reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Cześć dziewczyny, widzę że u mnie tak samo jak u u większości z samopoczuciem czyli kiepsko 😄 u mnie dzisiaj tc 9+5 jednak w poprzednim tygodniu miałam chyba apogeum mdłości i złego samopoczucia. Miałam też jakieś pojedyncze zaparcia a brzuch się napinał i pompowal jakbym była już conajmniej na półmetku ciąży.
Dodatkowo jeszcze w zeszły piątek wyjechaliśmy na krótki urlop do Hiszpanii który już mieliśmy dosyć dawno zaplanowany ale na urlopie na szczęście ciążowe objawy nie dawały po sobie żadnych znaków. Urlop intensywny fizycznie dla mnie ale psychicznie wiele pomógł mi z moimi rozterkami które kumulują się w głowie.

Ja u siebie zauważyłam że jak mam coś zrobić to spinam się i robię beż względu na to jak się czuje a może nawet mniej odczuwam dolegliwości wtedy niż jak nie mam nic zaplanowane to bym mogła przeleżeć i przespać cały dzień 😄
I tak samo wczoraj w dzień w którym wróciliśmy z wakacji, przeleżałam cały dzień wykończona i męczona lekkim refluksem i ogólnym bólem żołądka.


Pamiętam że w pierwszej ciąży nudnosci bardzo mnie męczyły do 16 tygodnia a potem z dnia na dzień to ustało. Mam nadzieję że w tej ciąży nastąpi to szybciej. 😄


U mnie prenatalne zapowiadają się na 5 lipca. Super widzieć że u was dzieciaczki dobrze się rozwijają. Trzymam kciuki za resztę bobasów które swoje prenatalne mają w lipcu. 🥰
 

Załączniki

  • 1687435692398654043186.jpg
    1687435692398654043186.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 34
I ja już po wizycie, serduszko bije, dzidziol ponad 5cm wiec troszkę mu się urosło 🥰 kamień z serca. To była wizyta na NFZ, i lekarz powiedział ze muszę tez zrobić te prenatalne, nie wspominałam mu ze jestem umówiona na 29 do osoby z certyfikatem, on tez robi prywatnie ale tego certyfikatu nie ma. Wiec przezorny ubezpieczony, może mam nakićkane ale umówiłam się tez na 26 do niego. Wyszedł mi za wysoki cukier i tsh, dostałam skierowanie do diabetologa. U nas cukrzyca jest akurat rodzinna ale zobaczymy jak to będzie.
 
W ulotce straszą silnymi bólami głowy, stąd moje pytanie o Luteinę. Póki co też się po niej dobrze czuje :)
Mnie głowa nie boli raczej częściej niż zwykle. A z jakich powodów lekarz Ci przypisał luteinę i na jak długo? Ja mam brać całą ciążę z uwagi na dwurożność macicy i związane z tym ryzyko wcześniejszego porodu.
 
Dziewczyny zauważyłam u siebie dzisiaj żółty sluz jest go dosyć sporo przy podcieraniu, nie czuje żadnego dyskomfortu ani pieczenia czy tez swędzenia, czy jest to objaw do niepokoju? Oczywiście włączyłam wujka Google i ze trzeba skontaktować z ginekologiem ale aktualnie nie mam takiej możliwości. Nie wydaje mi sie aby było to cos niepokojącego ale wiecie..
 
Haha no ja przychodzę z pracy o 15 i idę spać do 17 minimum xD w weekend przespałam całe dwa dni i noce,wybudzalam się żeby coś zjeść,skorzystać z toalety i dalej szłam spać. Masakra,mam nadzieję że niedługo to minie.
Ja tak miałam w zasadzie od owulacji do końca 11 tc, szczęście że luźniejszy czas w pracy, urlop i wcześniej wychodziłam 13-15 sen- raz to nawet u koleżanki spałam, bo nie dałam rady jechać do domu i potem od 20 do 6 :p teraz jest ciut lepiej, ale szału brak, bo mi Hb spadła ^^ także jestem na żelazie. U Ciebie na pewno będzie lepiej :)
 
Mnie głowa nie boli raczej częściej niż zwykle. A z jakich powodów lekarz Ci przypisał luteinę i na jak długo? Ja mam brać całą ciążę z uwagi na dwurożność macicy i związane z tym ryzyko wcześniejszego porodu.
Ja dostałam profilaktycznie przez to, że cykl był stymulowany. Przepisała mi na miesiąc i powiedziała, że potem bedziemy sobie odstawiać, ale przy tym początku jeszcze żebym zapobiegawczo brała.
 
reklama
Do góry