reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Hej Dziewczyny, też dawno się nie odzywałam. Przepraszam 😣 po tym wszystkim co przeszłam ( in vitro, poronienie) jakoś tak wolałam nie zapeszać i się nie odzywać. Ale teraz już się czuje lepiej. Termin porodu Pani Doktor wyznaczyła na 15.01. prenatalne mam na 30.06. Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamy. 😘
 
reklama
Ale wiesz, że w ciąży masz pierwszeństwo i Panie mogą sobie swoje humory w buty wsadzić ;)

Ja tam akurat z tych chamskich, roszczeniowych ciężarnych i tam gdzie mogę to się zawsze wpraszam no sory ;)
dopiero po pobraniu to sobie uświadomiłam, i zapytałam panią czy następnym razem mogę bez kolejki. Usłyszałam pogawędkę ze niby dlaczego, ze starsi ludzie też zle się czują blabla. Ale następnym razem na pewno z tego skorzystam, ja tez jestem dosyć roszczeniowa, zwłaszcza jak ktoś na dzień dobry jest chamski. Odpłacam pięknym za nadobne jak to mówią.
 
Cześć. Ja już po wizycie i usg prenatalnym. Wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidzia starsza o 2 dni. Prawdopodobnie będzie dziewczynka :)

Super! 😍

dopiero po pobraniu to sobie uświadomiłam, i zapytałam panią czy następnym razem mogę bez kolejki. Usłyszałam pogawędkę ze niby dlaczego, ze starsi ludzie też zle się czują blabla. Ale następnym razem na pewno z tego skorzystam, ja tez jestem dosyć roszczeniowa, zwłaszcza jak ktoś na dzień dobry jest chamski. Odpłacam pięknym za nadobne jak to mówią.

Wiesz jak ja mam jakiś dzień że się faktycznie super czuję, mam czas to luz - mogę poczekać. Ale że większość dni czuję się jak g*wno to sory. Jak ktoś się rzuca to mówię, że jest duża szansa, że jak tu postoję jeszcze minutę to ją po prostu obrzygam i żeby nie było, że nie ostrzegałam :D
 
Ja po tej teleporadzie - w Medicover zabronili Furaginy i kazali stosowac Urinal, ale znów czytam ze to tylko żurawina bez recepty. Człowiek nie wie już co robić. No nic, spróbuję z tą żurawiną jak nie pomoże to chyba jednak Furagina wjedzie. Mam jeszcze jakieś globulki Hexagyn Duo.
Ogólnie na 22.06. tak jak mówiłam zapisałam się do jeszcze jednego lekarza na usg żeby skonsultować przypadek I ten lekarz ma certyfikat, boje się że już coś zobaczy, najwyżej będę się wyplakiwac w czwartek :(
A prenatalne do których nie wiem czy w ogóle dojdzie umówiłam na 10.07.
 
Ja po tej teleporadzie - w Medicover zabronili Furaginy i kazali stosowac Urinal, ale znów czytam ze to tylko żurawina bez recepty. Człowiek nie wie już co robić. No nic, spróbuję z tą żurawiną jak nie pomoże to chyba jednak Furagina wjedzie. Mam jeszcze jakieś globulki Hexagyn Duo.
Ogólnie na 22.06. tak jak mówiłam zapisałam się do jeszcze jednego lekarza na usg żeby skonsultować przypadek I ten lekarz ma certyfikat, boje się że już coś zobaczy, najwyżej będę się wyplakiwac w czwartek :(
A prenatalne do których nie wiem czy w ogóle dojdzie umówiłam na 10.07.

Co do infekcji to furagina nie jest wskazana w ciąży. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Spróbuj pić więcej soku z żurawiny, cytryny, ogólnie pić jak najwięcej.
 
Ja po tej teleporadzie - w Medicover zabronili Furaginy i kazali stosowac Urinal, ale znów czytam ze to tylko żurawina bez recepty. Człowiek nie wie już co robić. No nic, spróbuję z tą żurawiną jak nie pomoże to chyba jednak Furagina wjedzie. Mam jeszcze jakieś globulki Hexagyn Duo.
Ogólnie na 22.06. tak jak mówiłam zapisałam się do jeszcze jednego lekarza na usg żeby skonsultować przypadek I ten lekarz ma certyfikat, boje się że już coś zobaczy, najwyżej będę się wyplakiwac w czwartek :(
A prenatalne do których nie wiem czy w ogóle dojdzie umówiłam na 10.07.

A nie mogli Ci dać skierowania na posiew albo chociaż badanie ogólne moczu?

Nie wiem jak w masz w medicover, ale ja sobie sprawdziłam w lux med i z kartą ciąży mam nielimitowane badanie ogólnie moczu mogę sobie robić codziennie a nawet bez kart mogę zrobić raz w roku bez skierowania, na posiew już muszę mieć skierowanie
 
A nie mogli Ci dać skierowania na posiew albo chociaż badanie ogólne moczu?

Nie wiem jak w masz w medicover, ale ja sobie sprawdziłam w lux med i z kartą ciąży mam nielimitowane badanie ogólnie moczu mogę sobie robić codziennie a nawet bez kart mogę zrobić raz w roku bez skierowania, na posiew już muszę mieć skierowanie
Oni są bardzo niechętni na dawanie jakichkolwiek skierowan, bo to tylko taki pakiet z pracy za 60zl miesięcznie. Ja tam ciąży nie prowadzę, jedynie jedna lekarka mi zgodziła się dać wcześniej skierowania właśnie na badania ogólne ciąży- w sensie różyczka, tokso, właśnie morfologia, mocz. Umówiłam jedno usg na które czekam miesiac, a ciaze prowadzę gdzie indziej. Badanie moczu miałam w czwartek, wyszły erytrocyty, leukocyty, bialko w moczu, bakterie 2 tys przy normie do 380... idę właśnie w czwartek to wszystko skonsultować z jeszcze jednym lekarzem. On ma certyfikat, głównie mi zależy żeby obejrzał zarodek, choć nie wiem czy w połowie 9 tyg dużo zobaczy, ale może też się go poradze. Medicover traktuje jako dodatek, bo u mnie w Medi to czasem gorzej niż na NFZ (np przy poronieniu rok temu, kiedy beta już zaczęła spadać z 90 na 50, lekarz z Medicover chciał mi dać duphaston, to mu podziękowałam za takie coś:/ ), a nawet wtedy pamiętam że na bete nie mogłam wyprosić skierowania, bo lekarz twierdzil ze na tym etapie sie bety nie robi :/ musiałam robić prywatnie. Może uda mi się tam w medi zrobić jeszcze cytologie i dalej raczej nie będę z tego korzystać. Sam mocz to nie problem, nogę powtórzyć badanie gdzieś bliżej mnie, nawet nie wiem czy na cytologie chce mi się specjalnie do Medicover jechać, najbardziej mi zależało żeby tam zrobić te podstawowe badania typu różyczka, toxo, kiła, hiv, hcv, bo one wszystkie razem to już jest jakiś koszt a jednak za ten pakiet też place. W ogóle na kiłę też nie mam jeszcze wyniku w systemie od 5 dni i się martwię, na hiv i hcv miałam od razu tego samego dnia, że negatywne.
 
reklama
Dzień dobry, ja i moja grypa żołądkowa przespaliśmy cała noc i dziś do 15tej😀 ale mogę powiedziec ze wracam do żywych💪 Zazylam w końcu jedna tabletkę paracetamolu wczoraj i to wystarczyło . Muszę coś zjeść choć na razie to tylko ryże, kleiki, biszkopty i gotowane jabłka. Cieszę się ze powoli mam to za sobą
 
Do góry