reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Zerknij przez aplikację rossmana czy są dostępne w Twoim mieście:)

Mam na dnie torby wiec zdjęcia nie zrobię ale wszystko mini z isany najbardziej mi pasowało.

Dziewczyny w okolicy 35 tyg napiszcie mi proszę czy macie jakieś objawy zbliżającego się porodu? Napisałam smsa do mojej dr i czekam na odpowiedź ale może bardziej doświadczone z Was mi powiedzą. Od kilku dni mam napinania brzucha kilka razy dziennie (bezbolesne), lekki bol okresowy czasami, od 5 dni prawie codziennie delikatna biegunka, a dzisiaj jeszcze taki bol od kości biodrowych idący w górę raz z lewej raz z prawej strony. Czop nie odpadł. Saczenia wód płodowych nie zaobserwowałam. Dzisisj 35+0. Nie chce panikować I jechać do szpitala bo w domu 3 latka i chce w miarę możliwości być w domu. Moze ktg ? Wizytę mam za tydzień w sobotę bądź możliwość podjechania w środę. Mam założony szewek i już praktycznie brak szyjki wiec leze cały czas. Rozwarcie brak...
U mnie to napinanie brzucha występuje już od dawna (czasem po kilka razy na godzinę) a jestem obecnie w 32+6 t.c. Zażywam magnez 3x2 tabletki na dzień, czasami 4x2 tabletki. Lekarz prowadzący po badaniu zawsze potwierdza że jest wszytsko w porządku więc się o to nie martwię :) od kilku dni też mam takie uczucie w dole brzucha jak przed okresem (odczuwam to z rana) ale nie jest to ból. Ja myślę że jak czujesz ruchy dziecka to nie ma co jechać do szpitala. Może ewentualnie umówić się na KTG ? Nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale ja umawiam się do mojej położnej środowiskowej i ona wykonuje KTG w przychodni. W piątek byłam na wizycie u lekarza prowadzącego i właśnie dostałam takie zalecenie żeby dla własnego spokoju chodzić co 10 dni na KTG :)
Pijecie herbatkę z liści malin ? Zalecono mi w szkole rodzenia i właśnie zamówiłam :D
Herbatka teoretycznie wspiera mięśnie macicy do porodu, hmm
Mi w piątek ginekolog polecił żeby po 36 t.c. pić właśnie herbatkę z liści malin, dużo się ruszać, współżyć i ogólnie nie oszczędzać :)
 
reklama
A czemu nie oszczędzać po 36tc?? Jeny mój to chuchac dmuchać do 38 potem już można rodzic. Ja tam mam zamiar się oszczędzać bo może uda się do stycznia wytrzymać. Jutro mam wizytę zobaczymy co powie. Ogólnie ciężko mi ostatnio, mała za mocno naciska na wszystko co się da... W 1 ciąży robiłam wszystko do końca teraz idę po schodach i zadyszka a przytyłam mniej niż w 1 ciąży.
U mnie to napinanie brzucha występuje już od dawna (czasem po kilka razy na godzinę) a jestem obecnie w 32+6 t.c. Zażywam magnez 3x2 tabletki na dzień, czasami 4x2 tabletki. Lekarz prowadzący po badaniu zawsze potwierdza że jest wszytsko w porządku więc się o to nie martwię :) od kilku dni też mam takie uczucie w dole brzucha jak przed okresem (odczuwam to z rana) ale nie jest to ból. Ja myślę że jak czujesz ruchy dziecka to nie ma co jechać do szpitala. Może ewentualnie umówić się na KTG ? Nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale ja umawiam się do mojej położnej środowiskowej i ona wykonuje KTG w przychodni. W piątek byłam na wizycie u lekarza prowadzącego i właśnie dostałam takie zalecenie żeby dla własnego spokoju chodzić co 10 dni na KTG :)

Mi w piątek ginekolog polecił żeby po 36 t.c. pić właśnie herbatkę z liści malin, dużo się ruszać, współżyć i ogólnie nie oszczędzać :)
 
A czemu nie oszczędzać po 36tc?? Jeny mój to chuchac dmuchać do 38 potem już można rodzic. Ja tam mam zamiar się oszczędzać bo może uda się do stycznia wytrzymać. Jutro mam wizytę zobaczymy co powie. Ogólnie ciężko mi ostatnio, mała za mocno naciska na wszystko co się da... W 1 ciąży robiłam wszystko do końca teraz idę po schodach i zadyszka a przytyłam mniej niż w 1 ciąży.
Mój każe sie wstrzymać ze zbędnym wysiłkiem az do 37tc co ciąża będzie donoszona 🤔 ale potem rowniez się oszczędzać, im dłużej w brzuchu tym lepiej (plus brzuch się nie będzie tak spinał jak będę odpoczywać a nie szajbowac przed świetami). Tez mam jutro wizytę 😄 Oby szyjka nie szła w dół (aktualnie 36t2d), leżę od paru dni ale mały jest tak nisko i tak bardzo napiera, ze chyba nie wierze w cuda 😔
 
Ja mam termin na 15.01 i mam nadzieję doczekać stycznia... Mam wrażenie, że brzuch mi już się zniża, mam takie napieranie w podbrzuszu jak coś robię. 34+2 mam dopiero.
A najgorzej że mam problem ze wstawaniem i zmianą pozycji z lewego boku na prawy jak leżę na łóżku itd. takie jakby kłucie w mięśniach podbrzusza i w kroczu...ciąganie tych mięśni czy coś, nie wiem jak to opisać. Wizytę u ginekologa mam dopiero na 17.12 ale chyba pójdę po kwarantannie, kończy.mi się za tydzień i 13 będę mogła pójść...
Z tego też względu zamówiłam na necie te pojemniczki. Chce się na dniach spakować, niby mam wszystko kupione ale jakoś się nie mogę zabrać bo czegoś ciągle brakuje. A wyjść nie mogę z domu żeby dokupić. Jedynie klapki w sumie z listy zostały.
Dziewczyny, a co przygotowujecie na poród do torby? Niby czytam jak to wygląda i wiadomo, że ból jest ale jakoś go uśmierzyć trzeba. Z tego co wiem w moim szpitalu jest prysznic więc wrzucam na pewno tam kosmetyczkę i ręcznik oraz klapki choć pewnie myć się będę w domu zanim pojadę do szpitala 😉 dorzucilam sobie jakiś olejek do koszyka zakupowego do masażu.
W ogóle czy przy porodzie sn mają obowiązek zrobić USG żeby sprawdzić położenie dziecka? Niby moja ma położenie główkowe ale to też się przecież może zmienić od USG do USG...
Też się zastanawiam, może ktoś kto już rodził sn podpowie, czy faktycznie siedzicie w domach aż do skurczy co 5 minut? Czy jednak jedziecie szybciej? Teraz przy covid i w ogóle nie wiem czy to taki super pomysł... A wszędzie czytam żeby się nie spieszyć.
Jeszcze pytanie co jest faktycznie potrzebne w torbie do porodu? Trzeba brać podkłady? I inne rzeczy kosmetyczne?
Też się boje nie przesadzać z ilością rzeczy w torbie ale nie wiadomo czy nie zmienia zasad, teraz niby torbę można podać jak czegoś zabraknie a nie wiem jak to będzie w styczniu...
 
Co do podkładów/podpasek sprawdź co pisze na stronie Twojego szpitala. Mój zapewnia takie rzeczy kobietom. Zawsze będzie możliwość, żeby mąż podrzucił przed porodówka dla piel potrzebne Tobie rzeczy, nie martw się.
Co do usg tuż przed porodem SN - lekarz zrobi je na oddziale, by właśnie upewnić się co do położenia dziecka oraz co do wagi.
 
Co do podkładów/podpasek sprawdź co pisze na stronie Twojego szpitala. Mój zapewnia takie rzeczy kobietom. Zawsze będzie możliwość, żeby mąż podrzucił przed porodówka dla piel potrzebne Tobie rzeczy, nie martw się.
Co do usg tuż przed porodem SN - lekarz zrobi je na oddziale, by właśnie upewnić się co do położenia dziecka oraz co do wagi.
Właśnie nic oprócz ubranek dla dziecka nie dają, w innym 30km dalej dają wszystko. Ciekawe od czego to zależy, moim zdaniem standard powinien być ten sam 🤷człowiek płaci składki te same niezależnie od tego z którego szpitala korzysta.
 
reklama
Dziewczyny a swoje rzeczy typu koszule porodowe, szlafrok, ręczniki to pierzecie w zwykłym proszku, którego używacie na co dzień czy tego co pralyscie ciuszki dziecka? Wrzucilam wszystko do pralki i tak zaczęłam myśleć jaki proszek wsypać 🤦‍♀️
 
Do góry