reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
My wczoraj byliśmy na weselu, wytrzymałam do 1. Ale ostatnia godzina to już była walka z mdłościami, wymiotowanie… jedzenie pyszne ale zjadłam bardzo mało bo przecież mięso dla mnie teraz jest torturą. Za to dziś czuję się jak na kacu gigancie, głowa mi pęka. Denerwuje się jutrzejszym usg, mam nadzieje, ze usłyszę same dobre wieści.

Do 1 00 z wymiotami to i tak ładny wynik - podziwiam ;P Ja się zmyłam ostatnio o 23 20 - ani razu nie tańczyłam, bo się bałam ruszać zawartości żołądka 😆

Przez te Wasze rozmowy/rozmyślania/wyniki Pappa dziś mi się śniło, że moje dziecko miało wynik 1:40 na ZD 😳🫤

A z przygód to właśnie wróciliśmy od moich rodziców z Mazur lawetą 🙄
80 km od domu popsuł nam się samochód (pożyczony zresztą od brata mojego partnera) więc no nie jest za ciekawie. Ale najważniejsze że jesteśmy w domu cali i zdrowi.
 
Dziewczyny, jestem przerażona. Wczoraj robiłam pobranie na test podwójny Pappa, dziś otrzymałam wyniki. Wolna beta HCG 265, białko pappa 1.55 I/UI
Jestem załamana, a wizyta dopiero we wtorek...
Nie martw się na zapas. Od testów PAPA na zachodzie już się odchodzi, bo generują czasem ogromny, niepotrzebny stres. Moja siostra miała złe wyniki białka, ryzyko ZD 1:3 😵 Robiła Sanco- wyszło dobrze, ale z uwagi na jakieś torbiele, które widoczne były na usg na kręgosłupie, genetyk dał skierowanie na aminopunkcję. Dopłaciła 2 tys. żeby zrobić z rozszerzeniem. Wyniki prawidłowe. Syn ma 2,5 roku. Co ona w tym czasie miała w głowie, bardziej rozumiem dopiero teraz, kiedy już dzięki Wam wyedukowałam się w temacie i sama w czwartek mam USG genetyczne.
 
Niestety tez znam kilka osób, których PAPPA przestraszyła, żeby nie powiedzieć oszukała…
Często to badanie generuje niepotrzebny stres, ja dlatego od razu wybrałam bardziej rozszerzone prenatalne .. starczy mi już ostatnio tych nerwów :D
Nawet moja Pani Doktor powiedziała, że nie jest zwolennikiem PAPPY…
Dlatego nie stresujcie się na zapas, bo to badanie przesiewowe, nie diagnostyczne.
Ja dopiero bym rozważała amniopunkcję jeśli beta hcg wyszłaby kiepsko i usg również.
 
@dream box - powtórzyłam za radą nowego lekarza badanie moczu plus kazał zrobić posiew z antybiogramem. W nowym badaniu moczu znowu wyszło dużo bakterii, ale bez białka i leukocytow. Teraz czekam na wyniki posoewu i antybiogramu bo będą w przyszłym tygodniu, żeby zobaczyć co to za bakterie.
To trzymam kciuki, żeby się udało szybko tego pozbyć 💚
Hej dziewczyny :) jak tam wasze maluchy u mnie 11 tydzień i dzidzia 3.78 cm czy to nie za mało? Jak jest u was? Trochę się martwię że przez tego krwiaka nie rośnie jak trzeba. Serduszko biło, ale na USG dziecko ani się nie ruszyło lekarz mówił że śpi, próbował budzić, ale nic to nie dało. 04.07 mam prenatalne
Oby tak spało po porodzie 😁
Hej Dziewczyny❤️ Byłam dziś na prenatalnych i trochę się zmartwiłam. Z usg wszystko super, kość nosowa widoczna, NT prawidłwe, narządy widoczne i ogólnie na usg wszystko ok. Chyba będzie chłopczyk 💙 ale wszystko się zmieniło po wprowadzeniu wyniku pappa z krwi. Zespół downa małe ryzyko, ale trisomia 18 1:643 a 13 1:441. Lekarz porozmawiał ze mną super, powiedział że mogę sobie rozważyć nifty, ale według niego wygląd dziecka absolutnie nie wskazuje na takie wady, że jedynie mogę sobie powtórzyć badania prenatalne w innej placówce (podał mi gdzie i to na nfz), ale żeby się nie martwić bo według niego po wyglądzie dziecka nic na to nie wskazuje, ale wiadomo no jest to średni poziom ryzyka no i wyniki takie są. Co o tym myślicie?
Ja w poprzedniej ciąży miałam wyniki ZD 1:76 ,ZE 1:117. Nie robiłam amnio, ale razem z pappa robiłam sanco. Teraz przy takich wynikach zrobiłabym amnio. I zaczynam się nastawiać, że w tej ciąży to będzie nieuniknione. Chociażby dlatego, że to prawie 3 lata więcej i nic dobrego z pappy się nie spodziewam. Ale zrobię ją, bo dzięki niej wiedziałam, że mam obserwować dziecko pod kątem hipotrofii.
Test pappa jest zawodny, nie jednemu na długo popsuł nastrój niepotrzebnie. Generalnie nic nie jest na 100 %, więc możesz zrobić genetykę. Chociaż w przypadku prawidłowego usg raczej bym się nie martwiła.
Ja z tego powodu nie robię pappy, gdyby było coś nie tak na usg to zrobię genetykę.
Wielu zepsuło, ale wielu też pomogło to badanie. Np mi. Tzn mi i zepsuło i pomogło 😉
Po tygodniu normalnej pracy wczoraj padłam o 20 i spałam 12 godz. Także nie wiem jak to będzie dalej... Czekam na ten przypływ energii, ale póki co go nie widać. Dobrze chociaż, że koledzy wyrozumiali :)
2 tyg przed ciąża Hb 12.5 - czyli mój standard po leczeniu żelazem, w 9 tc 11,4 ^^ Jeśli chodzi o żelazo zwłaszcza przy zaparciach polecam sorbifer durules, ma też najlepsze wchłanianie.
Właśnie mi przypomniałaś, że to właśnie żelazo jadłam w 2 pierwszych ciążach. Jak nie pomoże to, co dostałam teraz, to zasugeruję właśnie to 😀
Szczerze mówiąc, na tej grupie o badaniach prenatalnych w ciąży, na ktorej jestem, nie zdarzyła się pomyłka plci. Myślę że wykrycie chromosomu Y nie jest takie skomplikowane. Te pomylki byly głównie w zakresie mikrodelecji/mikroduplikacji np. dziewczynom nie wykryło wady, która była w pakiecie albo wykryło jakąś dziwna wadę, a po amnio się okazało że jej nie ma. Była jedna pomyłka w zakresie ZD ale na to ten test jest też bardzo czuły i rzadko sie zdarza, jednej nie wykrylo ZE a znowu innej wykrylo zespol turnera ale amnio nie potwierdzila. Głównie chodzi o te mikrodelecje/duplikacje - producent zapewnia że tam jest badanych ponad 90 chorob ale czułość na te rzadkie jest mała - ale myślę że do połówkowych te wady i tak widać na usg jak są genetyczne. I że dziewczynom nie udało się uzyskać odszkodowania w wyniku fałszywie negatywnego wyniku, dlatego wybieram Panoramę ale w niej też są pomylki... wszystkie te testy NIPT niestety takie są- lepsze niż pappa ale nie idealne. Ale co do plci nie słyszałam o pomyłkach.
Też jestem na tej grupie i fajnie mieć wiedzę, ale nie wiem czy się nie wypisać, bo jednak to, co się tam czyta... straszy... 😔
Ja po wizycie, z dzdziolkiem wszystko ok. Serducho bije i mój lekarz też dziś potwierdził że wygląda na 4dni sarszego. Mimo wszystko namawia mnie na zrobienie aminopunkcji lub nifty żeby mieć pewność. Na nifty brak wolnej kasy a aminopunkcja wydaje mi się zbyt inwazyjna. Jak wczoraj byłam pewna że nie będę robić, tak dziś po wizycie mam mętlik w głowie.

Ja nie robiłam przy ryzykach 1:76 i 1:117. Ale w tej ciąży bym chyba robiła. Ty masz lepsze wyniki... zrób co czujesz
Dziewczyny, jestem przerażona. Wczoraj robiłam pobranie na test podwójny Pappa, dziś otrzymałam wyniki. Wolna beta HCG 265, białko pappa 1.55 I/UI
Jestem załamana, a wizyta dopiero we wtorek...
Nic mi to nie mówi, bez przeliczenia na MOM. Usg jeszcze nie było?
No to i ja się zaliczam do tego grona ;) planowany termin to 25 stycznia. Boję się jak cholera, bo pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem. Póki co wszystko jest dobrze, wyniki książkowe, w piątek idziemy na kolejne USG i już zaczynam się bać, że się nie powiedzie...

Druga sprawa jest taka, że jestem raczej większą niż mniejsza (ledwo, bo ledwo ale zahaczam o otyłość I stopnia, chociaż wizualnie nie wyglądam - jak mówi mój lekarz). I tak przed zajściem w ciążę zredukowałam kilka ładnych kilogramów, ale wiem jak jest... Przeraża mnie, że się okaże że nic nie będzie widać, chociaż mój ginekolog i znajoma koleżanka uspokajają mnie że u dużo grubszych dziewczyn wszystko było widać.

Dbam o siebie, spaceruje codziennie, jem zdrowo i staram się z niskim IG. Zleciało jeszcze od początku ciąży 2,5kg, liczę że jeszcze coś poleci w dół ;)
Gratulacje 💚 I najważniejsze, że o siebie dbasz 💙
U nas na prenatalnych w piątek wszystko w porządku. 6cm czlowieka. Zrobiłam jeszcze pappe dla porządku.
W weekend powiedzieliśmy rodzinie ze będzie nowa dziewczyna na swiecie. Piękne to są chwile.
Super ❤
 
Mamuśki a czy mogłybyście tak z ręka na sercu polecić jakiś poradnik o ciąży i macierzyństwie ? To moja pierwsza ciąża i jestem kompletnie zielona wiec chciałabym się zaopatrzyć w jakaś sensowna literaturę 😁
ja sobie czytam te, fajnie napisane konkretnie, bez zbędnych komentarzy, same fakty. Dobrze się czyta, mega duża dawka wiedzy dla takiego laika jak ja ☺️
 

Załączniki

  • IMG_7653.jpeg
    IMG_7653.jpeg
    119,6 KB · Wyświetleń: 43
Wiem, że bez USG tych wyników nie ma co samodzielnie interpretować, jednak już widzę, że beta jest kilkukrotnie wyższa niż u innych dziewczyn.

A jeszcze powiem Ci, że ja przewertowałam różne fora po moich badaniach i powielała się informacja, że bywa tak że beta przy dziewczynkach jest wyższa czasami i dlatego w pappa czasami może wyjść wyższe ryzyko, a ostatecznie jest ok. I w sumie moja siostra miała taką właśnie sytuację że po badanich pappa było wyższe ryzyko, a okazało się że wszystko ok i ma zdrową córcie.
 
reklama
Do góry