reklama

Styczniowe zakupoholiczki - hity i kity styczniówek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2014' rozpoczęty przez vinga89, 23 Maj 2013.

1. vinga89

vinga89 mamusia syneczków

dział chwalenia się naszymi zakupowymi zdobyczami :)
    dodatkowo nasze hity i kity zakupowe :) czyli co polecamy a co z całego serca odradzamy :)

2. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

kit- największy moim zdaniem to termometr elektroniczny. mielismy 3, rozne firmy,rozna połka cenowa. straszny kit. Mam w domu zapas rtęciowych i zwykłe małe na baterie i śmigają. u nas nie sprawdziły się w ogóle.
    wanienka-kit- nieporeczne, nie ma gdzie tego schować. wlewać,wylewac wodę. zlew jest moim hitem :D
    ocanisept- drogie, 3 razy czlowiek psika. bez sensu wydane pieniadze.
    wszystk,co ni ejest wygodne w zakladaniu i dziwnie zapinane,z tyłu, zboku tfu.
    hit
    frita i katarek. frida na mlodsze, katarek juz na wiekszego grzdyla,wyciagnie wszystko
    nakładki na sutki firmy babyONO- ja ma wypukłe brodawki ale dzięki nim ludwik mnie nie gryzł. bardzo sobie chwaliłam
    butelki TT.
    rogal-nieoceniony do spania jak się jest już wielorybnicą i super do karmienia po urodzeniu
    oliwka hipp
    mąka ziemniaczana
    mp3 z godzinnym podkładem pracy suszarki :D

wiadomo dla jednych coś hitem , dla innych kitem :)

3. reklama
  4. lkasia

lkasia Fanka BB :)

Kurcze już wątek zakupowy?? No ja sie nie wyowiem co jest hitem co kitem bo doświadczenia nie mam....:p
    Ale pokażę Wam w jakim łóżeczku się zakochałam...no i babcia powiedziala ze takie zakupi:)

5. basiekkk

basiekkk Fanka BB :)

Ikasia śliczne!!!! Ja mam po starszej córci:)

6. katherinne

katherinne Fanka BB :)

Ja też nie wiem, co hitem a co kitem, bo nie mam doświadczenia, ale wiem, że wanienkę będę musiała mieć. Ani zlew, ani umywalka się u mnie nie sprawdzą. Są po prostu za małe.

7. Kasienka_

Kasienka_ Fanka BB :)

Ikasia mysle ze lozeczko super i przydatne. a przewijak sciagany czy na stale ?? bo jesli na stale to bylby jedyny zarzut ... poleczki polki szuflady przydaja sie zaaaawsze i w duzych ilosciach ... przewijak na lozku super sprawa

a Wanienke sobie chwale mielismy nawet dwie wielkosci :) umywalke mamy za mala ... a zlew zawsze tam jest duzo zarazkow bo w koncu sie tam gary myje i inne wiec jakos nie lezy mi to :)

z kitow to bym zapisala
    oliwke pod kazda postacia
    sudokrem ktory zluszczal u nas naskorek
    laktator medela mini elektric ale dlatego ze glooooosny i trzeba dokupic odpowiedni lejek jak sie np ma mniejsze brodawki

z hitow
    alantan masc do pupki
    katarek do noska
    maka ziemniaczana i na potowki jak wyskocza (krochmal) i na odparzenia np na szyjce jak dziec ma ich pare :)
    aaaaa i to co wpisala Fiufiu godzinny szuuuuum suszarki na komorce :D
    mleko HIPP u nas najpierw COMFORT a potem juz zwykly HIPP Combotic

jak jeszcze cos wymysle to dopisze :)

Ostatnia edycja: 24 Maj 2013
  8. vinga89

vinga89 mamusia syneczków

hity
    - a ja termometr elektroniczny jak najbardziej polecam, nie wyobrażam sobie mierzyć temperaturę w pupie rtęciowym.

http://aptekajakmarzenie.pl/braun-termometr-1000-goraczka-kontrola-p-12394.html

ja mam taki i polecam go, mierzy do 5 sekund i dzieciak się chociaż nie napłacze przy tym
    - frida (aspirator do noska)
    - laktator ręczny, przy nawale pokarmu bezcenny
    - wkładki laktacyjne
    - wanienka + plastikowy leżaczek, bardzo jest pomocny szczególnie jak boimy się kąpać dzidzię :)
    - przewijak na łóżeczko, mój się zepsuł i już płaczę z tego powodu
    - butelki avent classic, tt.
    - majteczki wielorazowe poporodowe
    - biustonosze do karmienia

kity
    - osłonki na piersi, beznadzieja. miałam mini a i tak były za duże, nie wiem jak dziecko może przez to ssać :/
    - produkty z babydream, nie znam osoby której dziecka by nie uczuliły

na razie tyle mi się przypomina
    lkasia, łóżeczko śliczne :) ja niestety będę miała obgryzione po Nacie, a on na chrzest dostanie turystyczne , żeby się głową nie uderzał w szczebelki

9. agagsm

agagsm Mama Misi i Mikiego

z kitów:
    - przewijak - użyłam dwa razy sprzedałam dalej jako nowy:) obok łóżeczka mamy swoje małżeńskie łoże i tylko tam przewijałam z wygody. Ale to pewnie zależy gdzie się ma łóżeczko:)
    - wszelkiego typu oliwki = zatykają pory:)

polecam:
    - Purelan Medeli - mam nadwrażliwość sutków, więc pierwsze dwa miesiące wyłam karmiąc (ale wygrałam z bólem i karmiłam dwa lata potem już z ogromną przyjemnością). Przetestowałam wszystkie kremy, jakie były - ten mi życie uratował. Goiło się wszystko po nim cudnie! Zużyłam całą wielką tubkę i nie trzeba zmywać do karmienia!

co do mycia w zlewie - to za dużo w nim zarazków;) wanienka może i nieporęczna, ale łatwiej utrzymać czystość!
    Ikasia: ładne łóżeczko - domniemywam macie duży pokój, bo miejsca wam trochę zajmie?:)
    żeby brzeg łóżeczka nie był pogryziony to polecam osłonki na boki łóżeczka - w Ikei za jakieś drobne pieniążki są!
    U nas łóżko po Miśce - nawet nie składałam - sobie stoi:)

10. reklama
  11. Kasienka_

Kasienka_ Fanka BB :)

Vinganas babydream nie uczulal :) nas nic nie uczula :p odpukac :) tez mysle o turystycznym jako drugim ... a maluszka do drewnianego :)

ja mam lozeczko w pokoju dzieciecym :) i tam tez spi Nikos od urodzenia :)

Ostatnia edycja: 24 Maj 2013
  12. lkasia

lkasia Fanka BB :)

właśnie mamy malutki pokoj...i trzeba wszystko dobrze rozlanowac...a to łózeczko ma 3w1...a dlugosci ma 164...wiec akurat pasuje mi na jedną ścianę..i nie muszę juz myslec o dodatkowej komodzie:)

Poleć forum