reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Tak tak, pierwsze dzieciątko. Według gin główka jest już bardzo nisko. Mi się nie spieszy, odpoczywam, przez okres ciaży mieliśmy bardzo dużo zmieszania i był to mocno intensywny czas, teraz czuję że mam moment dla siebie, aby odpocząć i się wyciszyć. Jakoś czuję, że poród raczej w lutym będzie. Ustały nawet skurcze przepowiadające, może jeden na dzień się zdarzy, a wcześniej było więcej, dlatego też przemówiłam wizytę o kilka dni, żeby zobaczyć chociaż przybliżoną wagę na usg, wyszło max 3400. Wiem, że granica błędu jest spora, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć, że córcia nie jest bardzo duża, u mojej mamy z kolei dzieci się rodziły po terminie 4 - 5 kg i obawiałam się, że u mnie też tak może być. Chociaż nie wiadomo jeszcze ile może się jej urosnąć przez załóżmy 2 tygodnie jeszcze... no ale do 5 na pewno nie dobije 😅😅
 
reklama
No i jeszcze przyplątała mi się infekcja, całą ciążę było dobrze, to musiało teraz na koniec... dostałam globulki, zobaczymy, czy pomogą, bo mam już dość pieczenia 😑 niby się czyta teraz, że wkładki pogarszają sprawę, ale ileż razy na dzień można zmieniać majtki...
 
Magda - gratuluję :)

Juliao - dobrze, że infekcja w porę wyłapana :)

Ja od dziś mam 3dniową kurację na GBS. Oby pomogła.
Ach, właśnie gdzieś tydzień przed wizytą się już zaczęło. Tak ze mnie leci, że parę razy myślałam, że to czop odchodzi albo wody się sączą. Teraz już się przyzwyczaiłam do tego i zastanawiam się, jak faktycznie to będą wody, to czy aby zwrócę uwagę, jeśli wcześniej lub równolegle nie pojawią się skurcze😄
Dzisiaj trzecia globulka, przez dzień odczułam dużą ulgę, nie piekło, no i tak się ucieszyłam, że działa. Ale na wieczór znów dyskomfort 😬 No cóż, trzeba być cierpliwym.
 
A ja w poniedziałek urodziłam, w niedziele założyli mi cewnik a w poniedziałek o 7 podłączyli oxy. O 13.48 mala była z nami, parte trwały tylko 20 min. Małej spadało tętno i musialam być nacięta niestety na 3 cm, żeby szybko skończyć porod :(
 
Ach, właśnie gdzieś tydzień przed wizytą się już zaczęło. Tak ze mnie leci, że parę razy myślałam, że to czop odchodzi albo wody się sączą. Teraz już się przyzwyczaiłam do tego i zastanawiam się, jak faktycznie to będą wody, to czy aby zwrócę uwagę, jeśli wcześniej lub równolegle nie pojawią się skurcze😄
Dzisiaj trzecia globulka, przez dzień odczułam dużą ulgę, nie piekło, no i tak się ucieszyłam, że działa. Ale na wieczór znów dyskomfort 😬 No cóż, trzeba być cierpliwym.
Ze mnie lecialo tez tak mniej wiecej od tygodnia przed porodem. Dzien przed porodem tez myslalam, ze mam mini infekcje, zaaplikowalam sobie kwas mlekowy i jakies ziolowe herbatki na pecherz. To chyba nie byla zadna infekcja, tylko oczyszczanie przed porodem. Potem dostalam jeszcze rozwolnienie, a w nocy skorcze. O 9 juz maly byl z nami ;).
 
reklama
Hmm, może u mnie się złożyło jedno i drugie w tym samym czasie. Dzisiaj już o niebo lepiej, odpukać nie piecze, ale leci dalej tak jak leciało. Czekamy na rozwój wydarzeń 😁 Raz jestem podekscytowana, a raz przerażona 🤣

Idżiti - Gratulacje ! Parte rzeczywiście ekspresowo. Jak się czujecie ? I jak krocze po takim nacięciu
 
Do góry