reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

A ja oczywiście mam problem 🤦‍♀️
Sporo sobie ich wyszukuję w ciąży.
W poniedziałek ginekolog przepisał mi Tantum Rosa roztwór dopochwowy. Lek zapisany na 5 dni, z zaleceniem wykonywania rano. Dzisiaj pierwszy raz zastosowałam lek i zrobiłam to zgodnie z instrukcją. Oczywiście zaczęłam czytać w internecie i trafiłam na informację (nie z jednego źródła), że w ciąży nie powinno się wykonywać irygacji pochwy 🤦‍♀️
Nie wiem, czy któraś z Was się z takim zaleceniem od ginekologa spotkała?
Zadzwoniłam do przychodni i położna powiedziała, żebym się tym tylko podmywała. Szkoda, że nie skonsultował tego z lekarzem. Zrobię jak ona mówi ale czy będzie dobrze 🤷‍♀️
Teraz pytanie, czy sobie tą poranną irygacją nie zaszkodziłam? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Brak słów.
 
reklama
My w sumie tak samo musimy pojechać za materacami do łóżeczek, ale już pare oglądałam szukałam tak samo po internatach jakie są najlepsze, ale już sama przy tym głupieje. Bo kiedyś super były te z kokosem, a teraz niby już najlepsze są wysoko elastyczne piankowo-lateksowe. Może Wy już macie jakieś wybrane i coś polecicie? 😉
Ja kupiłam z gryki, kokosu i pianki, ze ściąganym pokrowcem. Niby wyrób medyczny i z certyfikatami, to chyba dobry.
 
A ja oczywiście mam problem 🤦‍♀️
Sporo sobie ich wyszukuję w ciąży.
W poniedziałek ginekolog przepisał mi Tantum Rosa roztwór dopochwowy. Lek zapisany na 5 dni, z zaleceniem wykonywania rano. Dzisiaj pierwszy raz zastosowałam lek i zrobiłam to zgodnie z instrukcją. Oczywiście zaczęłam czytać w internecie i trafiłam na informację (nie z jednego źródła), że w ciąży nie powinno się wykonywać irygacji pochwy 🤦‍♀️
Nie wiem, czy któraś z Was się z takim zaleceniem od ginekologa spotkała?
Zadzwoniłam do przychodni i położna powiedziała, żebym się tym tylko podmywała. Szkoda, że nie skonsultował tego z lekarzem. Zrobię jak ona mówi ale czy będzie dobrze 🤷‍♀️
Teraz pytanie, czy sobie tą poranną irygacją nie zaszkodziłam? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Brak słów.
Myślę, że podmywanie się może nie wystarczyć. Najlepsze wydają się być w tym przypadku takie "nasiadówki" poczytaj o tym. One u mnie kiedyś super zadziałały. Oczywiście najlepiej gdyby można było takie rzeczy na bieżąco z lekarzem konsultować, ale... No właśnie wiemy jak jest.
 
Cześć dziewczyny. Piszę ku przestrodze. Mialam mieć wizytę teraz w sobotę ale od 3 dni czułam się jakoś inaczej, kilka razy pobolewał mnie brzuch okresowo i mialam kilka skurczów. I taka jakas ociężała się czułam. Dodam że jestem po założeniu szewka na szyjkę- w połowie września. Pojechałam wczoraj do mojej Pani Doktor. Szewek i synek ok ale takie bóle miesiączkowe oraz skurcze są bardzo niebezpieczne (stwierdziła że przepowiadające to po 35 tygodniu). Dostalam leki i mam nakaz leżenia calkowitego do końca tygodnia- dopóki sytuacja się nie "wyciszy". Jeśli się nie wyciszy to szpital od poniedziałku.

Jeśli coś Was niepokoi to konsultujcie to że swoimi lekarzami i nie zwlekajcie.

Zdrówka dla Was i maluszków :*
 
@agnieszka_1dziecko dziękuję, że się z nami tym podzieliłaś. Jestem tego samego zdania, że lepiej kontrolować. Ja w tej ciąży mam wrażenie, że za bardzo się w siebie wsłuchuję. Może jest to spowodowane wiekiem.
Trzymajcie się ciepło. Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa 😘
 
Cześć dziewczyny. Piszę ku przestrodze. Mialam mieć wizytę teraz w sobotę ale od 3 dni czułam się jakoś inaczej, kilka razy pobolewał mnie brzuch okresowo i mialam kilka skurczów. I taka jakas ociężała się czułam. Dodam że jestem po założeniu szewka na szyjkę- w połowie września. Pojechałam wczoraj do mojej Pani Doktor. Szewek i synek ok ale takie bóle miesiączkowe oraz skurcze są bardzo niebezpieczne (stwierdziła że przepowiadające to po 35 tygodniu). Dostalam leki i mam nakaz leżenia calkowitego do końca tygodnia- dopóki sytuacja się nie "wyciszy". Jeśli się nie wyciszy to szpital od poniedziałku.

Jeśli coś Was niepokoi to konsultujcie to że swoimi lekarzami i nie zwlekajcie.

Zdrówka dla Was i maluszków :*

Zdrówka dla Was :* tak to jest w ciąży trzeba na wszystko zwracać uwagę dobrze ze o tym mówisz ❤️
 
Cześć dziewczyny. Piszę ku przestrodze. Mialam mieć wizytę teraz w sobotę ale od 3 dni czułam się jakoś inaczej, kilka razy pobolewał mnie brzuch okresowo i mialam kilka skurczów. I taka jakas ociężała się czułam. Dodam że jestem po założeniu szewka na szyjkę- w połowie września. Pojechałam wczoraj do mojej Pani Doktor. Szewek i synek ok ale takie bóle miesiączkowe oraz skurcze są bardzo niebezpieczne (stwierdziła że przepowiadające to po 35 tygodniu). Dostalam leki i mam nakaz leżenia calkowitego do końca tygodnia- dopóki sytuacja się nie "wyciszy". Jeśli się nie wyciszy to szpital od poniedziałku.

Jeśli coś Was niepokoi to konsultujcie to że swoimi lekarzami i nie zwlekajcie.

Zdrówka dla Was i maluszków :*
Odpoczywaj w takim razie. To prawda, lepiej ze wszystkim co nas niepokoi zgłosić się do lekarza.
 
reklama
Pomyślcie, że u nas musi być wszystko kupowane podwójnie przy bliźniaczkach 🙈 to dopiero jest wydatek 🤭

Na szczęście już mamy kupione dwa foteliki Cybex Cloud Z i-Size z bazami obrotowymi i wózek bugaboo donkey 2 wersja oczywiście twin 😁.
Wiec te większe sprawy pokupowane, niby mamy jeszcze trochę czasu. Ale nie chcieliśmy zostawiać wszystko na ostatni moment. 🙂 Łóżeczka, przewijak, szafa już wszystko jest tylko czeka na rozłożenie bo zaczynamy od malowania pokoju dla dziewczynek. Teraz została już jedynie wyprawka higieniczno-pielęgnacyjna, także myśle że już będzie z górki. 😁 a jak Wasze wyprawki też macie już w większości pokompletowane czy jeszcze czekacie? 😊
To wyzwanie przy bliźniaczkach 🥰

Ja mam wszystko po córce, ew dostaniemy od tesci łóżeczko dla drugiej córki
Tylko musze wszystko odświeżyć
Pielęgnacja również będzie stosowanata sama co u Oliwii
Dla starszej musze tylko kupić spacerówkę bo ten obecny co mamy z muuvo to dostanie młodsza ;)
 
Do góry