reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Dziewczyny proszę o odpowiedź bo zwariuje:(
Mąż kroił indyka do zupy na desce, która zapomniał schować do zmywarki ! Po czym pokroił na niej ogórka i wrzucił nam do zupy.
Jak się domyślacie wariuje z myślą o salmonelli... Oczywiście kilka łyżek zjedliśmy zanim sobie przypomniał o felernej desce.. :(
spokojnie, gdybym policzyła wszystkie jajka na miękko które jem w ciąży to by mi strony nie starczyło, nie martw się, to bardzo rzadka choroba
 
reklama
spokojnie, gdybym policzyła wszystkie jajka na miękko które jem w ciąży to by mi strony nie starczyło, nie martw się, to bardzo rzadka choroba
Może tez się nakręciłam bo pracuje w sanepidzie i koleżanki w epidemiologii mają ostatnio dużo salmonelloz (w porównaniu do ostatniego roku bardzo dużo)
 
Dziewczyny proszę o odpowiedź bo zwariuje:(
Mąż kroił indyka do zupy na desce, która zapomniał schować do zmywarki ! Po czym pokroił na niej ogórka i wrzucił nam do zupy.
Jak się domyślacie wariuje z myślą o salmonelli... Oczywiście kilka łyżek zjedliśmy zanim sobie przypomniał o felernej desce.. no ale przeciez ten ogorek sie w tej zupie ugotuje i ta salmonella sie zabije, jesli w ogole byla.
 
Z tego co wiem to nie można ich odstawiać z dnia na dzień. Trzeba stopniowo. Ale ja właśnie tak robię. Na początku brałam dwie tabletki, potem jedna, teraz miałam co drugi dzień ale ten dni w które nie biorę jest tragedia. Nie wiem już co mam robić. Ja biorę te tabletki dwa miesiące. Daj znać co ci poleci lekarz. Ja też koniecznie skonsultuje to ze swoim.
Hej, zaczęłam znowu brać te tabletki, bo w środę i czwartek kolejny maraton wymiotow.... wczoraj napisałam do mojej gin czy mogę je zacząć znowu brać. I odpisała, żebym brała, więc na wieczór wzięłam 2 tabletki. Mam nadzieję, że będzie lepiej, bo już nie mam siły.... a Ty jak tam się czujesz? Wymioty się uspokoiły?
 
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was brała tabletki xonvea i je już odstawiła? Ja mam 3 podejście do odstawienia, wymioty wracają z podwójną siłą. Dodam, że jestem w 16 tygodniu. Tabletki należy stopniowo odstawiać i tak właśnie to robię ale coś nie wychodzi. Dajcie znać czy macie podobne doświadczenia.
ja bralam niemiecki odpowiednik pod nazwa Cariban, w sumie od 2 msc do początku 4 - jedna rano jedna wieczorem, to było jedyne co dawało mi zyc. Około 14 tygodnia je odstawiłam bo stwierdziłam ze może juz jest okej, było spoko przez kilka dni po czym miałam najgorszy zjazd w ciąży, bite 6 godzin nad toaleta, już chciałam jechać na kroplówkę bo nawet mycie zebow i lyk wody mnje triggerowalo do wymiotów ale przeszło koło 2 w nocy. Po tym incydencie miałam zaplanowane 2 wyczekane koncerty wiec nie chcąc ich ominąć przez mdłości, wrocilam do tabletek na tydzien, po drugim koncercie brałam tylko jedna dziennie aż w 16 tc juz przestałam i odtąd mdłości nie wróciły, przybralam juz na wadze, mam apetyt i żyje, także trzymam za Was kciuki ze niebawem tez wrócicie do siebie 😙

Wiadomo ze lepiej się nie faszerować bez sensu ale ten lek to witamina B6 i lek nasenny, także jeśli wam sluzy to się nie męczcie, nie powinny zaszkodzić maluchom 😉
 
Hej, witam wszystkie mamy, dopiero dziś trafiłam na forum ;). U nas sytuacja taka, że czekamy na synka, termin okienkowy 19-25 stycznia, bo mam długie cykle i nietypowe. Pierwsza ciąża i nadal nie dowierzamy mimo, że to już 16/17 tydzień a testów zrobiłam 5 ;)
Mam też nietypowe pytanie, ostatnio natrafiłam na informację, że cynamon szkodzi w rozwoju dzidziusia. A ja uwielbiam tą przyprawę i naprawdę trudno mi z niej zrezygnować na czas ciąży, zwłaszcza, że nie wyobrażam sobie jesieni i zimy bez niej w herbacie, owsiance czy wypiekach. Czy któraś z Was również szukała informacji na ten temat? Bo nie ukrywam, że jak tylko dowiedziałam się o ciąży to jak chce zjeść coś nowego, to wpisuję w wyszukiwarkę: "jakiśtam produkt jedzenie w ciąży" ;)
Pozdrawiam serdecznie ;)
 
reklama
Witam wszystkie Mamy, które w styczniu 2023 r. przywitają swoje Maleństwa.
U mnie termin na 29.01-31.01.2023 r.
Obecnie jestem w 16 tygodniu ciąży. Od 4 miesiąca ciąży odzyskałam energię i apetyt, a wszystko dzięki ,, magicznym" lekom na wymioty i mdłości Xonvea. Wcześniej niestety ciągle wymiotowałam i leżałam w łóżku nic nie jedząc 😰 A z innych objawów ciążowych, łapie zadyszkę wchodząc po schodach lub idąc szybciej ulicą. Gdy zjem więcej mam straszne bóle i kolki pod prawym żebrem (wątroba). Brzuszek powoli zaczął rosnąć, ale jeszcze słabo widać, na ulicy, że to ciąża🤰🏼
Płeć Dzidziusia poznam może za tydzień. Ruchów dziecka jeszcze nie czuje 😄
A jak Wy kochane Mamy się czujecie?
Jak przebiega Wasza ciąża? Może znacie już płeć? 👧🏼
 
Do góry