reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Dziewczyny, odczuwacie może takie hmm rytmiczno-pulsacyjne skurcze/ruchy w nocy, głównie po bokach brzucha, i głównie kiedy leżycie na boku, nie są bolesne, ale zastanawiam się, czy to skurcze czy takie rytmiczne ruchy dziecka? W ciągu dnia raczej nie zdarza się ten typ ;)

I jeszcze bóle pachwin, one z kolei zdarzają się w ciągu dnia, przy chodzeniu, pojawiają się zwykle jeśli dzień wcześniej chodziłam więcej niż zazwyczaj, czy coś podniosłam, a wystarczy np. 3-4 kg cokolwiek. Nie wiem czy się martwić czy nie, u lekarza byłam 2 tyg temu i kolejna wizyta za 2 tyg.
 
Dziewczyny, odczuwacie może takie hmm rytmiczno-pulsacyjne skurcze/ruchy w nocy, głównie po bokach brzucha, i głównie kiedy leżycie na boku, nie są bolesne, ale zastanawiam się, czy to skurcze czy takie rytmiczne ruchy dziecka? W ciągu dnia raczej nie zdarza się ten typ ;)

I jeszcze bóle pachwin, one z kolei zdarzają się w ciągu dnia, przy chodzeniu, pojawiają się zwykle jeśli dzień wcześniej chodziłam więcej niż zazwyczaj, czy coś podniosłam, a wystarczy np. 3-4 kg cokolwiek. Nie wiem czy się martwić czy nie, u lekarza byłam 2 tyg temu i kolejna wizyta za 2 tyg.
Rytmiczne ruchy w nocy to w moim przypadku czkawka synka :) bierze się ze zbyt łapczywego picia wód płodowych przez dziecko. Im bliżej porodu, tym częściej się zdarza :)

Mnie tez pobolewają pachwiny. W sumie większość mięśni, stawów mnie pobolewa. Więzadła, kręgosłup, brzuch mnie ciągnie. Uroki ciąży 😬
 
Ja dzisiaj 33+1 :) nie licząc duszności w nocy, wysokiego tętna i biegunki od córki to czuje się ok. Wizyta teraz w sobotę.
Juz jestes spakowana i gotowa ? Jak się zapatrujesz na nasz okoloswiateczny termin?:)
A to nie przypadkiem covid wariant delta? Jak masz duszności i biegunkę 🤔 ja też polecam węgiel. Brałam w 1. Trymestrze.

Dziewczyny, odczuwacie może takie hmm rytmiczno-pulsacyjne skurcze/ruchy w nocy, głównie po bokach brzucha, i głównie kiedy leżycie na boku, nie są bolesne, ale zastanawiam się, czy to skurcze czy takie rytmiczne ruchy dziecka? W ciągu dnia raczej nie zdarza się ten typ ;)

I jeszcze bóle pachwin, one z kolei zdarzają się w ciągu dnia, przy chodzeniu, pojawiają się zwykle jeśli dzień wcześniej chodziłam więcej niż zazwyczaj, czy coś podniosłam, a wystarczy np. 3-4 kg cokolwiek. Nie wiem czy się martwić czy nie, u lekarza byłam 2 tyg temu i kolejna wizyta za 2 tyg.
U mnie też ból pachwin i jakby przy wstawaniu itd przy kości łonowej ból i ciągnięcie.
Do tego te rytmiczne lekkie ruchy to właśnie czkawka. Moja ma nieraz po każdym posiłku 😉
 
Ja tydzień temu skończyłam chorowanie na covid. Początkowo myślałam, że się przeziębiłam, ale jak po kilku dniach straciłam węch I smak to wiedziałam, że to covid. Wyszedł test pozytywny. Na szczęście przeszłam lekko.. miałam się szczepić i byłam już zapisana na szczepienie, ale właśnie 4 dni przed dopadło mnie.

U mnie juz 33+3. Miałam dzisiaj wizytę. Mój maluch na ta chwile waży 2138 :) wszystko w porządku a jak u Was dziewczynki ?
Jak się czujecie?
Te z Was, które mecza się ze zgaga mogę polecić Polprazol. Dla mnie zbawienie. Jak ja się męczyłam, wszystkiego chyba próbowałam i jedynie to pomogło:)
U mnie 33t
Jak sie czuje ? Ciężko mi, zmeczona jestem , od kilku dni głównie wieczorami mam zgage , brak snu w nocy mnie dobija w dodatku wstaje do córki a w ciągu dnia mogłabym spać 😅
Jutro mam ktg a za tydz wizyte :)
 
Dziewczyny jakie łóżeczka polecacie lub jakie kupowałyście? Ciężko mi idzie kupno. Albo mają słabe opinie, albo nie mają szuflady, albo wizualnie mi coś nie pasuje
 
Ja mam po pierwszym dziecku z tej strony i bardzo polecam
Materacyk też mamy od nich. Szufladę dobierasz osobno. Ja mam model modern cot czy jakoś tak. Dużo znajomych miało też z tej firmy i w sumie nikt nie narzekał żeby coś było nie tak.
Dziewczyny jakie łóżeczka polecacie lub jakie kupowałyście? Ciężko mi idzie kupno. Albo mają słabe opinie, albo nie mają szuflady, albo wizualnie mi coś nie pasuje
 
Ja mam po pierwszym dziecku z tej strony i bardzo polecam
Materacyk też mamy od nich. Szufladę dobierasz osobno. Ja mam model modern cot czy jakoś tak. Dużo znajomych miało też z tej firmy i w sumie nikt nie narzekał żeby coś było nie tak.
A wiesz może jak wygląda kwestia funkcjonalności tych szuflad? Ponoć nie są na prowadnicach
 
One są chyba na kółkach. My nie mamy szuflady ale pewnie podobnie jak u synka teraz w pokoju w łóżku to działa. On ma właśnie też na kółeczkach. Nie narzekamy [emoji106] łatwo się wysuwa i sprząta bo jednak pod szyfladami kurz się zbiera... Chciałam teraz małej dokupić ale jednak wszystko dla niej udało mi się zmieścić do naszej szafy w sypialni więc zrezygnowałam, bynajmniej roomba mi wjedzie pod łóżeczko heh.
A wiesz może jak wygląda kwestia funkcjonalności tych szuflad? Ponoć nie są na prowadnicach
 
reklama
Te ruchy to chyba czkawka, miewam je codziennie [emoji4]
Dziewczyny, odczuwacie może takie hmm rytmiczno-pulsacyjne skurcze/ruchy w nocy, głównie po bokach brzucha, i głównie kiedy leżycie na boku, nie są bolesne, ale zastanawiam się, czy to skurcze czy takie rytmiczne ruchy dziecka? W ciągu dnia raczej nie zdarza się ten typ ;)

I jeszcze bóle pachwin, one z kolei zdarzają się w ciągu dnia, przy chodzeniu, pojawiają się zwykle jeśli dzień wcześniej chodziłam więcej niż zazwyczaj, czy coś podniosłam, a wystarczy np. 3-4 kg cokolwiek. Nie wiem czy się martwić czy nie, u lekarza byłam 2 tyg temu i kolejna wizyta za 2 tyg.
 
Do góry