reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Kiedy będziesz chciała i będziesz gotowa :) Różnie dziewczyny wytrzymują. Ja się wstrzymuje pewnie do połówkowego aż poznam płeć, bo mam przeczucie, że na pierwszych prenatalnych niczego się nie dowiem.
Boże ja planuje zacząć wyprawkę jakoś w listopadzie, a ogarniać w grudniu mieszkanie 😅 Jakby bardzo się boje, że coś pójdzie po drodze nie tak i nie zniosłabym tych ciuszków i mebelków 😫
 
reklama
Ja też chyba zniknęłam z listy. Nie dostaje też powiadomień. U mnie dziś masakra jakieś rozwolnienie ból brzucha. Ogólnie żeby coś zjeść to się muszę zmuszać. Jak się cieszę że większość rzeczy mam po synku jedynie jeśli teraz będzie dziewczynka( w co wątpię bo czuje ze drugi chłop) to będę musiała kupić parę różowych ciuszków.
 
@olka11135 a jaki wózek wybrałaś?

Bugaboo Fox 5 Forest Green

bugaboo-fox-5-black-forest-green-forest-green.jpg


Mnie tez wykreślono a staram sie udzielać w miarę możliwości 🥲 aktualnie pracuje w delegacji i mam mało czasu na pisanie ale od lipca planuje zwolnić.. u mnie właściwie bez zmian, jedyne dolegliwości to mdłości nic po za tym. @olka11135 Proszę zapisz moj termin na 29.01. Rodzina juz cała praktycznie poinformowana mojemu lubemu bardzo na tym zależało. Widziałam ze jedna dziewczyna zaczyna juz szykować wyprawkę a ja totalnie nie mam do tego głowy. Kiedy najlepiej podejść do tematu ? Tymbardziej ze to pierwsze i totalnie sie na tym nie znam 🙈

Tak jak pisałam, staram się pilnować odzywania się co 1.5-2 tygodnie. Większość dziewczyn odzywa się min. raz w tygodniu (a są takie i aktywne codziennie) a myślę, że na tym etapie 90% z nas pracuje i/lub ma też inne obowiązki, słabe samopoczucie.

Co do wyprawki wszystko zależy od tego czego potrzebujesz, oczekujesz i jakie masz możliwości finansowe - trzeba mieć świadomość, że po pierwsze rzeczy dla dzieci są relatywnie drogie np. wózek wyżej ze wszystkimi dodatkami będzie nas kosztowała ok 10 tys. dla jednego taki koszt na raz plus inne rzeczy jak np. komplet mebli (nie wiem ile ale strzelam 1000-3000zł) będzie na luzie, dla innej osoby to będą bardzo naginające budżet i raz że ktoś będzie polował na używki, a dwa że nie będzie kupował wszystkiego i sobie to jakoś rozłoży. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że w III trymestrze brzuch może być duży, mogą puchnąć nogi - można nie mieć ani siły, ani ochoty latać po sklepach. Jak ktoś planuje pokój dla dziecka czy jakiś remont to warto mieć czas żeby wywietrzało.

Ja mam już trochę ciuchów, ale kupiłam je jeszcze przed ciążą i to są malutkie rozmiary - głównie 44, 50. Mam też kocyk bambusowy po córce.
Jeżeli chodzi o ciuchy (nowe) to trzeba widzieć, że teraz jest kolekcja letnia wszędzie więc dla naszych maluchów mało co można kupić. Ale na pewno używki można już kupić w jakiś paczkach. Myślę, że warto też popytać znajomych bo często ludziom się nie chce wystawiać bo to trochę roboty, a chętnie się pozbędą. Ja regularnie za darmo oddaję ciuchy po dzieciach.
Ja akurat nie jestem dobra w wyprawce bo np. nie kupuję łóżeczka, ale za to pewnie kupię chicco baby hug, żeby móc na spokojnie odłożyć dziecko i nie narażać go na ciągłe lizanie przez psy :p
Podsumowując ja pewnie trochę zacznę szaleć po sobocie jak poznam na 99,9% płeć, ale ja ogólnie prawie codziennie kupuję coś dzieciom bo niestety jestem trochę chora w tym temacie, więc na pewno będę kupować przez całą ciąże i już po porodzie. Ale jeżeli chodzi o te grubsze sprawy to w połowie lipca mamy trochę mini remont i pewnie po nim kupimy te grubsze rzeczy czyli gdzieś tak w sierpniu. Ale np. torbę do szpitala ostatnio pakowałam 29 sierpnia, mając termin na 27 sierpnia ;) także teraz pewnie będzie podobnie.

20230612_202143.jpg


A wiesz jakie można dawkowanie? Czekam co mi ginekolog napisze, jeśli odpisze mi dziś w ogole? Niestety na wypisie z SORu nie dostałam info ile paracetamolu mogę brać.

8 standardowych tabletek, z których każda zawiera 500 mg substancji czynnej. Jednorazowo można przyjąć w ciąży maksymalnie 1-2 tabletek paracetamolu, czyli 500 mg – 1 g

Kochane co polecacie na podniesienie żelaza. Niby wyniki ok hemoglobina 13,2 ale spada bo na początku maja była 14,4.Niestety w rozmazie duży spadek (anemia utajona). Jeść nie mogę bo od zapachu wszystkiego mne mdli, a najgorzej to miesiwo brrr.Zmuszam się do czegokolwiek żeby przetrwać. 4 ciąża i każda inna w tamtych były zachcianki a teraz nic. Rano funkcjonuje normalnie, ale po 16 to już tylko łóżeczko bo brzuch jak balon i więzadła ciągną nawet chodzić nie bardzo się da 🤣. Dobrze że ciąża trwa tylko 9 cudownych miesięcy i że po zakończeniu 1 trymestru wszystkie dolegliwości nam ustąpią😜i będziemy się delektować stanem błogosławionym.

Ja myślę, że jednak przy anemii to bym się ratowała czymś na receptę.

zelazo-410x1024.png


Boże ja planuje zacząć wyprawkę jakoś w listopadzie, a ogarniać w grudniu mieszkanie 😅 Jakby bardzo się boje, że coś pójdzie po drodze nie tak i nie zniosłabym tych ciuszków i mebelków 😫

Ja staram się myśleć po 1 pozytywnie, po 2 mam w bliskim otoczeniu mamę, która w piątek zgłosiła się do szpitala bo w sobotę miała mieć planowane wywoływanie. I do niego ni doczekała - 39tc. Na KTG przed snem było wszystko w porządku, coś się zadziało w nocy

Ja też chyba zniknęłam z listy. Nie dostaje też powiadomień. U mnie dziś masakra jakieś rozwolnienie ból brzucha. Ogólnie żeby coś zjeść to się muszę zmuszać. Jak się cieszę że większość rzeczy mam po synku jedynie jeśli teraz będzie dziewczynka( w co wątpię bo czuje ze drugi chłop) to będę musiała kupić parę różowych ciuszków.

Tak jak napisałam, naprawdę dziewczyny się udzielają bardzo często, z listy zniknęły dziewczyny nieudzielające się od 2 tygodni. Tak, jak się przestajesz udzielać to i powiadomienia przestają się pojawiać. Choć z tego co się orientuję dopóki się jest na liście to po przez moje oznaczenie również przychodzą powiadomienia, chyba że się je wyłączy w ustawieniach
 
Boże ja planuje zacząć wyprawkę jakoś w listopadzie, a ogarniać w grudniu mieszkanie 😅 Jakby bardzo się boje, że coś pójdzie po drodze nie tak i nie zniosłabym tych ciuszków i mebelków 😫
Mam to samo. W ogóle jeszcze o tym nie myśle, boje się bardzo i to mnie stopuje przez zakupami. Pewnie będę kompletować w ostatnim momencie.
 
Bugaboo Fox 5 Forest Green

Zobacz załącznik 1538490



Tak jak pisałam, staram się pilnować odzywania się co 1.5-2 tygodnie. Większość dziewczyn odzywa się min. raz w tygodniu (a są takie i aktywne codziennie) a myślę, że na tym etapie 90% z nas pracuje i/lub ma też inne obowiązki, słabe samopoczucie.

Co do wyprawki wszystko zależy od tego czego potrzebujesz, oczekujesz i jakie masz możliwości finansowe - trzeba mieć świadomość, że po pierwsze rzeczy dla dzieci są relatywnie drogie np. wózek wyżej ze wszystkimi dodatkami będzie nas kosztowała ok 10 tys. dla jednego taki koszt na raz plus inne rzeczy jak np. komplet mebli (nie wiem ile ale strzelam 1000-3000zł) będzie na luzie, dla innej osoby to będą bardzo naginające budżet i raz że ktoś będzie polował na używki, a dwa że nie będzie kupował wszystkiego i sobie to jakoś rozłoży. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że w III trymestrze brzuch może być duży, mogą puchnąć nogi - można nie mieć ani siły, ani ochoty latać po sklepach. Jak ktoś planuje pokój dla dziecka czy jakiś remont to warto mieć czas żeby wywietrzało.

Ja mam już trochę ciuchów, ale kupiłam je jeszcze przed ciążą i to są malutkie rozmiary - głównie 44, 50. Mam też kocyk bambusowy po córce.
Jeżeli chodzi o ciuchy (nowe) to trzeba widzieć, że teraz jest kolekcja letnia wszędzie więc dla naszych maluchów mało co można kupić. Ale na pewno używki można już kupić w jakiś paczkach. Myślę, że warto też popytać znajomych bo często ludziom się nie chce wystawiać bo to trochę roboty, a chętnie się pozbędą. Ja regularnie za darmo oddaję ciuchy po dzieciach.
Ja akurat nie jestem dobra w wyprawce bo np. nie kupuję łóżeczka, ale za to pewnie kupię chicco baby hug, żeby móc na spokojnie odłożyć dziecko i nie narażać go na ciągłe lizanie przez psy :p
Podsumowując ja pewnie trochę zacznę szaleć po sobocie jak poznam na 99,9% płeć, ale ja ogólnie prawie codziennie kupuję coś dzieciom bo niestety jestem trochę chora w tym temacie, więc na pewno będę kupować przez całą ciąże i już po porodzie. Ale jeżeli chodzi o te grubsze sprawy to w połowie lipca mamy trochę mini remont i pewnie po nim kupimy te grubsze rzeczy czyli gdzieś tak w sierpniu. Ale np. torbę do szpitala ostatnio pakowałam 29 sierpnia, mając termin na 27 sierpnia ;) także teraz pewnie będzie podobnie.

Zobacz załącznik 1538504



8 standardowych tabletek, z których każda zawiera 500 mg substancji czynnej. Jednorazowo można przyjąć w ciąży maksymalnie 1-2 tabletek paracetamolu, czyli 500 mg – 1 g



Ja myślę, że jednak przy anemii to bym się ratowała czymś na receptę.

Zobacz załącznik 1538507



Ja staram się myśleć po 1 pozytywnie, po 2 mam w bliskim otoczeniu mamę, która w piątek zgłosiła się do szpitala bo w sobotę miała mieć planowane wywoływanie. I do niego ni doczekała - 39tc. Na KTG przed snem było wszystko w porządku, coś się zadziało w nocy



Tak jak napisałam, naprawdę dziewczyny się udzielają bardzo często, z listy zniknęły dziewczyny nieudzielające się od 2 tygodni. Tak, jak się przestajesz udzielać to i powiadomienia przestają się pojawiać. Choć z tego co się orientuję dopóki się jest na liście to po przez moje oznaczenie również przychodzą powiadomienia, chyba że się je wyłączy w ustawieniach
Hm staram się udzielać codziennie.
 
Boże ja planuje zacząć wyprawkę jakoś w listopadzie, a ogarniać w grudniu mieszkanie 😅 Jakby bardzo się boje, że coś pójdzie po drodze nie tak i nie zniosłabym tych ciuszków i mebelków 😫

Będzie wszystko dobrze, zobaczysz 😊
Ja sobie wolę podzielić to wszystko na mniejsze etapy i zacząć szybciej, co nie znaczy że po 20 tygodniu będę miała pełną komodę i wózek 🤣
W grudniu chciałabym wszystko już mieć przygotowane.
W sierpniu zaplanowaliśmy mały remont i zamianę pokoi - mój syn ma trochę większy metraż niż my sypialnię i musimy się zamienić.
 
Mój synek jeszcze nie ma 2 lat także wszystkie najważniejsze rzeczy takie jak łóżeczko,wózki,foteliki będziemy mieli po nim-to sporą część wydatków,która odejdzie. Jeśli chodzi o taką wyprawkę ubraniową to sporo rzeczy mamy takich neutralnych płciowo,ale myślę,ze ogólnie po połówkowych to jest fajny czas na takie fest przygotowania. I samopoczucie jest znośne i już wiadomo, kto tam mieszka w tym brzuchu :)

Mam pytanie do osób które są w kolejnej ciąży, czy też was bolą pępki? W pierwszej nie miałam tego problemu, po ciąży byłam u fizjo uro-gin i zamknęłam drobne rozejście mięsnia prostego brzucha. Zastanawiam się czy ten ból pępka (tylko jak go dotykam) to coś czym powinnam się zająć bo może się zrobić np jakaś przepuklina,czy to normalne uczucie w kolejnej ciąży?
 
Ja chyba zacznę po mału od sierpnia/września moze cos na promocjach jeszcze upoluje 😅 zeby po mału wszystko kompletować tylko nie wiem gdzie to bede trzymać 🙈 pokoj dziecka dopiero będziemy robić na wiosnę bo póki co sa ważniejsze rzeczy na głowie(tez remontowe) po za tym do pół roku dziecko bedzie z nami w sypialni. Tez staram sie myślec pozytywnie ze wszystko bedzie dobrze, myśle ze ta zła passa juz mi przeszła. 😊co do rzeczy bede kupować uniwersalne.. w ogole nie lubię przepłacać i kocham kupować rzeczy na wyprzedazach lub w lumpeksach wiec myśle ze bede w swoim żywiole 🤩 zeby tylko nie przesadzić z iloscia😂
 
reklama
Bugaboo Fox 5 Forest Green

Zobacz załącznik 1538490



Tak jak pisałam, staram się pilnować odzywania się co 1.5-2 tygodnie. Większość dziewczyn odzywa się min. raz w tygodniu (a są takie i aktywne codziennie) a myślę, że na tym etapie 90% z nas pracuje i/lub ma też inne obowiązki, słabe samopoczucie.

Co do wyprawki wszystko zależy od tego czego potrzebujesz, oczekujesz i jakie masz możliwości finansowe - trzeba mieć świadomość, że po pierwsze rzeczy dla dzieci są relatywnie drogie np. wózek wyżej ze wszystkimi dodatkami będzie nas kosztowała ok 10 tys. dla jednego taki koszt na raz plus inne rzeczy jak np. komplet mebli (nie wiem ile ale strzelam 1000-3000zł) będzie na luzie, dla innej osoby to będą bardzo naginające budżet i raz że ktoś będzie polował na używki, a dwa że nie będzie kupował wszystkiego i sobie to jakoś rozłoży. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że w III trymestrze brzuch może być duży, mogą puchnąć nogi - można nie mieć ani siły, ani ochoty latać po sklepach. Jak ktoś planuje pokój dla dziecka czy jakiś remont to warto mieć czas żeby wywietrzało.

Ja mam już trochę ciuchów, ale kupiłam je jeszcze przed ciążą i to są malutkie rozmiary - głównie 44, 50. Mam też kocyk bambusowy po córce.
Jeżeli chodzi o ciuchy (nowe) to trzeba widzieć, że teraz jest kolekcja letnia wszędzie więc dla naszych maluchów mało co można kupić. Ale na pewno używki można już kupić w jakiś paczkach. Myślę, że warto też popytać znajomych bo często ludziom się nie chce wystawiać bo to trochę roboty, a chętnie się pozbędą. Ja regularnie za darmo oddaję ciuchy po dzieciach.
Ja akurat nie jestem dobra w wyprawce bo np. nie kupuję łóżeczka, ale za to pewnie kupię chicco baby hug, żeby móc na spokojnie odłożyć dziecko i nie narażać go na ciągłe lizanie przez psy :p
Podsumowując ja pewnie trochę zacznę szaleć po sobocie jak poznam na 99,9% płeć, ale ja ogólnie prawie codziennie kupuję coś dzieciom bo niestety jestem trochę chora w tym temacie, więc na pewno będę kupować przez całą ciąże i już po porodzie. Ale jeżeli chodzi o te grubsze sprawy to w połowie lipca mamy trochę mini remont i pewnie po nim kupimy te grubsze rzeczy czyli gdzieś tak w sierpniu. Ale np. torbę do szpitala ostatnio pakowałam 29 sierpnia, mając termin na 27 sierpnia ;) także teraz pewnie będzie podobnie.

Zobacz załącznik 1538504



8 standardowych tabletek, z których każda zawiera 500 mg substancji czynnej. Jednorazowo można przyjąć w ciąży maksymalnie 1-2 tabletek paracetamolu, czyli 500 mg – 1 g



Ja myślę, że jednak przy anemii to bym się ratowała czymś na receptę.

Zobacz załącznik 1538507



Ja staram się myśleć po 1 pozytywnie, po 2 mam w bliskim otoczeniu mamę, która w piątek zgłosiła się do szpitala bo w sobotę miała mieć planowane wywoływanie. I do niego ni doczekała - 39tc. Na KTG przed snem było wszystko w porządku, coś się zadziało w nocy



Tak jak napisałam, naprawdę dziewczyny się udzielają bardzo często, z listy zniknęły dziewczyny nieudzielające się od 2 tygodni. Tak, jak się przestajesz udzielać to i powiadomienia przestają się pojawiać. Choć z tego co się orientuję dopóki się jest na liście to po przez moje oznaczenie również przychodzą powiadomienia, chyba że się je wyłączy w ustawieniach
Też staram się myśleć pozytywnie jak najbardziej :) Tak jak napisałaś każdym momencie może się coś zadziać. Na dany moment zaczęłam 9 tc więc wydaje mi się, że mamy jeszcze trochę czasu i może zacznę wcześniej. Na dany moment o tym nie myśle, ale wózek i łóżeczko mieliśmy na oku w poprzedniej ciąży więc tu jeszcze zobaczyć na żywo i dać znać dziadkom bo to prezenty od nich 😉
 
Do góry