się wg życzenia mamy 😁😁 trzymam kciuki haha
Fakt że jakoś specjalnie nie był mega duży🤣 ja za to z wagi poleciałam w ciąży 😅 plus cukrzycy to taki że nie ma tych nadprogramowych kilogramów po ciąży...
Mam nadzieję że wszystkie urodzimy wg życzenia i wszystko będzie dobrze♥️
 
Hej, czytam, nadrabiam Was.
Ja się również zaszczepię ale dopiero po porodzie no i oczywiście zobaczymy jak z karmieniem bo z pierwszą córką niestety nie karmiłam (długo była karmiona sondą potem wleciala butla i tak zostało-wczesniak )
W ciąży jakoś tak boje się dlatego na teraz jestem na nie , każdy ma swoje zdanie i szanuje.

U mnie wszystko ok , krzywa wyszła super , obecnie 24+3
W brzuszku druga córka, kopniaki daje już od 3 tyg intensywnie czuje codziennie , kocham ten stan 🤭🥰

Dobrego wieczoru
 
O kurcze to kawał dzieciaka 😉👍 a rodziłaś naturalnie czy CC? Ja się boję że będę zmuszona do CC 😐 bo też mi grozi duży chłopak, chociaż w 23 tyg ważył mniej niż twoja dzidzia, ale ponoć cukrowe dzieci rosną najbardziej w 3 trymestrze
Ja swoją 3 córkę bez cukrzycy urodziłam z wagą 4,95 kg , rodziłam siłami natury - cukier w normie w ciąży nie przytyłam ani kg .. więc nie ma reguły ;-) teraz cukrzyca z insulina, a w badaniach dziecko wagowo w normie, jak będzie zobaczymy ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja swoją 3 córkę bez cukrzycy urodziłam z wagą 4,95 kg , rodziłam siłami natury - cukier w normie w ciąży nie przytyłam ani kg .. więc nie ma reguły ;-) teraz cukrzyca z insulina, a w badaniach dziecko wagowo w normie, jak będzie zobaczymy ;-)
Wow! Podziwiam że dałaś radę naturalnie przy tak dużym dziecku 😊 to urodziłaś już taką dwumiesięczną dzidzię 😊 nie proponowali ci CC?
 
Wiadomo dlaczego dziecko postanowiło wyjść wcześniej? Też mam 15miesięczną córkę[emoji4]
Hej, czytam, nadrabiam Was.
Ja się również zaszczepię ale dopiero po porodzie no i oczywiście zobaczymy jak z karmieniem bo z pierwszą córką niestety nie karmiłam (długo była karmiona sondą potem wleciala butla i tak zostało-wczesniak )
W ciąży jakoś tak boje się dlatego na teraz jestem na nie , każdy ma swoje zdanie i szanuje.

U mnie wszystko ok , krzywa wyszła super , obecnie 24+3
W brzuszku druga córka, kopniaki daje już od 3 tyg intensywnie czuje codziennie , kocham ten stan [emoji2960][emoji3059]

Dobrego wieczoru
 
reklama
Wow! Podziwiam że dałaś radę naturalnie przy tak dużym dziecku 😊 to urodziłaś już taką dwumiesięczną dzidzię 😊 nie proponowali ci CC?
No przyznam, że przy innych dzieciach moja faktycznie wyglądała na sporo starsza - położne się śmiały że ma trzy miesiące ;-) Nikt mi CC nie proponował, bo wagę dziecka na dzień przed porodem oszacowano na ok 1,5 kg mniej ... Ja mówiłaś, że to raczej nie możliwe, bo mój lek prowadzący już w 36 tyg dawał jej ok 3 kg, ale kto by mnie słuchał ... Dzięki Bogu dałam radę, a Dusia urodziła się z porażeniem splotu barkowego, który po rehabilitacji ustąpił ! Najadłam się strachu, ale na szczęście na strachu się skończyło :-)
 
Do góry