reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Powodzenia na dzisiejszych wizytach dziewczyny,czekamy na same mile wieści.
Ja też jestem tutaj taka z doskoku, dużo tu się nie odzywam bo trochę czasu mało, Ale w wolnej chwili staram się nadrabiać. Jestem też na grupie styczniowe mamy na fb i mamy tam grupę na messengerze. O losie, tam się dowiedzieć cokolwiek to graniczy z cudem, w.sensie chaos i zamieszanie, to forum jest zdecydowanie fajniejsze, z tamtego chyba zrezygnuje.
Zaczęłam wczoraj 10tc (wg usg niby 10+4) I od wczoraj mam gorsze mdłości I samopoczucie. Helloł?!? W pierwszej ciąży w 11tc wszystko mijało, a to to nie wiem co to ma być.
 
Mi do tej pory średnio wchodziła gazowana, a dziś rano coś się odmieniło i po niegazowanej taka akcja. Od razu kupiłam właśnie cole i już troszkę lepiej.
A spróbuj może lekko gazowaną i dobrze schłodzoną? Mnie po niegazowanej też zbiera na wymioty gazowana jest za mocna, ale lekko odmienia moje żyćko teraz 😇
 
15:30 i dziś mamy 9+4 a ja nie wiem czego się spodziewać- czy dzidzi już może się ruszać? 😅 w poprzedniej ciąży dobrnęliśmy do 8+2 i tam totalnie nic nie było widać 🤷🏻‍♀️

Ja byłam na USG jakoś koło 8, a potem 10 i na obu bobas był mega ruchliwy :) wiadomo, że jeszcze może nie wygląda jakoś super bo nadal duża główka, małe ciałko, ale już fajnie - nadal na tym etapie nie puszczano mi serduszka, dopiero po skończeniu 11 tygodnia
 
@olka11135 - gratuluję wyników Nifty :) sama jestem ciekawa tej płci, bo chyba też miałaś wysokie bety, a mówisz że jednak bardziej chlopaka podejrzewasz :) a co do moczu - da się to źle pobrać? Ja po prostu nasikalam do pojemnika, ale jeśli się da źle to może też coś zrobiłam nie tak. Jednak u mnie to raczej jest infekcja bo nawet wieczorami czuje pieczenie :/

@LU36 - mi genetyk tłumaczył to tak, że NIFTY Pro ma czulosc 5MPZ na mikrodelecje I mikroduplikacje, w sensie wykrywa tylko większe niż 5, a większość mikrodelecji I mikroduplikacji ma wielkość około 2.5MPZ dlatego te testy nie są w stanie tego wykryc i są bardzo mało czułem w tym zakresie. Tak naprawdę najbardziej są czule na zespol downa, i mają też dobra czułość na Edwardsa i Patau, no ale to masz wykluczone. Przy pozostałych pojawiają się błędy- jest taka grupa na fcb "Badania w ciąży: usg, badania prenatalne..." coś w tym stylu i tam dziewczyny właśnie opisywały przypadki pomyłek w jedną i druga stronę. Inne te testy NIPT też się mylą, np Panorama czy Veragene są bardzo czule to znowu czasem daja wyniki fałszywie pozytywne... Ja na pewno jakiś zrobię, o ile nie będę od razu miała wskazań do amnio, bo też to rozważam, no i o ile się ciąża utrzyma. Ale przy badaniu zarodkow w ivf to bym już nie robiła tych testów, bo masz te wady wykluczone na które te testy są czule. Chyba najlepiej dokładne usg - tam też bardzo dużo widać, chyba najwiecej, zwłaszcza jak zrobi dobry lekarz.
 
No witam dziewczynki.
@olka11135 super że wszystko dobrze teraz byle do soboty i będziesz wiedzieć kto mieszka u cb w brzuszku
Ja miałam USG w 7 tyg i w 10 tyg i też dzieci był mega ruchliwy. Teraz czekam tylko na kasę i zamawiam detektor. Przez to co lek napisała.
Wczoraj miałam prenatalne na NFZ razem z badaniami i co wad tj t 21,18 i q 13 ryzyko jest niskie. Preeklampsja 1:89
Oraz zahamowaniem wzrostu płodu 1:92
Dostałam acard 150 mg na noc i zalecenie wykonania echo serca po 24 tyg. Że względu na niską akcje serca 146 ud / min i wadę serca u mojej mamy i starszego syna (które same zarosły po 6 mcu życia)
 

Załączniki

  • 0a4a1588-770f-4d6b-a776-e6bdb60d8fa6.jpeg
    0a4a1588-770f-4d6b-a776-e6bdb60d8fa6.jpeg
    84,8 KB · Wyświetleń: 65
reklama
Do góry