reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

U nas szpitalne przygody się na szczęście dobrze skończyły. I ja i syn wyszliśmy tego samego dnia i dochodzimy do siebie. Dzidzia ma się dobrze (zrobili USG przed wypuszczeniem), wielkość prawidłowa, serce ok, rusza się 💙. Widać że twardziel jak mój pierworodny, który mimo mojego prawie co zawinięcia się przez zapalenie trzustki (w 9. miesiącu miałam -25kg w stosunku do wagi sprzed ciąży) przetrwał i urodził się z dobrą wagą i zdrowiutki.
Dostałam już L4 i w sumie dobrze. Pracuję w szkole i ominęły mnie największe przyjemności w roku, czyli szał papierologiczny. Nie będę tęsknić i już tam nie wrócę. Szczególnie po tym, jak napisałam rodzicom mojej wychowawczej klasy, że już mnie nie będzie i na mnie najechali, że powinnam zrobić zebranie i im osobiście powiedzieć, bo na pewno już to dawno planowałam 🤣, a zresztą co to za zwolnienia jak bombelki się pobudziły na tydzień przed wystawieniem ocen że nie zdają i muszą poprawiać wszystko od września. Echhh... mogłam nic nie pisać, by mieli niespodziankę po wakacjach ;) przynajmniej z jednej fajnej klasy, z którą się trzymałam, dostałam parę miłych słów na pożegnanie. No to teraz lecimy z wakacjami do stycznia 🕶️
 
reklama
Jestem po dwóch wizytach. Pierwsza na NFZ w szpitalu na Inflanckiej (takie info dla Warszawianek) i powiem że wow. Co prawda było opóźnienie 1.5h ale wynikające też z tego że pacjentka przede mną była tyle w gabinecie, a na wizytę zakładają 30 minut. Ja też byłam godzinę. Młoda Pani doktor - bardzo zaangażowana, wypytała o wszystko plus sama z siebie udzielała masy informacji. Zrobiła też USG i na chwilę puściła serduszko - dla mnie w tej ciąży to pierwszy raz więc wzruszający moment.
Do tego mimo że moje ciśnienie było w normie bo 117/76 to i tak zleciła mi mierzenie go w domu 2 razy dziennie. Do tego zleciła mi krzywa cukrzycowa już na tym etapie bo w wywiadzie otyłość i cukrzyca w rodzinie plus moje kiedy branie metforminy także mega zaangażowana. Następna wizyta za 3 tygodnie. Także przenoszę się tam na NFZ (chciałam Żelazna ale miałam różne zastrzeżenia). Dodam jeszcze że cały szpital po remoncie więc gabinet wygladal lepiej już w niektórych prywatnych miejscach a usg w ogóle wyglądało na super nowoczesne. Także chyba faktycznie Trzaskowski im nieźle sygnał kasą 🤭

Potem w lux med miałam USG prenatalne. Nie spodziewałam się tu jakiś cudów ale kość nosową obecna. NT 1.2 - poza tym wszystko tak jak trzeba. Łożysko mam na tylnej ścianie więc niby po tym cc lepiej. Lekarz nie mówił nic o płci, ale wiecie ja jestem na tych różnych grupach i chyba jednak słabo nam wyszła afirmacja bo dla mnie to chłopiec 🤡
Mega fajnie, że jesteś zadowolona i czujesz się zaopiekowana ;)
Skoro jeszcze nie wspomniał o płci to może nic straconego 😆 A kiedy planujesz tą imprezkę z poznaniem płci? :)

U nas szpitalne przygody się na szczęście dobrze skończyły. I ja i syn wyszliśmy tego samego dnia i dochodzimy do siebie. Dzidzia ma się dobrze (zrobili USG przed wypuszczeniem), wielkość prawidłowa, serce ok, rusza się 💙. Widać że twardziel jak mój pierworodny, który mimo mojego prawie co zawinięcia się przez zapalenie trzustki (w 9. miesiącu miałam -25kg w stosunku do wagi sprzed ciąży) przetrwał i urodził się z dobrą wagą i zdrowiutki.
Dostałam już L4 i w sumie dobrze. Pracuję w szkole i ominęły mnie największe przyjemności w roku, czyli szał papierologiczny. Nie będę tęsknić i już tam nie wrócę. Szczególnie po tym, jak napisałam rodzicom mojej wychowawczej klasy, że już mnie nie będzie i na mnie najechali, że powinnam zrobić zebranie i im osobiście powiedzieć, bo na pewno już to dawno planowałam 🤣, a zresztą co to za zwolnienia jak bombelki się pobudziły na tydzień przed wystawieniem ocen że nie zdają i muszą poprawiać wszystko od września. Echhh... mogłam nic nie pisać, by mieli niespodziankę po wakacjach ;) przynajmniej z jednej fajnej klasy, z którą się trzymałam, dostałam parę miłych słów na pożegnanie. No to teraz lecimy z wakacjami do stycznia 🕶️

Rodzice naprawdę bywają komiczni 🤣
Życzę Ci przyjemnych wakacji 🥳😎
 
Dziewczyny z Warszawy
Czy któraś z Was robiła kiedykolwiek orzeczenie czy coś od okulisty do porodu? Mój ginekolog już teraz mi to zaleca, żeby znaleźć kogoś konkretnego, najlepiej ze szpitala na Sierakowskiego. Możecie coś lub kogoś polecić? Nie jestem z Warszawy
 
Ja już po wizycie. Maluszek ma 3.4 cm i wszystko co trzeba na miejscu😆 strasznie ruchliwy był♥️, serduszko bije prawidłowo:) z mojego 9+4 już mi zmienili na 9+6 a z wielkości 10+2 wychodzi. Wiec myśle ze termin się zmieni z 15 stycznia na coś bliżej 10tego co by było zgodne z data transferu:) Prenatalne 6 lipca:)
 
Ja też już po. Dzidzi ma 3cm, z om 9+4 a z dzisiejszego usg 10tc. Widziałam jak bije serduszko i przepływy w pępowinie 🥲 na te chwile wszystko dobrze ☺️
 

Załączniki

  • received_2389328991235897.jpeg
    received_2389328991235897.jpeg
    132,8 KB · Wyświetleń: 62
Mega fajnie, że jesteś zadowolona i czujesz się zaopiekowana ;)
Skoro jeszcze nie wspomniał o płci to może nic straconego 😆 A kiedy planujesz tą imprezkę z poznaniem płci? :)



Rodzice naprawdę bywają komiczni 🤣
Życzę Ci przyjemnych wakacji 🥳😎

Mamy za tydzień 24.06 :) także wtedy się okaże na 99,9% :D

Dziewczyny z Warszawy
Czy któraś z Was robiła kiedykolwiek orzeczenie czy coś od okulisty do porodu? Mój ginekolog już teraz mi to zaleca, żeby znaleźć kogoś konkretnego, najlepiej ze szpitala na Sierakowskiego. Możecie coś lub kogoś polecić? Nie jestem z Warszawy

Nie znam więc niestety tu nie pomogę, ale zgadzam się z lekarzem że jeżeli potrzebujesz zaświadczenia od okulisty do CC to lepiej się za to szybko wziąć bo na przestrzeni lat baaardzo zmieniły się rekomendacje i już bardzo ciężko od okulisty uzyskać takie wskazanie :(

Ja już po wizycie. Maluszek ma 3.4 cm i wszystko co trzeba na miejscu😆 strasznie ruchliwy był♥️, serduszko bije prawidłowo:) z mojego 9+4 już mi zmienili na 9+6 a z wielkości 10+2 wychodzi. Wiec myśle ze termin się zmieni z 15 stycznia na coś bliżej 10tego co by było zgodne z data transferu:) Prenatalne 6 lipca:)
Ja też już po. Dzidzi ma 3cm, z om 9+4 a z dzisiejszego usg 10tc. Widziałam jak bije serduszko i przepływy w pępowinie 🥲 na te chwile wszystko dobrze ☺️

Ale super bobasy! :D
 
U mnie po wizycie, ale za tydzień zapisałam się na następną:( jak widzę po Waszych wpisach, Wasze zarodki większe a mój znów 2 dni do tyłu:( poza tym lekarz mówi że on że swojej strony żadnych obrzęków na razie nie widzi, no ale to zwykły ginekolog. Do tego mam mega infekcje i przepisana furagine. Krwiak się też trochę zmniejszyl.
 
Napiszę z własnego doświadczenia furagina jest nie polecana w pierwszym trymestrze ,mi jeden wypisał zaczęłam brać a od drugiego dostałam zjebke kto mi to wypisał bo jej się nie stosuje i od razu czarne myśli...
 
reklama
Do góry