reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Cześć, byłam wczoraj na prenatalnych, z tego co lekarz tłumaczył wszystko jest ok i na miejscu. Ze względu na wysoką wolną beta HCG ryzyko trisomii 21 skorygowane mam 1:579, więc nie najlepiej. Pozostałe bardzo małe ryzyka. Niestety, nie był w stanie mi powiedzieć, dlaczego ta beta jest tak wysoka. USG minimalnie mnie uspokoiło, zabrałam męża żeby zobaczył swoje pierworodne i był zafascynowany 🙂
Mój ginekolog prowadzący chce mnie jeszcze raz przebadać, ale u siebie w szpitalu jak będzie miał dyżur, tam podobno ma najlepszy sprzęt, więc więcej dowiemy się w niedzielę.
Ile wyszła ta beta w MoM? 1:579 to nie jest tak źle, trzymam kciuki! Znasz plec?:)
 
reklama
Beta 5.246 MoM, o płeć nawet nie pytałam, ważniejsze było, aby było zdrowe.
Rozumiem, a nie miałaś żadnych krwawień, krwiaka itp? Podobno czasem to zaburza wyniki bety ale to też są różne teorie na ten temat. Mi właśnie kiedyś wspomniany wyżej doktor tak powiedział, ale znowu inny się z tym nie zgodził. W każdym bądź razie dziewczyny, na tej wspomnianej grupie na fcb o badaniach w ciazy miały nawet bete po 12 MoM i rodziły się zdrowe dzieci. Choć były bardzo straszone przez użytkowniczki, że to na pewno nie jest zdrowe dziecko... jak bialko pappa w normie i usg ok, to nie powinno być źle! Trzymam kciuki.
Ja dziś już dostalam skierowanie od lekarza na Panoramę i jutro zrobię. Niestety 3 tygodnie czekania na wynik.. jest napisane 14 dni roboczych. Przy Sanco jest to 5 dni bo badanie w PL a nie USA i trochę zaczynam żałować że jednak nie Sanco, wiedziałabym wcześniej na co się nastawiać mniej więcej.
 
Rozumiem, a nie miałaś żadnych krwawień, krwiaka itp? Podobno czasem to zaburza wyniki bety ale to też są różne teorie na ten temat. Mi właśnie kiedyś wspomniany wyżej doktor tak powiedział, ale znowu inny się z tym nie zgodził. W każdym bądź razie dziewczyny, na tej wspomnianej grupie na fcb o badaniach w ciazy miały nawet bete po 12 MoM i rodziły się zdrowe dzieci. Choć były bardzo straszone przez użytkowniczki, że to na pewno nie jest zdrowe dziecko... jak bialko pappa w normie i usg ok, to nie powinno być źle! Trzymam kciuki.
Ja dziś już dostalam skierowanie od lekarza na Panoramę i jutro zrobię. Niestety 3 tygodnie czekania na wynik.. jest napisane 14 dni roboczych. Przy Sanco jest to 5 dni bo badanie w PL a nie USA i trochę zaczynam żałować że jednak nie Sanco, wiedziałabym wcześniej na co się nastawiać mniej więcej.

Szczerze, to moja pierwsza ciąża z którą doszłam tak daleko, nawet pojęcia nie mam jakie powinny być normy... Czy to ryzyko jest jeszcze ok, czy powinnam jednak się martwić i drążyć dalej w badaniach.
Krwiaka nie miałam, ale w okolicy 6 tygodnia miałam najpierw plamienia, potem krwawienie i od tego czasu jestem na luteinie.
 
My już po wizycie 🥰 wszystko w porządku ! Termin mamy na 25.01. Kolejna wizyta za 3 tyg.
 

Załączniki

  • IMG_2516.jpeg
    IMG_2516.jpeg
    116 KB · Wyświetleń: 137
reklama
Do którego tygodnia miałyście wykonywane usg dopochwowe ? Od kiedy przez powłoki brzuszne ?

To jest raczej bardzo różnie bo np. byłam na USG około 8 tygodnia i lekarz powiedział, że spróbuje przez brzuch, ale jak będzie słabo widać, czy coś nie tak to zrobimy jeszcze dopochowowo. Ale udał się wszystko zobaczyć. Potem byłam u innego lekarza na USG w 10tc i tam od razu uznał, że woli dopochwowo. Potem już wszystkie przez brzuch, teraz w szpitalu i tak i tak (obecnie 13+3)
 
Do góry