reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Hej dziewczyny
My juz od wczoraj iraj nad morzem na turnysie w sanatorium. Pogoda calkiem ok, czas mija szybko.
Smieje sie ze jak nie plecy bola to teraz cos tuz pod zebrami🙈 to taki bol co przychodzi i odchodzi, juz wkrecam ze to z sercem cos😖 bo naprawdę dziwne to. Nie mialo juz kiedy zaczac boleć 😵
Pozdrawiam
Hejka 🙂 Gosiu ale Ci zazdroszczę 😘 to nic tylko wskakuj do basenu albo skorzystaj sobie z relaksujacych masazy 🥰🥰 wskazane są również przeciwbólowe prądy TENS na odcinek lędźwiowy kregoslupa. Ja sobie robię z kolei na szyjny bo tak mnie chwyciło. Ale miednica też pomału daje do wiwatu... 😔
 
reklama
Ja właśnie miałam kolejna wizytę (13+5) nadal nic nie wiem o płci, moja lekarka nie chciała "zgadywać" :( W którym tygodniu to już dobrze widac na USG?
Mam nagranie, ale w sumie nie jestem pewna które to ten wyrostek płciowy (nie wiem czy nie mylę z udem albo pępowiną), więc sama sobie nie wywróżę :(
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie miałam kolejna wizytę (13+4) nadal nic nie wiem o płci, moja lekarka nie chciała "zgadywać" :( W którym tygodniu to już dobrze widac na USG?
Mam nagranie, ale w sumie nie jestem pewna które to ten wyrostek płciowy (nie wiem czy nie mylę z udem albo pępowiną), więc sama sobie nie wywróżę :(
Jest jeszcze bardzo wcześnie :) Każda ciąża jest inna i inne ustawienie dziecka, niektóre bobasy prezentują wdzięki od samego początku i już 12 tc daje pełen obraz, bo np. widać siusiaka i nie ma wątpliwości. Jeśli lekarz nie chciał zgadywać to dobrze, lepiej tak, niż gdyby walnął, a za miesiąc się dowiesz, że jednak coś urosło, albo jednak jest cipka :)

Mówi się, że z takim pełnym prawdopobieństwem płeć można określić między 16 a 20 tc, a przecież i tak ile jest historii, że była niespodzianka przy porodzie :D
 
Hej ;) zapomniałam was zapytać, którą datą się sugerujecie, bo z ostatniej miesiączki mam termin na 13.01, a z usg na 9.01 dodam, że miesiączki miałam nieregularne 28-32. Wiem, że to tylko 4 dni różnicy, ale tak po prostu jestem ciekawa którą wy się sugerujecie :) mam aplikacje ciąża + i tam właśnie przewidywany termin wpisałam sobie ten 13. 01 :)
No u mnie patrząc w jednej i drugiej dacie wychodzi 4.01;) ale myśle ze warto usg się sugerować.
Dziewczyny macie może może za widoczne żyły? Obawiam się żylaków i zastanawiam się co mogłabym stosować, a na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać 🤔
 
No u mnie patrząc w jednej i drugiej dacie wychodzi 4.01;) ale myśle ze warto usg się sugerować.
Dziewczyny macie może może za widoczne żyły? Obawiam się żylaków i zastanawiam się co mogłabym stosować, a na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać 🤔
Rozmawiałaś o tym z lekarzem prowadzącym? W przypadku pojawienia się żylaków lekarze często zalecają konsultacje z flebologiem. Zdarza się również, że wprowadzane są leki rozrzedzające krew - nie zawsze.
 
Hej kobietki ;) jak tam początek weekendu.? U mnie bardzo gorąco, od rana na działce, a teraz na podwórku :) już czekam z utęsknieniem na męża i jakiś wypad nad jezioro :)
 
Hej kobietki ;) jak tam początek weekendu.? U mnie bardzo gorąco, od rana na działce, a teraz na podwórku :) już czekam z utęsknieniem na męża i jakiś wypad nad jezioro :)
Hej, początek weekendu i urlopu cudownie [emoji6]
My już po badaniu, rozwijamy się prawidłowo, nawet jesteśmy o tydzień starsi [emoji86] Mierzymy już 14.2cm, pani doktor powiedziała, że coś chyba wyrasta nam między nóżkami ale że na tym etapie moszna a wargi sromowe są podobnej wielkości i kształtu i że nie będzie mówić na 100% żebyśmy się nie nastawiali. Muszę pić teraz dużo wody z cytryną żeby zakwaszać organizm bo mam za dużo fosforanów w moczu. Łożysko prawidłowe, na tylnej ścianie. Na urlopie nie przegrzewać się, wystawiać na słońce nogi a reszta lepiej żeby była pod parasolem a tak to cieszyć się i korzystać z urlopu [emoji2513]
IMG_20210724_140121.jpg
 
Hej, początek weekendu i urlopu cudownie [emoji6]
My już po badaniu, rozwijamy się prawidłowo, nawet jesteśmy o tydzień starsi [emoji86] Mierzymy już 14.2cm, pani doktor powiedziała, że coś chyba wyrasta nam między nóżkami ale że na tym etapie moszna a wargi sromowe są podobnej wielkości i kształtu i że nie będzie mówić na 100% żebyśmy się nie nastawiali. Muszę pić teraz dużo wody z cytryną żeby zakwaszać organizm bo mam za dużo fosforanów w moczu. Łożysko prawidłowe, na tylnej ścianie. Na urlopie nie przegrzewać się, wystawiać na słońce nogi a reszta lepiej żeby była pod parasolem a tak to cieszyć się i korzystać z urlopu [emoji2513] Zobacz załącznik 1297861
Cudownie rosną te nasze forumowe szkrabki ❤️ no to miłego wypoczynku życzę :)
 
reklama
Rozmawiałaś o tym z lekarzem prowadzącym? W przypadku pojawienia się żylaków lekarze często zalecają konsultacje z flebologiem. Zdarza się również, że wprowadzane są leki rozrzedzające krew - nie zawsze.
Nie rozmawiałam, bo na ostatniej wizycie zapomniałam… i dopiero po wizycie patrzę i mówię sobie, cholera zapomniałam zapytać 😅
 
Do góry