reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Mój smak zwariował. Słodkie zupełnie odrzucam, bo wszystko jest za słodkie. Już nawet kawę słodzę pół łyżeczki, bo cała za dużo. A najlepiej wchodzi ogórkowa, żurek, śledzie, generalnie wszystko co kwaśne albo słone.
Ja tak miałam w pierwszej ciąży 😊 teraz wchodzi mi wszystko co mokre🙈 ale i żelki a ze słodkości to najbardziej kinderki🤤
 
reklama
Ja będę mieć detektor bo przy pierwszej ciąży dzięki częstemu monitorowaniu synek jest zdrowy (od 32tyg zaczęło mu w pewnym momencie spadać tętno) jak się okazało przy moich delikatnych skurczach… z tym ze miałam mobilne ktg wtedy. Ale to nas uratowało 😍
 
Ja będę mieć detektor bo przy pierwszej ciąży dzięki częstemu monitorowaniu synek jest zdrowy (od 32tyg zaczęło mu w pewnym momencie spadać tętno) jak się okazało przy moich delikatnych skurczach… z tym ze miałam mobilne ktg wtedy. Ale to nas uratowało 😍

Czyli przezorny zawsze ubezpieczony. Super, że u Was tak się to skończyło. 🥰
My też kupujemy za tydzień, żeby już był w domu. Po 3 poronieniach tylko to chyba da mi trochę spokoju do głowy, przynajmniej dopóki nie zacznę czuć ruchów malucha.
 
Mam jeszcze pytanie do Was dziewczyny czy tez tak macie. Dziś większość dnia ogólnie złe się czuje. Nudności i zgaga. Doszły mi jeszcze takie kłucia jak u w jajnikach na zmianę i w boku prawym mnie ciągnie tak do nogi (nie wiem jak to opisać) trochę ból przypominający ból nerki może 🤔🤔
 
Dostałam wyniki badań genetycznych, mam mutacje w genach odpowiadających za przyswajanie kwasu foliowego oraz trombofilie wrodzoną...
Spokojnie musisz zmienić kwas foliowy na metylowany, na trombofilie dostaniesz zastrzyki z heparyny i być może acard. Wszystko będzie dobrze.

To ja mam prenatalne USG 24.06 także czekam z Wami dziewczyny.

@Kinga_89 mnie ciągnie tak do lewej nogi, że całe udo mi drętwieje. Wydaje mi się, że powiększająca się macica uciska na jakiś nerw, stąd tego typu dolegliwości.
 
Hej dziewczyny!
Melduje się po pierwszej wizycie i jak narazie wszystko w porządku, chociaż ja dalej nie potrafię do końca wyciszyć tego głosu w głowie żeby jeszcze się nie cieszyć bo wiele może się zdarzyć :( (poprzednie ciąże biochemiczne).
Ogólnie z usg 6 tyg plus 3 dni, z obliczeń aplikacji wychodzi mi 6 tyg i 4 dni wiec tylko 1 dzień różnicy 🙆🏼‍♀️
Ciałko żółte spore zarodek całe 5 mm😅 coś tam w nim pulsowało na kształt serca ale jakoś szczególnie mi tego lekarz nie tłumaczył. Ciąża dobrze wysoko osadzona bez „anomalii”.
Badania krwi przepisał całą listę i następna wizyta 1 lipca.
Czytając wasze posty to mam wrażenie, że wyjątkowo delikatnie się ze mną ta ciąża obchodzi😅 (ale tez przez to mega sie bałam że coś jest nie tak), miewam nudności tylko w momencie kiedy zaczynam czuć głód, ogólne zmęczenie ale nie jakieś dobijające no i piersi są mega tkliwe, poza tym że tak to ujmę lajtowo :D
Mało sie tu udzielam ale codziennie po kilka razy forum czytam żebym przypadkiem czegoś istotnego nie przeoczyła 🫣
Dla każdej życzę dużo zdrówka i sił!
 
reklama
Do góry