reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

U mnie w usg wszystko ok, będzie druga dziewczynka:) trochę zawód, bo czułam, że to będzie syn. Będą dwie księżniczki mamusi- najważniejsze aby zdrowe :)
A w którym tygodniu jesteś? Nie chce robić nadziei, ale jak byłam w ciąży z synkiem to w okolicach 12 tyg 2 lekarzy mi powiedziało, że dziewczynka ;) a dopiero w Nifty wyszło że chłopak a lekarze jakoś w 15 tyg zobaczyli że jednak chłopak:)
 
reklama
A ja dziś chciałam wykonać test Panorama, poszłam do Synevo, okazało się, że do testu Panorama potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego... w poprzedniej ciąży nie przypominam sobie, żebym coś takiego potrzebowałaso nifty, czy Wy też potrzebowaliście skierowanie od lekarza? Okazuje się, że w Synevo do wszystkich badań genetycznych jest potrzebne skierowanie. No ale badanie tam tańsze o 7 stów niż w innych placówkach:( więc zadzwoniłam do lekarza i przyjmie mnie dziś lub jutro tylko na podpisanie i pieczątkę. Całe szczęście, że przynajmniej lekarz wyrozumiały i się nie wkurzył, a go nawet wcześniej nie informowałam, że chce ten test wykonać, bo w sumie nie wiedziałam, że muszę.
 
A w którym tygodniu jesteś? Nie chce robić nadziei, ale jak byłam w ciąży z synkiem to w okolicach 12 tyg 2 lekarzy mi powiedziało, że dziewczynka ;) a dopiero w Nifty wyszło że chłopak a lekarze jakoś w 15 tyg zobaczyli że jednak chłopak:)
W 14 tc, 99 % dziewczynka. Już się przyzwyczajam do tej myśli- jak się zmieni to będzie miła niespodzianka :)
 
Poczułam dziś ruchy gdy spokojnie rano leżałam- troche podobne do ruchow jelit, ale zdecydowanie dłużej, i pod palcem poczułam bardzo delikatne muśnięcie. Połowa 14tc. Poprzednio zaczęłam czuć podobnie, ale to co kilka dni- wtedy nie byłam pewna czy mam rację, ale teraz już jestem :)
 
Mamuśki a czy mogłybyście tak z ręka na sercu polecić jakiś poradnik o ciąży i macierzyństwie ? To moja pierwsza ciąża i jestem kompletnie zielona wiec chciałabym się zaopatrzyć w jakaś sensowna literaturę 😁
Ja w trakcie wychowywania 3 dzieci, w tym dwie już nastolatki 16 i 14 lat (w tym 1 "wysoko wrażliwa", a być może wysoko funkcjonujący asperger - każde szycia jest inne, potrzebuje czegoś innego i trzeba każde kochać w taki sposób, w jaki ono potrzebuje. Oczywiście książki i poradniki też czytałam i nie neguję tego absolutnie. Ale polecam książki
Jeśli masz teraz dużo czasu, to ogólnie łatwo się je czyta, bo są takie amerykańskie, ale wiedzę można wykorzystać do zrozumienia dlaczego dzieci są takie różne. Dorośli też 😉
@Anisa12 - sama beta to jeszcze nie jest problem, choć potrafi podnieść ryzyko, bardziej korelacja bety z pappą - np. zazwyczaj przy ZD jest wysoka beta ale pappa z reguły poniżej 0.5 MoM, chociaż też zdarzają się wyjątki. Ale też się zdarza, że są super wyniki i ZD albo fatalne wyniki pappy i zdrowe dziecko. Pappa jest ważnym badaniem i dużo pokazuje ale też niestety może wprowadzić niepotrzebny zamęt i zmartwienie :(
Ja się chyba jednak zdecyduje na tą Panoramę, wiem że to dużo kasy, może niepotrzebnie wydanej bo mogę poronić i w ogóle, ale przecież ja nie wyrobię jak nie zrobię tego badania :/

@dream box - mnie też ta grupa o badaniach prenatalnych przeraża i bardzo mnie martwią niektóre przypadki może się jeszcze bardziej nakręcam, ale uznałam że i tak w mojej ciąży to nic nie zmieni, już jest ten zarodek jaki jest i nic to nie zmieni czy będę to czytać czy nie. Choć rzeczywiście dużo różnych przypadków tam jest :( niektóre bardzo dobijające. Ja dodatkowo jestem jeszcze na grupie o poronieniach i tam też właśnie dużo okropnych historii :-( ale ja już jestem tak przerażona że chyba nawet czy czytam czy nie, to też już niewiele zmienia.

A poza tym, czy ktoś miał z Was posiew moczu robiony? Czy tam jest tylko badanie na bakteriurie? Dostałam jedynie w wyniku: bakteriuria- ujemny i niby to cały posiew :/ a w moczu dalej bardzo dużo bakterii.
No właśnie ta grupa daje dużą wiedzę (już teraz po poczytaniu tam wiem, że jeśli będę w sytuacji takiej, jak byłam w poprzedniej ciąży, to zrobię amnio. Ale wtedy nie wiedziałam i w sumie dlatego krócej się denerwowałam. Bo oparłam swój spokój na sanco. Na szczęście dziecko zdrowe, ale wiem, że mogłam się po porodzie zdziwić. Po prostu miałam szczęście...)

Ja nigdy nie robiłam posiewu, więc nie pomogę 😔
Dziewczyny ale mam zawroty głowy dziś..musiałam odpuścić jazdę autem bo się bałam…miewacie tak?
Ja też tak czasem mam 😔
Dziewczyny a ja mam pytanie, nie wiem czy już nie był poruszany temat. Ile płaciliście za prenatalne badania, usg I pappa?
Ja mam na nfz z racji wieku
Dziewczyny chciałabym Was poinformować, że @olka11135 trafiła do szpitala i ma problemy z internetem. W sobotę miała imprezę gender reveal, od rana źle się czuła i bolał ją brzuch, ale tłumaczyła sobie, że to normalne, rozciąganie macicy itd. niestety podczas imprezy dostała mocnego krwawienia i wylądowała w szpitalu. Dziś napisała, że krwawienie ustało, lekarze nie wiedzą skąd się wzięło.
Dziecko cały czas żyje. Ma jakąś infekcje do tego jakby skurcze. Skróciła jej się szyjka, ale za wcześnie na pessar. Na razie musi tu leżeć i czekać 😔
Biedna 😔 trzymam kciuki żeby wszystko się unormowało i żeby szybko wyszła i nie miała już takich stresów 💚💚💚
U mnie waga startowa naprawdę nie jest niska… choć Przy moim wzroście i budowie ciała podobno tego nie widać … przed ciaza udało się 5 kg schudnąć, teraz na początku ciąży zjechałam jeszcze 2 kg . Trochę się martwię ile przytyje w ciąży, ale z drugiej strony - czy to ważne ? 😂
Tak naprawdę to nigdy nie wiesz ile przytyjesz 😉 ja w 1 przytyłam 18 kh,w drugiej 16, ale zaczynałam z 2 więcej, więc skończyłam tak samo. A w trzeciej wiedziałam, że przytyje dużo, bo byłam stara, więc słaby metabolizm 😅 a przytyłam tylko 10 😂 tylko startowałam z kolejnych 4 więcej.
Teraz startuję z następnych 3 więcej 😶‍🌫️ i jestem jeszcze strarsza 😂
Ja miałam dziś pierwsze usg prenatalne, trochę się uspokoiłam, dzidziol fikał, wszystko na swoim miejscu, przepływy w porządku, serduszko bije jak ma bić, przezierność też ok. W czwartek idę do ginekolog z certyfikatem, mam nadzieje ze to wszystko potwierdzi.
Super ❤
Czytam od dłuższego czasu , a jakoś wstrzymałam się , ze przed napisaniem ... bo każdy dzień to strach był , żeby było tylko dobrze ... nie było łatwo mi zajść w ciąże , natomiast cud sie wydarzył - jestem w ciąży ❤️ i termin mam na 31.01.2024 , i jak mogę to chętnie tu do Was dołączę 🥹. Ściskam , i zdrówko wszystkim mamuśkom przesyłam 🍀.
Gratulacje ❤
U mnie w usg wszystko ok, będzie druga dziewczynka:) trochę zawód, bo czułam, że to będzie syn. Będą dwie księżniczki mamusi- najważniejsze aby zdrowe :)
Super, że wszystko ok ❤
Hej hej :) ja już po prenatalnych, wszystko dobrze. Będziemy mieli dziewczynkę 😀 bardzo grzeczna była, wszystko pokazała ♥️
Extra ❤
A ja dziś chciałam wykonać test Panorama, poszłam do Synevo, okazało się, że do testu Panorama potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego... w poprzedniej ciąży nie przypominam sobie, żebym coś takiego potrzebowałaso nifty, czy Wy też potrzebowaliście skierowanie od lekarza? Okazuje się, że w Synevo do wszystkich badań genetycznych jest potrzebne skierowanie. No ale badanie tam tańsze o 7 stów niż w innych placówkach:( więc zadzwoniłam do lekarza i przyjmie mnie dziś lub jutro tylko na podpisanie i pieczątkę. Całe szczęście, że przynajmniej lekarz wyrozumiały i się nie wkurzył, a go nawet wcześniej nie informowałam, że chce ten test wykonać, bo w sumie nie wiedziałam, że muszę.
Ja ostatnio pytałam o sanco jak się umawiałam na prenatalne i też mi pani powiedziała, że lekarz musi wystawić skierowanie. Dziś mam prenatalne, pappę i zrobię od razu sanco.
O 18. Boję się 🥺
 
@dream box - trzymam kciuki, żeby wszystko na prenatalnych było ok! Wierze, ze będzie dobrze. Ja też będę miała prenatalne pod wieczór i cały dzień stresu :(
Ja w tej ciąży, która się udała w 2021 właśnie robiłam Nifty Pro i na pewno wtedy nie brałam żadnego skierowania. Dlatego teraz się zdziwiłam. Ale może zależy od laboratorium.
Z tej grupy o badaniach można się bardzo dużo dowiedzieć, ale nie wiem czy to dobrze. Jak ktoś chce być zdrowy psychicznie, to lepiej nie wiedzieć i się nie zadręczać. Ale ja po poronieniach i już w poprzedniej ciąży zaczęłam czytać:( Pamiętam jak miałam pierwsze poronienie - nie byłam aż tak zeschizowana i zestresowana jak teraz, a wiedzialam niewiele na temat wad, poronien itp. A teraz dramat. W ciąży z synkiem też było okropnie, wszystko ze mnie zeszło dopiero po porodzie - poczułam się wtedy jak nowo narodzona i jak normalny człowiek. Ale tam też, mimo że wad nie było ani krwiaka, to różne rzeczy niefajne się działy i to nie pomagało. No nie jest łatwo.
 
reklama
Ja przez miesiąc dzwoniłam do każdego ginekologa z certyfikatem w mojej okolicy, terminy na 2-3 miesiące w przód, może i za późno się sama obudziłam, ale masakra 🙄
Uważacie, że USG prenatalne na NFZ i prywatnie jest porównywalne??
Zostaje mi tylko to, więc postanowiłam połówkowe zrobić na wypasie 😜
 
Do góry