reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Dziewczyny a jak to jest z kąpielami w ciąży? Ja strasznie kocham się wylegiwać, coś poczytać, posłuchać podcastu taki wieczorny chill …
Teraz w ciąży tylko szybkie prysznice, bo boje się żeby nie zaszkodzić fasolce 🤔 nie wiem czy słusznie
 
reklama
Faktycznie coś wymodziłam i mi zniknęłaś. Już dodałam :) będę pisała do administratorki późnym wieczorem więc jak ktoś jeszcze nie widzi siebie w liście, a się regularnie udziela to dawajcie znać :)



Jak sobie o tym pomyślę, to też zastanawiam się jak ja to zniosłam. Myśląc o sobie, o tym okresie kiedy dostałam kroplówkę - to był chyba ostatni moment.
Ja jeszcze niestety jestem też taki typ - wszystko sama więc i ciężko mi jak ktoś chce chce mi pomóc :(



No po dwóch bezproblemowych ciążach to niesamowity szok



Tak, cały czas próbuję jakoś przełożyć nasze wakacje z maja i chyba odstawię dopiero jak w końcu gdzieś pojedziemy i wrócimy xD Ale w tej chwili biorę dwie na noc i jest okej



To ja celowo oddałam wszystko po córce - raz, że nas ona trochę przeorała i nie wiedziałam czy w ogóle się zdecydujemy na 3 dziecko. A dwa że ja normalnie staram się nie być konsumpcjonistą bo to mało eko itd. ale noworodkach nie mogę się powtrzymać. Także już stoję w bloku startowym, w sobotę imprezka z poznaniem płci i zaczynam szaleństwo :) choć już wstępnie niektóre rzeczy mam wybrane. Albo np. wózek i kolor jest niezależny od płci, ale z tym poczekam do jesieni bo po co ma mi gwarancja lecieć



Ja już 3 razy miałam jazdę, że czuję - no ale bez jaj nie w 10 tygodniu ciąży. Z córką czułam od 14tc i uważam, że już to było mega wcześnie i wręcz niemożliwe



Ja miałam taki moment chyba koło 8 tygodnia że też mi się wydawało że te 12tc to jeszcze miesiąc i jak to długo, ale jakoś zleciało. Mam wrażenie, że jakoś od tego 10tc jak się uspokoiłam na dodatkowym USG to mi zaczęło szybciej lecieć



Wiesz ja potrafiłam wymiotować 30 razy na dobę. Budziłam się nawet w nocy, żeby zwymiotować. Byłam odwodniona, głodna, zmęczona. Jestem mamą dwójki dzieci - a ja całymi dniami tylko leżałam i spałam. Lekarz dał mi skierowanie do szpitala. Ja jestem przeciwniczką leków, biorę naprawdę w ostateczności, ale tu dla nie bilans był prosty - ja nie wiem czy bym dotrzymała do tego 12tc gdyby nie te leki. Nie wiem czy będzie mi je łatwo odstawić, zobaczymy. Z tego co zrozumiałam mojego lekarza to, mam zmniejszać dawkę, a nie od razu wszystkie

W Twojej sytuacji w ogóle bym się nie wahała. Najważniejsze, że pomogły.
Ja je sobie wykupiłam by mieć w razie kryzysu, ale wymiotuje "tylko" 2-3 razy w tygodniu i jeszcze się trzymam.
Ogólnie mało informacji o tych tabletkach znalazłam...
 
W Twojej sytuacji w ogóle bym się nie wahała. Najważniejsze, że pomogły.
Ja je sobie wykupiłam by mieć w razie kryzysu, ale wymiotuje "tylko" 2-3 razy w tygodniu i jeszcze się trzymam.
Ogólnie mało informacji o tych tabletkach znalazłam...

Bo one są chyba dość nowe, nie przypominam sobie by w moich poprzednich ciążach (2011 i 2015) ktoś o nich wspominał, dziewczyny po prostu leżały na patologii pod kroplówkami co jakiś czas :(

Ale np. ta moja młodziutka lekarka z NFZ to pomstowała, że nie są refundowane ;) bo to taka super opcja i każda ciężarna powinna mieć do nich dostęp (no bo jednak są dość drogie)
 
Dziewczyny a jak to jest z kąpielami w ciąży? Ja strasznie kocham się wylegiwać, coś poczytać, posłuchać podcastu taki wieczorny chill …
Teraz w ciąży tylko szybkie prysznice, bo boje się żeby nie zaszkodzić fasolce 🤔 nie wiem czy słusznie

Ja się nadal wyleguje 🛀 Leżę sobie po 40 min z książką, wodę mam ciepłą, a jak stygnie to dolewam. Pilnuje tylko żeby nie była za gorąca, a moim wyznacznikiem jest kolor skóry 🤣
W wodzie czuje się lepiej i nie mam wieczornych mdłości, więc nie wyobrażam sobie zrezygnować z tego 😁
 
Oooo to może sobie dziś wskoczę tylko właśnie zrobię taka letnią 😁
Mąż mnie dziś doprowadza do szewskiej pasji .. akurat na godzinę ucieknę od niego do wanny 😁
Boże mój wczoraj słuchaj przechodził sam siebie, aż w pewnym momencie krzyknęłam, że jak tak dalej się będzie zachowywał to chce rozwód (nie jesteśmy rok po ślubie nawet) miałam jakiś dzień do dupki (ogólnie mąż jest naprawdę mega kochany), ale wczoraj OMG… Mega Ci zazdroszczę położenia się w wannie ja mam prysznic, którego niecierpię z całego serca 😫😭
 
Ja się nadal wyleguje 🛀 Leżę sobie po 40 min z książką, wodę mam ciepłą, a jak stygnie to dolewam. Pilnuje tylko żeby nie była za gorąca, a moim wyznacznikiem jest kolor skóry 🤣
W wodzie czuje się lepiej i nie mam wieczornych mdłości, więc nie wyobrażam sobie zrezygnować z tego 😁
Hahahha tak kolor skóry to wyznacznik temperatury zdecydowanie! Ja kiedyś wyszłam mega czerwona bo miałam ochotę na mega ciepły prysznic, to mój mąż wyleciał z tekstem, że chyba mnie Bóg opuścił, że się we wrzątku kąpie to powiedziałam, że skoro mnie Bóg opuścił to przyzwyczajam się to temperatury w piekle 😂
 
Boże mój wczoraj słuchaj przechodził sam siebie, aż w pewnym momencie krzyknęłam, że jak tak dalej się będzie zachowywał to chce rozwód (nie jesteśmy rok po ślubie nawet) miałam jakiś dzień do dupki (ogólnie mąż jest naprawdę mega kochany), ale wczoraj OMG… Mega Ci zazdroszczę położenia się w wannie ja mam prysznic, którego niecierpię z całego serca 😫😭
zapraszam do mnie. 😁 nawet Ci rozpale świeczki i naleje wina … bezalkoholowego 😁😁
Siedz ile chcesz 😀
 
reklama
Do góry