reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

No witam dziewczynki.
@olka11135 super że wszystko dobrze teraz byle do soboty i będziesz wiedzieć kto mieszka u cb w brzuszku
Ja miałam USG w 7 tyg i w 10 tyg i też dzieci był mega ruchliwy. Teraz czekam tylko na kasę i zamawiam detektor. Przez to co lek napisała.
Wczoraj miałam prenatalne na NFZ razem z badaniami i co wad tj t 21,18 i q 13 ryzyko jest niskie. Preeklampsja 1:89
Oraz zahamowaniem wzrostu płodu 1:92
Dostałam acard 150 mg na noc i zalecenie wykonania echo serca po 24 tyg. Że względu na niską akcje serca 146 ud / min i wadę serca u mojej mamy i starszego syna (które same zarosły po 6 mcu życia)
no faktycznie akcja serca w dolnej granicy normy, więc lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza, że faktycznie u Ciebie w rodzinie były wady serca
 
reklama
@olka11135 - gratuluję wyników Nifty :) sama jestem ciekawa tej płci, bo chyba też miałaś wysokie bety, a mówisz że jednak bardziej chlopaka podejrzewasz :) a co do moczu - da się to źle pobrać? Ja po prostu nasikalam do pojemnika, ale jeśli się da źle to może też coś zrobiłam nie tak. Jednak u mnie to raczej jest infekcja bo nawet wieczorami czuje pieczenie :/

@LU36 - mi genetyk tłumaczył to tak, że NIFTY Pro ma czulosc 5MPZ na mikrodelecje I mikroduplikacje, w sensie wykrywa tylko większe niż 5, a większość mikrodelecji I mikroduplikacji ma wielkość około 2.5MPZ dlatego te testy nie są w stanie tego wykryc i są bardzo mało czułem w tym zakresie. Tak naprawdę najbardziej są czule na zespol downa, i mają też dobra czułość na Edwardsa i Patau, no ale to masz wykluczone. Przy pozostałych pojawiają się błędy- jest taka grupa na fcb "Badania w ciąży: usg, badania prenatalne..." coś w tym stylu i tam dziewczyny właśnie opisywały przypadki pomyłek w jedną i druga stronę. Inne te testy NIPT też się mylą, np Panorama czy Veragene są bardzo czule to znowu czasem daja wyniki fałszywie pozytywne... Ja na pewno jakiś zrobię, o ile nie będę od razu miała wskazań do amnio, bo też to rozważam, no i o ile się ciąża utrzyma. Ale przy badaniu zarodkow w ivf to bym już nie robiła tych testów, bo masz te wady wykluczone na które te testy są czule. Chyba najlepiej dokładne usg - tam też bardzo dużo widać, chyba najwiecej, zwłaszcza jak zrobi dobry lekarz.

Ogólnie wszystkie bzdurne przesądy jak chiński kalendarz płci, owulacja z lewego jajnika, puls dziecka itp. wskazują na dziewczynkę, no ale dla mnie na USG to był chłopiec od piątku myślę jako ONIM no ale zobaczymy w sobotę :D

Tak - po pierwsze przed pobraniem się nie pomyłam bo to było wcześnie, mocno mi się chciało i jakoś nie ogarnęłam. Po drugie mi kiedyś jakiś lekarz czy położna powiedziała, że poleca nałożyć gazik na pojemnik - wtedy jakieś syfy zostaną na nim, a czysty mocz w pojemniku i tego też nie zrobiłam.

A do drugiego pobrania już się przyłożyłam z zachowaniem wyżej wymienionych i wyszło czysto.
No witam dziewczynki.
@olka11135 super że wszystko dobrze teraz byle do soboty i będziesz wiedzieć kto mieszka u cb w brzuszku
Ja miałam USG w 7 tyg i w 10 tyg i też dzieci był mega ruchliwy. Teraz czekam tylko na kasę i zamawiam detektor. Przez to co lek napisała.
Wczoraj miałam prenatalne na NFZ razem z badaniami i co wad tj t 21,18 i q 13 ryzyko jest niskie. Preeklampsja 1:89
Oraz zahamowaniem wzrostu płodu 1:92
Dostałam acard 150 mg na noc i zalecenie wykonania echo serca po 24 tyg. Że względu na niską akcje serca 146 ud / min i wadę serca u mojej mamy i starszego syna (które same zarosły po 6 mcu życia)

Wierzę, że to tylko statystyka i będzie dobrze!

A poprzednie dzieciaki rodziłaś przed czasem?

Przy cukrzycy ciążowej niestety woda to główne źródło nawodnienia także trzeba było znaleźć odpowiednią 😂 colę to wypije sobie od czasu do czaaasu 😅

A zero poza tym, że to to syf (ale w sumie zwykła też xD ) nie bardzo?
Mój mąż jest cukrzykiem, ale jako że on na insulinie to je co chce :/
 
Ogólnie wszystkie bzdurne przesądy jak chiński kalendarz płci, owulacja z lewego jajnika, puls dziecka itp. wskazują na dziewczynkę, no ale dla mnie na USG to był chłopiec od piątku myślę jako ONIM no ale zobaczymy w sobotę :D

Tak - po pierwsze przed pobraniem się nie pomyłam bo to było wcześnie, mocno mi się chciało i jakoś nie ogarnęłam. Po drugie mi kiedyś jakiś lekarz czy położna powiedziała, że poleca nałożyć gazik na pojemnik - wtedy jakieś syfy zostaną na nim, a czysty mocz w pojemniku i tego też nie zrobiłam.

A do drugiego pobrania już się przyłożyłam z zachowaniem wyżej wymienionych i wyszło czysto.


Wierzę, że to tylko statystyka i będzie dobrze!

A poprzednie dzieciaki rodziłaś przed czasem?



A zero poza tym, że to to syf (ale w sumie zwykła też xD ) nie bardzo?
Mój mąż jest cukrzykiem, ale jako że on na insulinie to je co chce :/
wysztkie rodziłam w terminie lub tyg przed. Zosia miala podejrzenie hipotrofii ale się nie potwierdzilo. Urodziła się z wagą 2700 gbwole taka wagę że taka jak u syna 4350 g i 61 cm
 
Też słyszałam o tych przesądach i kiepsko się sprawdzają... Przy okazji plci - Ja miałam bardzo wysoka bete 14dpo - 590 i szczerze mówiąc dalej się boję, bo przeczytałam że przy ZD są wysokie bety. Przeszukałam pół internetu w poszukiwaniu kogoś kto taka miał, z reguły 14dpo ta beta jest 100-250, znalazłam jedna dziewczynę na forum IVF (bo tam mocno monitorują te bety i piszą w stopkach, na dodatek tam dokladnie wiedza jaki jest wiek ciazy) I ona jest teraz w 3 trym, czeka na chlopca. Także wysoka beta też nie zawsze oznacza dziewczynkę.
Jednak ja w poprzedniej ciąży fizycznie się czulam dobrze w 1 trymestrze, jedynie też miałam swoje zmartwienia ale objawów ciąży to prawie wcale (poza sikaniem) a teraz całymi dniami mnie mdli i czuje się jak g****. Na dziewczynkę to w ogóle nie liczę bo owulacja mi się przesunęła i dosłownie chyba z godzinę przed owulacja powstała ta ciąża (ja owulacje czuje bardzo mocno, a wcześniej nic nie było bo mąż najpierw był u matki swojej bo miała operacje na przepukline a potem 2 dni jelitowka...) także dokładnie wiem kiedy była owulacja i właśnie 14dpo ta wielka beta (dlatego tez nie mam watpliwosci jaki jest wiek ciazy i martwie sie wymiarami zarodka). A podobno w dzien owulacji to raczej powstaja chlopcy i to jedyna jako tako potwierdzona teoria bo plemniki Y sa szybsze.


Oj, to ja też rano się nie kąpałam ani nie sikałam przez żaden gazik
 
Też słyszałam o tych przesądach i kiepsko się sprawdzają... Przy okazji plci - Ja miałam bardzo wysoka bete 14dpo - 590 i szczerze mówiąc dalej się boję, bo przeczytałam że przy ZD są wysokie bety. Przeszukałam pół internetu w poszukiwaniu kogoś kto taka miał, z reguły 14dpo ta beta jest 100-250, znalazłam jedna dziewczynę na forum IVF (bo tam mocno monitorują te bety i piszą w stopkach, na dodatek tam dokladnie wiedza jaki jest wiek ciazy) I ona jest teraz w 3 trym, czeka na chlopca. Także wysoka beta też nie zawsze oznacza dziewczynkę.
Jednak ja w poprzedniej ciąży fizycznie się czulam dobrze w 1 trymestrze, jedynie też miałam swoje zmartwienia ale objawów ciąży to prawie wcale (poza sikaniem) a teraz całymi dniami mnie mdli i czuje się jak g****. Na dziewczynkę to w ogóle nie liczę bo owulacja mi się przesunęła i dosłownie chyba z godzinę przed owulacja powstała ta ciąża (ja owulacje czuje bardzo mocno, a wcześniej nic nie było bo mąż najpierw był u matki swojej bo miała operacje na przepukline a potem 2 dni jelitowka...) także dokładnie wiem kiedy była owulacja i właśnie 14dpo ta wielka beta (dlatego tez nie mam watpliwosci jaki jest wiek ciazy i martwie sie wymiarami zarodka). A podobno w dzien owulacji to raczej powstaja chlopcy i to jedyna jako tako potwierdzona teoria bo plemniki Y sa szybsze.


Oj, to ja też rano się nie kąpałam ani nie sikałam przez żaden gazik

Poza tam jakimiś przesądami typu objawy to akurat u mnie te różne pierdoły się sprawdziły przy poprzednich dzieciach. Akurat z betą to nie wiem bo w tamtych ciążach za każdym razem robiłam ok 5 tygodnia ciąży jedną i była bardzo wysoka, ale i też tydzień później na USG były zarodki z serduszkami

U mnie czy ta beta wysoka była to nie wiem, jeżeli brać pod uwagę termin wyliczony i wpisany już kartę ciąży czyli 31.12 to wychodzi, że 14 dpo miałam betę 213 więc ogólnie wydaje mi się, że taki średniak

Mi jest tak naprawdę bez różnicy bo mam już chłopca i dziewczynkę. Córka będzie kręcić nosem na brata, ale wierzę że do grudnia się po prostu ewentualnie oswoi i tyle :)
 
W ogóle jak już jesteśmy przy tych testach, a można sobie w Polsce zrobić amniopunkcję bez wskazań? Po prostu prywatnie, że idę płacę i mam? Czy z racji tego, że to inwazyjne badanie to muszę mieć skierowanie nawet prywatnie, tak samo jak np. z RTG?
 
reklama
Ogólnie wszystkie bzdurne przesądy jak chiński kalendarz płci, owulacja z lewego jajnika, puls dziecka itp. wskazują na dziewczynkę, no ale dla mnie na USG to był chłopiec od piątku myślę jako ONIM no ale zobaczymy w sobotę :D

Tak - po pierwsze przed pobraniem się nie pomyłam bo to było wcześnie, mocno mi się chciało i jakoś nie ogarnęłam. Po drugie mi kiedyś jakiś lekarz czy położna powiedziała, że poleca nałożyć gazik na pojemnik - wtedy jakieś syfy zostaną na nim, a czysty mocz w pojemniku i tego też nie zrobiłam.

A do drugiego pobrania już się przyłożyłam z zachowaniem wyżej wymienionych i wyszło czysto.


Wierzę, że to tylko statystyka i będzie dobrze!

A poprzednie dzieciaki rodziłaś przed czasem?



A zero poza tym, że to to syf (ale w sumie zwykła też xD ) nie bardzo?
Mój mąż jest cukrzykiem, ale jako że on na insulinie to je co chce :/
Tak szczerze jak rozmawiałam, to cola zero jest gorsza od zwykłej xD jak już chce się napić to kupuje sobie puszkę zwykłej i pije np. przed obiadem jakoś 😂
 
Do góry