reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Biorę się za nadrabianie! Wczoraj był dzień dziecka więc najpierw coś dla rodziców, którzy też dziećmi są, a potem coś dla dzieci. Jak wyszłam z domu o 13 tak wróciłam o 22. Bolało mnie dosłownie wszystko. Za rok wyślę tylko Starego, a ja mam fajrant bo 6 miesięczny maluch i tak nie skorzysta z niczego :p



Oczywiście, że jesteś tu mile widziana! Dziewczyny z granicznym terminem często są na dwóch grupach, bo różnie to z dziećmi bywa :)



Ja też nie znoszę zakupów. Wszystko zamawiam. Bardzo rzadko kupuję coś stacjonarnie



Widziałam na prywatnych grudniowych. Jesteś przepiękna! 😍



Super!



Wstępnie chcę zrobić w okolicach 9 czerwca (widziałam, że w wielu miejscach nie ma problemu z zapisem z dnia na dzień). Powinnam być wtedy min. w 10+2 - ale wrzuciłam sobie jeszcze szybkie USG na 07.06 i wtedy zdecyduję bo mi się ten termin tak waha, bo jak będzie za mała frakcja DNA to nie wyjdzie

Wiesz co ta aplikacja to "Moja ciąża" mi się podoba bo ... nic w niej nie ma :D masz tylko pogląd na bobasa, potem można notować kopnięcia i skurcze. Dla mnie to jest wystarczające bo te inne aplikacje często mają masę jakiś artykułów itp. mnie to w ogóle nie interesuje w 4 ciąży



Ja w ogóle piję kranówkę i nic nie filtruję. Nie widzę potrzeby. Jest spoko



Super!



Wydaje mi sie, że jest na tej liście NFZ więc pewnie tym bardziej prywatnie zalecają. No i tak dziewczyny piszą stan zapalny zęba jest zagrożeniem dla ciąży. Leczenie zębów nawet ze znieczuleniem w ciąży czy przy karmieniu piersią jest okej. Ja mam wizytę teraz 12 - u swojego stomatologa. Na NFZ nie chce mi się bawić, szczególnie że ten mój też jakby z darmo bo z pakietu lux med



Mają 7 dni roboczych

Kobiety w ciąży mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach poza kolejnością.

Co oznacza „poza kolejnością”?

  • świadczenia w poradniach specjalistycznych i szpitalach udzielane są w dniu zgłoszenia,
  • jeżeli świadczenie w dniu zgłoszenia nie będzie możliwe, powinno być zrealizowane w innym terminie, poza kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących,
  • w przypadku świadczeń w poradniach specjalistycznych (AOS) świadczenie powinno zostać udzielone nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
Potrzebne dokumenty:

zaświadczenie od lekarza potwierdzające ciążę i dokument tożsamości.

Podstawa prawna:

art. 47c ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1938 z późn. zm.).



Super!



Z tym, żebyś się nie rozczarowała bo tak jak pisałam teraz wielu lekarzy nie puszcza serduszka w I trymestrze ze względów zdrowotnych.



U mnie jest różnie. Tzn. dwie moje pierwsze ciąże były na lajcie. Ale nie byłam na żadnym forum więc jakby dla mnie oczywiste było - seks, zapłodnienie, ciąża, poród :p
Teraz był oczywiście ogromny stres czy to znowu nie będzie ciąża pozamaciczna. Potem trochę za często chodziłam na USG i sama dałam sobie do głowy bo pęcherzyk z duży, zarodek bez serca, a w końcu wyszło, że jest okej. Teraz mam takie dni, że czuję że jest dobrze - rzygam, nie mam siły, wszystko mnie boli. A potem trafiam tu na forum na jakiś wątek w stylu: serce przestało bić w 8 tygodniu ciąży, objawy przeszły mi 3 tygodnie po poronieniu. Więc dostaję z schizy, że to że mam objawy, że się nasilają itd. to g*wno znaczy. Dlatego umówiłam się na to USG 7 czerwca. Jednak 3 tygodnie bez USG to dla mnie za dużo. Myślę, że jak już będzie po NIFTY i prenatalnych i będę wiedziała, że dziecko żyje, jest zdrowe to dam sobie na luz. Pytanie też kiedy zacznę czuć ruchy bo np. z synem nie czułam praktycznie całą ciąże, a z córką już od 14tc - a to jednak mnie uspokaja bardzo
Aż normalnie się cieplutko na serduszko robi choć cb nie widziałam mam jakąś dziwną sympatię do cb aż to dziwne jest. Szkoda że nie mieszkam w wawie to możnaby się spotkać ale nic straconego bo często tam bywam ;) wklejam też tu ten zmniejszony kolaż. Postanowiłam robić fotki co tydzień bo muszę też trenerowi wysyłać który prowadzi moja dietę i ćwiczenia niby online ale co tydzień trzeba zdawać raport
 

Załączniki

  • dcbd5a78-5ceb-44ca-9da8-bd573c23bd80.jpeg
    dcbd5a78-5ceb-44ca-9da8-bd573c23bd80.jpeg
    66,8 KB · Wyświetleń: 154
reklama
Aż normalnie się cieplutko na serduszko robi choć cb nie widziałam mam jakąś dziwną sympatię do cb aż to dziwne jest. Szkoda że nie mieszkam w wawie to możnaby się spotkać ale nic straconego bo często tam bywam ;) wklejam też tu ten zmniejszony kolaż. Postanowiłam robić fotki co tydzień bo muszę też trenerowi wysyłać który prowadzi moja dietę i ćwiczenia niby online ale co tydzień trzeba zdawać raport

Ja jestem zawsze chętna na spotkanie! Mój dom dla każdego stoi otworem :)

No figura do pozazdroszczenia na maxa! 😍
 
Aż normalnie się cieplutko na serduszko robi choć cb nie widziałam mam jakąś dziwną sympatię do cb aż to dziwne jest. Szkoda że nie mieszkam w wawie to możnaby się spotkać ale nic straconego bo często tam bywam ;) wklejam też tu ten zmniejszony kolaż. Postanowiłam robić fotki co tydzień bo muszę też trenerowi wysyłać który prowadzi moja dietę i ćwiczenia niby online ale co tydzień trzeba zdawać raport
figura petarda 😁😁 ♥️😍😍
 
Hej kochane!
Dajcie znać czy któraś miała może cukrzyce ciążową i jak wyglądała u niej dieta? Jestem strasznie wybredna co do jedzenia a przy diecie to już w ogóle. Drugi dzień stosowania a ja nie mam pomysłu co jeść 🥺😭

A co lubisz? Na co masz ochotę? Mam sporo książek na ten temat nie wegańskich to mogę zrobić jakieś screeny. Mój mąż choruje na cukrzycę typu pierwszego od 13 roku życia
 
Hejka ile płaciłyście za badania? Dziś byłam zrobiłam i 328zł placiłam masakra dobrze że później tylko mocz i krew będzie to już dużo mniej będę płacić
Ja sobie kupiłam prywatnie pakiet medyczny za 2600. Jak przeliczyłam wizyty u mojego gin i badania to powinnam być na plus. Dodatkowo mam w pakiecie innych lekarzy więc będę wyciskać z pakietu ile się da :D
 
reklama
Pociesze Cię, ja pierwsza wizytę mam dopiero 19.06, za 2,5 tyg, to dopiero się nie idzie doczekać 🙈 według aplikacji i OM też mam dzisiaj 6+1 i też nie czuje objawów ciąży, oprócz tego, że jestem bardziej senna i szybciej się męczę... I też się martwię co i jak, bo w poprzedniej ciąży miałam okropne mdłości codziennie przez cały dzień.
Może to jakaś wskazówka co do płci... ;) W drugiej ciąży lekarz pyta: Taka sama ta ciąża jak wtedy, czy inna? Zupełnie inna. A co było? Dziewczynka. To teraz będzie chłopiec. I był :)
 
Do góry