reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Kurcze czyżby to babski rok ?:) tyle dziewczynek aż poczułam że może i u mnie jednak pomimo przeczucia że będzie chłopiec zagościła mała księżniczka:) powiem Wam że mam takie wzdęcia że już nie wiem jak sobie radzić z tym brzuch po południami mam jak w 5 miesiącu albo i lepiej.
Ja czuję, ze będzie chłopak, wszyscy dookoła mi mówią, ze dziewczynka. Sama ciekawa jestem. To moja pierwsza ciąża, wiec nie nastawiam się w żadną stronę 🙈
 
Ja też czuje, że u mnie mieszka dziewczynka… 😁
Siedzę i czekam jak na szpilkach podobno jakoś czwartek-piątek powinnam mieć wyniki Harmony.
Stresuję się strasznie, czy wszystko jest ok..
a macie już jakieś typy imion ? 😁
 
@dream box - trzymam kciuki, żeby wszystko na prenatalnych było ok! Wierze, ze będzie dobrze. Ja też będę miała prenatalne pod wieczór i cały dzień stresu :(
Ja w tej ciąży, która się udała w 2021 właśnie robiłam Nifty Pro i na pewno wtedy nie brałam żadnego skierowania. Dlatego teraz się zdziwiłam. Ale może zależy od laboratorium.
Z tej grupy o badaniach można się bardzo dużo dowiedzieć, ale nie wiem czy to dobrze. Jak ktoś chce być zdrowy psychicznie, to lepiej nie wiedzieć i się nie zadręczać. Ale ja po poronieniach i już w poprzedniej ciąży zaczęłam czytać:( Pamiętam jak miałam pierwsze poronienie - nie byłam aż tak zeschizowana i zestresowana jak teraz, a wiedzialam niewiele na temat wad, poronien itp. A teraz dramat. W ciąży z synkiem też było okropnie, wszystko ze mnie zeszło dopiero po porodzie - poczułam się wtedy jak nowo narodzona i jak normalny człowiek. Ale tam też, mimo że wad nie było ani krwiaka, to różne rzeczy niefajne się działy i to nie pomagało. No nie jest łatwo.
A ja sobie obiecywałam, po poprzedniej ciąży, w której miałam złe wyniki I ciąża też nie była książkowa, że teraz będę się cieszyć każdym dniem, od początku do końca, choćby nie wiem co (no wiadomo, że oprócz przypadku, gdy coś złego będzie potwierdzone). I co? I duża 😔 muszę sobie przestawić głowę, bo to ostatnia ciąża I później będę żałować, że się martwiłam, zamiast cieszyć I że się chowałam "na wszelki wypadek, bo nie wiadomo co będzie..."


jak prenatalne???

Ja przez miesiąc dzwoniłam do każdego ginekologa z certyfikatem w mojej okolicy, terminy na 2-3 miesiące w przód, może i za późno się sama obudziłam, ale masakra 🙄
Uważacie, że USG prenatalne na NFZ i prywatnie jest porównywalne??
Zostaje mi tylko to, więc postanowiłam połówkowe zrobić na wypasie 😜
Ja z racji wieku i w tej ciąży i w poprzedniej byłam na NFZ. Teraz byłam u lekarza, który ma bardzo dobre opinie, ale tak było troszkę "w biegu"...
Hej dziewczynki! Dałybyście znać, czym kierowałyście się wybierając rodzaj testu. Czemu sanco, czemu nifty a czemu panorama? Ja mam w czwartek prenatalne i zastanawiam się co wybrać. Z racji wieku i kuzynki z ZD spodziewam się tragicznych wyników Papa. Choć mój lekarz mówi, że wcale niekoniecznie musi tak być.
Ja nie wiem czemu sanco w poprzedniej ciąży. Nie pamiętam. A w tej to samo robię. Ale u mnie w mieście nie ma żadnego. Muszę do Lublina jechać 100 km.
Dziewczyny, ja mam cały czas trochę lipę z internetem w szpitalu (choć dziś jakby coś lepiej), ale widzę że jest już nas grupa prywatna. Każda powinna dostać wiadomość z linkiem :)

Każda z dziewczyn na tej liście ;)

@pluto_nova 21.12.2023r. 🤰
@wenus018 28.12.2023r. 👦
@Lilla30 30.12.2023r. 🤰
@olka11135 31.12.2023r. 👦
@Justi122 31.12.2023r. 👦
@again 31.12.2023r. 🤰
@dodo783 01.01.2024r. 👦
@pat_95 05.01.2024r. 🤰
@ocochodzi 06.01.2024r. 👧
@ZawszeWięcej 06.01.2024r. 👧
@aleksandra292 06.01.2024r. 🤰
@KINEW 06.01.2024r. 🤰
@Gabi12345 07.01.2024r. 🤰
@orange_beti 07.01.2024r. 👧
@Magdalena.WK 07.01.2024r. 👦
@Mystriousmc 08.01.2024r. 🤰
@Lateeecake 08.01.2024r. 🤰
@Cywil87 10.01.2024r. 👧
@dream box 10.01.2024r. 🤰
@olafiola 11.01.2024r. 🤰
@kasia2204 13.01.2024r. 🤰
@Anisa12 13.01.2024r. 🤰
@Ronine 13.01.2024r. 🤰
@LU36 15.01.2024r. 🤰
@CuuurlyGirl 15.01.2024r. 🤰
@Bella.n 15.01.2024r. 🤰
@Kamowata 16.01.2024r. 🤰
@Annemis 17.01.2024r. 🤰
@Bingibing 17.01.2024r. 🤰
@jbm23 18.01.2024r. 🤰
@Aleksandra893 19.01.2024r. 🤰
@Alcarin 19.01.2024r. 🤰
@MalaIstotka 19.01.2024r. 🤰
@wynn 20.01.2024r. 🤰
@kamczu6 20.01.2024r. 🤰
@mlife 21.01.2024r. 🤰
@vaniliova 23.01.2024r. 🤰
@mulinyjka 27.01.2024r. 🤰
@aleksandra.ess 27.01.2024r. 🤰
@asia61 29.01.2024r. 🤰
@Merry35 30.01.2024r. 🤰
Dobrze się czujesz??? Mam nadzieję, że tak..
💚
Ja też czuje, że u mnie mieszka dziewczynka… 😁
Siedzę i czekam jak na szpilkach podobno jakoś czwartek-piątek powinnam mieć wyniki Harmony.
Stresuję się strasznie, czy wszystko jest ok..
a macie już jakieś typy imion ? 😁
Ja bym chciała Rozalię... ale to chyba będzie chłopak...

Mam w domu Hanię, Alicję i Natalię. Tylko Hania i Ala z jednego taty, a Natalia i ktoś w brzuszku (nie wiem czy mi się uda namówić na Rozalię, jeśli będzie dziewczynka) od drugiego.
 
Byłam dziś na prenatalnych i dzidziuś na usg jest ok na tym etapie. Wszystko ma zaznaczone, że wszystko prawidłwe (ale ostatnie zdanie "Badanie skriningowe USG nie jest e stanie wykryć wszystkich nieprawidłowości płodu" 😐😔 NT 1,35, kość nosowa jest, przepływy ok, pępowinowa trójnaczyniowa, FHR 161 🤩😍🥰
Łożysko na ścianie przedniej, wysoko. Nic nie było o bliźnie, a zapomniałam zapytać...
Oddałam krew na test podwójny, ale lekarz mi tłumaczył, że w moim wieku podstawowe ryzyko jest ok 1:20 i w zależności od biochemii będzie trochę wyższe lub trochę niższe... a że mam 42 lata, to mogę nawet tego badania nie robić, bo i tak raczej wyjdzie źle i przysługuje mi amnipunkcja, nawet z ominięciem pappy 🥺
Chcieliśmy zrobić sanco, ale trzeba było mieć skierowanie, a on nie miał czasu mi wypisać, więc chyba dopiero 11 lipca zrobię, jak pojadę na wizytę 😔

Dzidziuś ma 5,23 cm ☺️

Ps Przypomniałam sobie, że miałam dopisać w 2 postach (pisałam leżąc w wannie) istotne informacje i 2 razy zapomniałam i wyszło jakbym pisała nawalona 😂

Żelazo biorę ferisan pregna (ma dodatek b6, b12 i Wit. C, żeby się lepiej wchłaniał).

A książka, którą polecam, to "5 dziecięcych języków miłości" , a podstawowa to "5 języków miłości"
 
@dream box - gratuluję wyników prenatalnych, naprawdę super! Ja mam dopiero 10 lipca i to wieczorem, okropnie się stresuję:(
Kochana, ten wiek to statystyka, koleżanka w pracy urodziła zdrowe dziecko mając 43 lata a ja już w wieku 29 miałam poronienie :/ inna kolezanka urodziła chore jak miała 27... ten wiek niby zawyża ryzyko ale nadal to statystyka, niektórzy do końca maja dobre komórki, dobrze się dzielą i wszystko ok... Ja też się zastanawiałam nad Sanco, tam wynik jest po 5 dniach a w Panoramie chyba najdłużej- po 14 roboczych czyli aż 3 tygodnie. Dlatego ja będąc w 10 tyg chce juz iść na pobranie krwi, bo będę długo czekać (niby można od 9+0 przy Panoramie).
 
Cześć, byłam wczoraj na prenatalnych, z tego co lekarz tłumaczył wszystko jest ok i na miejscu. Ze względu na wysoką wolną beta HCG ryzyko trisomii 21 skorygowane mam 1:579, więc nie najlepiej. Pozostałe bardzo małe ryzyka. Niestety, nie był w stanie mi powiedzieć, dlaczego ta beta jest tak wysoka. USG minimalnie mnie uspokoiło, zabrałam męża żeby zobaczył swoje pierworodne i był zafascynowany 🙂
Mój ginekolog prowadzący chce mnie jeszcze raz przebadać, ale u siebie w szpitalu jak będzie miał dyżur, tam podobno ma najlepszy sprzęt, więc więcej dowiemy się w niedzielę.
 
reklama
Do góry