reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe zakupoholiczki - hity i kity styczniówek

vinga89

mamusia syneczków
Dołączył(a)
28 Styczeń 2012
Postów
4 160
Miasto
mazowieckie
dział chwalenia się naszymi zakupowymi zdobyczami :)
dodatkowo nasze hity i kity zakupowe :) czyli co polecamy a co z całego serca odradzamy :)
 
reklama
kit- największy moim zdaniem to termometr elektroniczny. mielismy 3, rozne firmy,rozna połka cenowa. straszny kit. Mam w domu zapas rtęciowych i zwykłe małe na baterie i śmigają. u nas nie sprawdziły się w ogóle.
wanienka-kit- nieporeczne, nie ma gdzie tego schować. wlewać,wylewac wodę. zlew jest moim hitem :D
ocanisept- drogie, 3 razy czlowiek psika. bez sensu wydane pieniadze.
wszystk,co ni ejest wygodne w zakladaniu i dziwnie zapinane,z tyłu, zboku tfu.
hit
frita i katarek. frida na mlodsze, katarek juz na wiekszego grzdyla,wyciagnie wszystko
nakładki na sutki firmy babyONO- ja ma wypukłe brodawki ale dzięki nim ludwik mnie nie gryzł. bardzo sobie chwaliłam
butelki TT.
rogal-nieoceniony do spania jak się jest już wielorybnicą i super do karmienia po urodzeniu
oliwka hipp
mąka ziemniaczana
mp3 z godzinnym podkładem pracy suszarki :D

wiadomo dla jednych coś hitem , dla innych kitem :)
 
Kurcze już wątek zakupowy?? No ja sie nie wyowiem co jest hitem co kitem bo doświadczenia nie mam....:p
Ale pokażę Wam w jakim łóżeczku się zakochałam...no i babcia powiedziala ze takie zakupi:)
 
Ja też nie wiem, co hitem a co kitem, bo nie mam doświadczenia, ale wiem, że wanienkę będę musiała mieć. Ani zlew, ani umywalka się u mnie nie sprawdzą. Są po prostu za małe.
 
Ikasia mysle ze lozeczko super i przydatne. a przewijak sciagany czy na stale ?? bo jesli na stale to bylby jedyny zarzut ... poleczki polki szuflady przydaja sie zaaaawsze i w duzych ilosciach ... przewijak na lozku super sprawa

a Wanienke sobie chwale mielismy nawet dwie wielkosci :) umywalke mamy za mala ... a zlew zawsze tam jest duzo zarazkow bo w koncu sie tam gary myje i inne wiec jakos nie lezy mi to :)

z kitow to bym zapisala
oliwke pod kazda postacia
sudokrem ktory zluszczal u nas naskorek
laktator medela mini elektric ale dlatego ze glooooosny i trzeba dokupic odpowiedni lejek jak sie np ma mniejsze brodawki

z hitow
alantan masc do pupki
katarek do noska
maka ziemniaczana i na potowki jak wyskocza (krochmal) i na odparzenia np na szyjce jak dziec ma ich pare :)
aaaaa i to co wpisala Fiufiu godzinny szuuuuum suszarki na komorce :D
mleko HIPP u nas najpierw COMFORT a potem juz zwykly HIPP Combotic

jak jeszcze cos wymysle to dopisze :)
 
Ostatnia edycja:
hity
- a ja termometr elektroniczny jak najbardziej polecam, nie wyobrażam sobie mierzyć temperaturę w pupie rtęciowym.

http://aptekajakmarzenie.pl/braun-termometr-1000-goraczka-kontrola-p-12394.html

ja mam taki i polecam go, mierzy do 5 sekund i dzieciak się chociaż nie napłacze przy tym
- frida (aspirator do noska)
- laktator ręczny, przy nawale pokarmu bezcenny
- wkładki laktacyjne
- wanienka + plastikowy leżaczek, bardzo jest pomocny szczególnie jak boimy się kąpać dzidzię :)
- przewijak na łóżeczko, mój się zepsuł i już płaczę z tego powodu
- butelki avent classic, tt.
- majteczki wielorazowe poporodowe
- biustonosze do karmienia


kity
- osłonki na piersi, beznadzieja. miałam mini a i tak były za duże, nie wiem jak dziecko może przez to ssać :/
- produkty z babydream, nie znam osoby której dziecka by nie uczuliły

na razie tyle mi się przypomina
lkasia, łóżeczko śliczne :) ja niestety będę miała obgryzione po Nacie, a on na chrzest dostanie turystyczne , żeby się głową nie uderzał w szczebelki
 
z kitów:
- przewijak - użyłam dwa razy sprzedałam dalej jako nowy:) obok łóżeczka mamy swoje małżeńskie łoże i tylko tam przewijałam z wygody. Ale to pewnie zależy gdzie się ma łóżeczko:)
- wszelkiego typu oliwki = zatykają pory:)

polecam:
- Purelan Medeli - mam nadwrażliwość sutków, więc pierwsze dwa miesiące wyłam karmiąc (ale wygrałam z bólem i karmiłam dwa lata potem już z ogromną przyjemnością). Przetestowałam wszystkie kremy, jakie były - ten mi życie uratował. Goiło się wszystko po nim cudnie! Zużyłam całą wielką tubkę i nie trzeba zmywać do karmienia!


co do mycia w zlewie - to za dużo w nim zarazków;) wanienka może i nieporęczna, ale łatwiej utrzymać czystość!
Ikasia: ładne łóżeczko - domniemywam macie duży pokój, bo miejsca wam trochę zajmie?:)
żeby brzeg łóżeczka nie był pogryziony to polecam osłonki na boki łóżeczka - w Ikei za jakieś drobne pieniążki są!
U nas łóżko po Miśce - nawet nie składałam - sobie stoi:)
 
Vinganas babydream nie uczulal :) nas nic nie uczula :p odpukac :) tez mysle o turystycznym jako drugim ... a maluszka do drewnianego :)

ja mam lozeczko w pokoju dzieciecym :) i tam tez spi Nikos od urodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
właśnie mamy malutki pokoj...i trzeba wszystko dobrze rozlanowac...a to łózeczko ma 3w1...a dlugosci ma 164...wiec akurat pasuje mi na jedną ścianę..i nie muszę juz myslec o dodatkowej komodzie:)
 
Do góry