reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Poza tym, czy wam też zdarza się poczuć takie "bombelki" w podbrzuszu?? Nie wiem, czy to jelita, jestem w 11 tyg i to chyba za wcześnie jeszcze na ruchy??
W pierwszej ciąży zaczęłam czuć dopiero w 16/18 tyg. Dziwna sprawa 😜
 
reklama
Ja przez miesiąc dzwoniłam do każdego ginekologa z certyfikatem w mojej okolicy, terminy na 2-3 miesiące w przód, może i za późno się sama obudziłam, ale masakra 🙄
Uważacie, że USG prenatalne na NFZ i prywatnie jest porównywalne??
Zostaje mi tylko to, więc postanowiłam połówkowe zrobić na wypasie 😜
Wszyscy mają tak odległe terminy? U mnie w mieście chciałam się dostać do polecanego genetyka, to niestety to samo - w 8 tygodniu jak zadzwoniłam, powiedzieli, że niestety ale nie mają już dla mnie terminu. Dopiero wybłagałam tak naprawdę termin na 13+6 ale licząc z owulacji bo z miesiaczki to już byłby 14 i niezbyt chcieli mnie w recepcji zapisac, musialam dzwonic bezposrednio do tego lekarza. W ten sposób zapisałam się na 12 tydzień jeszcze gdzie indziej, bo nie wiem czy tamto usg nie za późno. Najwyżej jak coś wyjdzie nie tak to będę odwoływać:( ja to przez tą ciążę zbankrutuje.
A co do NFZ są sprzeczne opinie, zależy na kogo i gdzie się trafi. No ale prywatnie też różnie można trafić (tylko wtedy większy wybór więc można poprzebierać:p )
 
Hej dziewczynki! Dałybyście znać, czym kierowałyście się wybierając rodzaj testu. Czemu sanco, czemu nifty a czemu panorama? Ja mam w czwartek prenatalne i zastanawiam się co wybrać. Z racji wieku i kuzynki z ZD spodziewam się tragicznych wyników Papa. Choć mój lekarz mówi, że wcale niekoniecznie musi tak być.
 
Hej dziewczynki! Dałybyście znać, czym kierowałyście się wybierając rodzaj testu. Czemu sanco, czemu nifty a czemu panorama? Ja mam w czwartek prenatalne i zastanawiam się co wybrać. Z racji wieku i kuzynki z ZD spodziewam się tragicznych wyników Papa. Choć mój lekarz mówi, że wcale niekoniecznie musi tak być.
A ile masz lat? Jeśli można spytać. Ja się sugerowałam opinia lekarza genetyka z certyfikatem z Łodzi - dokładnie jest to dr Lech Dudarewicz i wiem ze jest bardzo cenionym genetykiem i diagnosta od badań prenatalnych, sam zadnych testow nipt nie sprzedaje, wiec to nie dla wlasnego zysku. Polecił Panoramę i powiedział przede wszystkim, że jest wykonywana nowoczesna metodą i że ta firma dużo pieniędzy wkłada w badania a nie w marketing jak Nifty. W poprzedniej donoszonej ciąży robiłam Nifty i właśnie lekarz już wtedy mi powiedział, że szkoda ze nie zrobiłam Panoramy bo lepsza. Później zaczęłam czytać różne historie z tej grupy o badaniach na fcb i najbardziej mnie wkurzyło, że Nifty Pro proponuję ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego, a z tego co widzę na grupie kilka dziewczyn miało fałszywie negatywne i nikomu nie wypłacili odszkodowania, bardzo się wymigują, że to test przesiewowy itp. Uważam, że to nieuczciwe. Ale prawde mówiąc w zakresie tych 3 podstawowych trisomii to te badania rzadko się mylą, mają pewnie podobna czułość, a reszta tych mikrodelecji I tak jest we wszystkich tych testach niestety mało wiarygodna.
 
A ile masz lat? Jeśli można spytać. Ja się sugerowałam opinia lekarza genetyka z certyfikatem z Łodzi - dokładnie jest to dr Lech Dudarewicz i wiem ze jest bardzo cenionym genetykiem i diagnosta od badań prenatalnych, sam zadnych testow nipt nie sprzedaje, wiec to nie dla wlasnego zysku. Polecił Panoramę i powiedział przede wszystkim, że jest wykonywana nowoczesna metodą i że ta firma dużo pieniędzy wkłada w badania a nie w marketing jak Nifty. W poprzedniej donoszonej ciąży robiłam Nifty i właśnie lekarz już wtedy mi powiedział, że szkoda ze nie zrobiłam Panoramy bo lepsza. Później zaczęłam czytać różne historie z tej grupy o badaniach na fcb i najbardziej mnie wkurzyło, że Nifty Pro proponuję ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego, a z tego co widzę na grupie kilka dziewczyn miało fałszywie negatywne i nikomu nie wypłacili odszkodowania, bardzo się wymigują, że to test przesiewowy itp. Uważam, że to nieuczciwe. Ale prawde mówiąc w zakresie tych 3 podstawowych trisomii to te badania rzadko się mylą, mają pewnie podobna czułość, a reszta tych mikrodelecji I tak jest we wszystkich tych testach niestety mało wiarygodna.
38 :) No właśnie pierwsze co myślałam o NIFTYpro- rzeczywiście dobry marketing. Moja siostra przed aminopunkcją miała Sanco, bo wyniki były szybciej. U mojego lekarza można skorzystać z wszystkich opcji, choć wcale nie namawiał i polecił czekać na wyniki papa, ale i tak zrobię. Dla spokojności. Dzięki popatrzę na tę panoramę!
 
Wszyscy mają tak odległe terminy? U mnie w mieście chciałam się dostać do polecanego genetyka, to niestety to samo - w 8 tygodniu jak zadzwoniłam, powiedzieli, że niestety ale nie mają już dla mnie terminu. Dopiero wybłagałam tak naprawdę termin na 13+6 ale licząc z owulacji bo z miesiaczki to już byłby 14 i niezbyt chcieli mnie w recepcji zapisac, musialam dzwonic bezposrednio do tego lekarza. W ten sposób zapisałam się na 12 tydzień jeszcze gdzie indziej, bo nie wiem czy tamto usg nie za późno. Najwyżej jak coś wyjdzie nie tak to będę odwoływać:( ja to przez tą ciążę zbankrutuje.
A co do NFZ są sprzeczne opinie, zależy na kogo i gdzie się trafi. No ale prywatnie też różnie można trafić (tylko wtedy większy wybór więc można poprzebierać:p )
Dzieci się rodzi coraz mniej a do ginekologa gorzej się dopchać niż kilka lat temu
 
Kurcze czyżby to babski rok ?:) tyle dziewczynek aż poczułam że może i u mnie jednak pomimo przeczucia że będzie chłopiec zagościła mała księżniczka:) powiem Wam że mam takie wzdęcia że już nie wiem jak sobie radzić z tym brzuch po południami mam jak w 5 miesiącu albo i lepiej.
 
reklama
Dziewczyny, ja mam cały czas trochę lipę z internetem w szpitalu (choć dziś jakby coś lepiej), ale widzę że jest już nas grupa prywatna. Każda powinna dostać wiadomość z linkiem :)

Każda z dziewczyn na tej liście ;)

@pluto_nova 21.12.2023r. 🤰
@wenus018 28.12.2023r. 👦
@Lilla30 30.12.2023r. 🤰
@olka11135 31.12.2023r. 👦
@Justi122 31.12.2023r. 👦
@again 31.12.2023r. 🤰
@dodo783 01.01.2024r. 👦
@pat_95 05.01.2024r. 🤰
@ocochodzi 06.01.2024r. 👧
@ZawszeWięcej 06.01.2024r. 👧
@aleksandra292 06.01.2024r. 🤰
@KINEW 06.01.2024r. 🤰
@Gabi12345 07.01.2024r. 🤰
@orange_beti 07.01.2024r. 👧
@Magdalena.WK 07.01.2024r. 👦
@Mystriousmc 08.01.2024r. 🤰
@Lateeecake 08.01.2024r. 🤰
@Cywil87 10.01.2024r. 👧
@dream box 10.01.2024r. 🤰
@olafiola 11.01.2024r. 🤰
@kasia2204 13.01.2024r. 🤰
@Anisa12 13.01.2024r. 🤰
@Ronine 13.01.2024r. 🤰
@LU36 15.01.2024r. 🤰
@CuuurlyGirl 15.01.2024r. 🤰
@Bella.n 15.01.2024r. 🤰
@Kamowata 16.01.2024r. 🤰
@Annemis 17.01.2024r. 🤰
@Bingibing 17.01.2024r. 🤰
@jbm23 18.01.2024r. 🤰
@Aleksandra893 19.01.2024r. 🤰
@Alcarin 19.01.2024r. 🤰
@MalaIstotka 19.01.2024r. 🤰
@wynn 20.01.2024r. 🤰
@kamczu6 20.01.2024r. 🤰
@mlife 21.01.2024r. 🤰
@vaniliova 23.01.2024r. 🤰
@mulinyjka 27.01.2024r. 🤰
@aleksandra.ess 27.01.2024r. 🤰
@asia61 29.01.2024r. 🤰
@Merry35 30.01.2024r. 🤰
 
Do góry