reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Czy są tu przyszłe mamusie, które mają problem z nadciśnieniem i obrzękami? Lekarz kazal mierzyc codziennie i lezec, jak bedzie przekraczalo duzo 140/90 to mam jechac do szpitala , dzis mi wyszlo 136/94 i drugi raz pozniej 142/78 ( mowil ze jak 3 jednostki wiecej to jeszcze nie tak zle) ale widze , ze caly czas ktoras norme przekracza i zaczynam sie martwic, chyba wolalabym to sprawdzic i pojechac na IP, ale do tego wszystkiego rozklada mnie przeziebienie. Myslicie zeby sie kurowac w domu czy jechac do szpitala? Szczerze przyznam , że przez tego wirusa boję się, że tam rozlozy mnie na dobre, ale znowu boje sie o te obrzeki i wysokie cisnienie, czuje ruchy ale nie mam pewnosci czy na pewno z malenstwem wszystko dobrze. Jestem w 36+3 tc. Co byscie zrobily na moim miejscu?
 
reklama
Byłam wczoraj na ostatniej wizycie. Synek waży 3200, dostałam skierowanie na cięcie na 11 stycznia ale lekarka wątpi że wytrzymam do tego dnia. Mam dać znać jak zacznę rodzić i że jestem w drodze do szpitala 😉
Widzę że z tymi bólami nie jestem sama 😱 ledwo chodzę, pingwin ma więcej gracji niż ja. Do tego w nocy jak się przekręcam to boli tak mocno że jecze😂 mój półtoraroczny synek jest dość wyrozumiały ... Przychodzi do brzuszka głaszcze mówi dzidzia i całuje ♥️ oby tak było jak się Wojtuś pojawi na świecie
 
Czy są tu przyszłe mamusie, które mają problem z nadciśnieniem i obrzękami? Lekarz kazal mierzyc codziennie i lezec, jak bedzie przekraczalo duzo 140/90 to mam jechac do szpitala , dzis mi wyszlo 136/94 i drugi raz pozniej 142/78 ( mowil ze jak 3 jednostki wiecej to jeszcze nie tak zle) ale widze , ze caly czas ktoras norme przekracza i zaczynam sie martwic, chyba wolalabym to sprawdzic i pojechac na IP, ale do tego wszystkiego rozklada mnie przeziebienie. Myslicie zeby sie kurowac w domu czy jechac do szpitala? Szczerze przyznam , że przez tego wirusa boję się, że tam rozlozy mnie na dobre, ale znowu boje sie o te obrzeki i wysokie cisnienie, czuje ruchy ale nie mam pewnosci czy na pewno z malenstwem wszystko dobrze. Jestem w 36+3 tc. Co byscie zrobily na moim miejscu?
Myślę że przekroczone 4-5 jednostek to nie jest dużo. Ja zawsze miałam niskie ciśnienie, dopiero od 37 tygodnia mi się podwyższyło (to pierwsze), wczoraj przed wizytą a zaczęłam 39 tydzień miałam 142/78 i ani położna ani lekarz nic nie mówili na ten temat. Dodam że mam cukrzycę i lekarz dokładnie przeglądał wyniki, żeby wykluczyć ewentualne skierowanie na indukcje. Myślę, że lepiej żebyś w domu siedziała skoro czujesz, że coś cię zbiera. Jak się denerwujesz to zadzwoń ewentualnie do swojego lekarza i zapytaj czy możesz brać Aspargin on pomaga lekko obniżyć ciśnienie, tylko nie wiem czy w tym okresie ciąży jest wskazany, bo może też wygluszyć skurcze.
 
Dziewczyny a wiecie może które z nas już nie są w dwupaku? Szczerze to myślałam, że będę jedna z pierwszych, a tu narazie nic. Nie żebym się nie cieszyła, bo wolę być styczniowa 😊
 
Myślę że przekroczone 4-5 jednostek to nie jest dużo. Ja zawsze miałam niskie ciśnienie, dopiero od 37 tygodnia mi się podwyższyło (to pierwsze), wczoraj przed wizytą a zaczęłam 39 tydzień miałam 142/78 i ani położna ani lekarz nic nie mówili na ten temat. Dodam że mam cukrzycę i lekarz dokładnie przeglądał wyniki, żeby wykluczyć ewentualne skierowanie na indukcje. Myślę, że lepiej żebyś w domu siedziała skoro czujesz, że coś cię zbiera. Jak się denerwujesz to zadzwoń ewentualnie do swojego lekarza i zapytaj czy możesz brać Aspargin on pomaga lekko obniżyć ciśnienie, tylko nie wiem czy w tym okresie ciąży jest wskazany, bo może też wygluszyć skurcze.
Tez mam cukrzyce, tyle, ze bez insuliny jedynie rozsadnie stosowac dietę. Poczekam jeszcze do jutra i zobacze jak będzie sie zmieniac to cisnienie bo teraz mierzylam i bylo o wiele nizsze az bylam zaskoczona. Chyba jednak tez ciągle lezenie pomaga bardzo.
 
@Zochula tym pingwinem, to mnie rozwaliłaś 🤣🤣🤣

Faktycznie pingwin jest extra :D chociaż ja siebie od paru dni kaczka non stop nazywałam xD ale powiem Wam, że dziś leżę i odpoczywam. Leżę tak jak rano ta Pani ortopeda mi kazała i przy wstawaniu ból zdecydowanie mniejszy, nie ukrywam ja też non stop coś robiłam a dziś tylko szybki obiad i pasztet zrobiłam xD a tak całe dnie coś robiłam, gdzieś chodziłam xD może jednak wygram z tym bólem. Zobaczymy jak w nocy będę chciała się obrócić co za ból mnie spotka..
 
@Domma to właśnie różni nas od mężczyzn. My mówiąc "dzisiaj leżę i odpoczywam", mamy też na myśli ugotowanie szybkiego obiadu i zrobienie pasztetu.
Mężczyzna mówiąc " dzisiaj leżę i odpoczywam " , pół dnia zastanawia się, czy wstać do toalety 😉 czy to już będzie za dużo ruchu
 
@Domma to właśnie różni nas od mężczyzn. My mówiąc "dzisiaj leżę i odpoczywam", mamy też na myśli ugotowanie szybkiego obiadu i zrobienie pasztetu.
Mężczyzna mówiąc " dzisiaj leżę i odpoczywam " , pół dnia zastanawia się, czy wstać do toalety 😉 czy to już będzie za dużo ruchu

No tak w punkt 🤭🤭🤭 gdybyśmy potrafili tak jak mężczyźni to chyba zero bólu 😂😂😂😂🤭🤭🤭
 
reklama
Do góry