reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Cześć! :) Czy można jeszcze dołączyć? Obecnie jestem w 11 tygodniu. To moja pierwsza ciąża po dwuletnich staraniach i leczeniu w klinice. 04.07. mamy badania prenatalne a ja nadal nie mogę uwierzyć, że się udało i że jestem w ciąży🙈
 
reklama
Mnie mordował żołądek i okropne łaknienie przez 3 tygodnie,teraz 9+2tc i o niebo lepiej!
Zostały lekkie mdłości rano no i jedzenie już nie tak często 🤞🤞😁
ja też się czułam już ideolo, a coś podejrzanie mdli mnie już drugi dzień...
Ale idziemy już w kierunku II trymestru, więc samopoczucie będzie coraz lepsze.
Czytałam nawet, że problemy z małym pęcherzem powinny ustąpić i powrócą dopiero w III trymestrze, bo narazie macica powiększa się i uciska pęcherz, potem też się powiększa, ale przesuwa się do góry, więc ucisk jest mniejszy. :D
 
A ja z kolei a propos walki z tabletkami mam walke z alergia i sama soba,co z ta alergia robic. Czytalam rozne opinie o lekach na alergie w ciazy. Moja prowadzaca ciaze powiedziala mi,ze niby wszystkoe leki nowej generacji mozna brac,ale to byla wtedy taka luzna rozmowa i za bardzo sie na tym nie skupiałam a jak na zlosc teraz nie moge sie z nia skontaktowac, a wizyta dopiero za 2 tygodnie. Teraz w kryzysie jak mnie naszla mocna alergia, to umowilam sie na teleporade z ginka, ktora powiedziala,ze w ciazy to w ogole leki doustne na alergie kategorycznie nie. I ze moge brac sol morska do nosa i ze swietnie w ciazy dziala wapno🤷‍♀️😆 no na mnie jakos nie dziala to wapno swietnie ani w ogole jakkolwiek. Czy ktoras ma ten sam problem i bierze teraz jakies leki na alergie? Wasz ginekolog powiedzial,ze to ok,zeby brac? Ja juz nie wiem,co mam robic:( boje sie wziac, skoro ta ginekolog powiedziala,ze sie nie bierze.
antyhistaminowe odpadają. A masz w pakiecie z astmą?
 
A ja z kolei a propos walki z tabletkami mam walke z alergia i sama soba,co z ta alergia robic. Czytalam rozne opinie o lekach na alergie w ciazy. Moja prowadzaca ciaze powiedziala mi,ze niby wszystkoe leki nowej generacji mozna brac,ale to byla wtedy taka luzna rozmowa i za bardzo sie na tym nie skupiałam a jak na zlosc teraz nie moge sie z nia skontaktowac, a wizyta dopiero za 2 tygodnie. Teraz w kryzysie jak mnie naszla mocna alergia, to umowilam sie na teleporade z ginka, ktora powiedziala,ze w ciazy to w ogole leki doustne na alergie kategorycznie nie. I ze moge brac sol morska do nosa i ze swietnie w ciazy dziala wapno🤷‍♀️😆 no na mnie jakos nie dziala to wapno swietnie ani w ogole jakkolwiek. Czy ktoras ma ten sam problem i bierze teraz jakies leki na alergie? Wasz ginekolog powiedzial,ze to ok,zeby brac? Ja juz nie wiem,co mam robic:( boje sie wziac, skoro ta ginekolog powiedziala,ze sie nie bierze.
Na większości alergicznych leków nawet i nowej generacji jest w ulotce żeby nie stosować w ciąży, chyba że zachodzi większa konieczność i po konsultacji z lekarzem. W 1 trymestrze bym nie stosowała.
 
Ja jestem alergikiem i też się męczę 😔 a nie pytałam gina czy coś mogę brać, staram się unikać długiego przebywania na zewnątrz, raczej bunkruje się w domu ale i tak oczy i nos nie dają spokoju... Na oczy jak już mam mocno spuchnięte i czerwone stosuje oklad z zaparzonego rumianku i to tyle 🤷🏻‍♀️
 
Dziewvzyny A mi się skończyła luteina pod język, nie wiem czemu nie zauważyłam wcześniej ze się kończy, mam kalafior zamiast mózgu ostatnio…
Myślicie ze mogę wziąć luteinę dopochwowo jednorazowo zanim skocze do apteki kupić podjęzykowa? Teraz nie mam możliwości, dopiero po południu a nie chce pominąć porannej dawki :/
 
Dziewczyny ratunku. Od południa zaczęło mnie pobolewać gardło, boję się że to może być angina bo to najczęściej mnie łapie. I już milion myśli co jak będę musiała brać antybiotyk😳 brała któraś w pierwszym trymestrze? W ogóle można przyjmować jakieś antybiotyki?
zrób sobie test na Covid bo nie mówi się o tym, ale do Europy wróciła właśnie fala nowych zakażeń. Nie chce cię straszyć, ale ja od poniedziałku miałam drapanie w gardle, we wtorek zrobiłam test i jestem pozytywna. Nie pisałam wam tutaj bo wątek jeszcze otwarty, na szczęście przechodzę skapoobjawowo ale stres jest. Dbajcie o siebie dziewczyny 💛
 
reklama
zrób sobie test na Covid bo nie mówi się o tym, ale do Europy wróciła właśnie fala nowych zakażeń. Nie chce cię straszyć, ale ja od poniedziałku miałam drapanie w gardle, we wtorek zrobiłam test i jestem pozytywna. Nie pisałam wam tutaj bo wątek jeszcze otwarty, na szczęście przechodzę skapoobjawowo ale stres jest. Dbajcie o siebie dziewczyny 💛

Przeszłam covid 4 razy 🤣 zaszczepiona jest. Mnie akurat covid inaczej rozkładał i bez pudła potrafiłam oceniać że to covid. Testy tylko potwierdziły
 
Do góry